Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47
  1. #1

    Domyślnie Lampa błyskowa (reporterska) do Nikona Z

    Od niedawna używam Nikona Z i nie mam jeszcze lampy błyskowej.
    Nauczony doświadczeniami z Canona wolę się spytać - czy mogę kupić dowolną systemową i będzie dobrze?
    Wbrew pozorom to nie jest bez sensu pytanie, bo w Canonie po przejściu z lustrzanek na bezlusterkowce moja systemowa Speedlite 580EX w trybie ETTL zwyczajnie nie doświetla zdjęć tak o 2EV, tak samo wszystkie inne Yongnuo z TTL pod Canona które są w moim posiadaniu.
    Nie upieram się koniecznie przy lampie systemowej, chodzi mi o to aby lampa była dość mocna, miała TTL i HSS (dopalam czasami przy portretach w słoneczne dni), obracany palnik na wszystkie strony do wygodnego odbijania od sufitu / ściany, no i aby dobrze współpracowała z systemem Z.
    Jeżeli lepiej systemową to w porządku, cena raczej nie gra roli, natomiast nie mam uprzedzenia do innych firm.
    Będę wdzięczny za wszelkie porady.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  2. #2

    Domyślnie

    Ogólnie współpraca Zetek z lampami jest trochę dyskusyjna, bo Zetki nie współpracują z lampą w zakresie pomiaru warunków przez lampę. Nie działa podczerwień. Sam aparat jest wspomagany zieloną diodą, ale ta jest umieszczona po lewej stronie, inaczej niż w lustrzankach i z racji mniejszych wymiarów body często może być zasłonięta ręką lub szerokim obiektywem lub tulipanem. Widziałem nawet patenty na przeniesienie tego światła kabelkiem w inne miejsce, np. na samą lampę, ale dla mnie to kuriozalne rozwiązanie bardziej do studia ewentualnie a nie na warunki polowe. Piszę tu o doświadczeniach Z7 z sabinką 910. W zasadnie parę testów w domu, bo tak na prawdę jak potrzebuję użyć lampy to sięgam po lustro. Poza tym dochodzi też ergonomia. Zetki są małe i z lampą robi się średnio wygodnie, ale to tylko moje zdanie.

  3. #3

    Domyślnie

    Rzeczywiście nie działa wspomaganie AF w lampie, ale reszta działa normalnie. Oczywiście dotyczy to lamp systemowych Nikona, a nie jakichś chińskich wynalazków (tego nie mam, nie używam, nie sprawdzałem). Nawet stare SB-800 i SB-600 działają jak należy, nie mówiąc już o aktualnej ofercie Nikona.
    Jacek

  4. #4

    Domyślnie

    Aktualna oferta Nikona to...Profoto .
    Profoto lampy umie robić, Nikon przekazał swoje algorytmy. Drogo, ale pewnie porządnie.
    Ja z Z6II używam czasem SB910 lub jakiegoś zestawu studyjnego przez sterowniki YN i wszystko działa poprawnie. Ale też tak rzadko używam, że mogłem czegoś nie zauważyć, zwłaszcza, że zwykle mam lampy w manualu.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Rzuć okiem na lampy Quadralite: https://store.quadralite.eu/pl/766-lampy-stroboss. To chinole, ale wyrób chiński nie oznacza teraz kompletne badziewie. Wychodzi znacznie taniej niż np. SB5000, też produkowana w Chinach.

  7. #7

    Domyślnie

    Jasne. A później będzie lament, że lampy nagle przestały działać, bo Nikon soft w aparacie zmienił. A takie fajne i tanie były te chińskie lampy.
    Mało razy już to słyszeliśmy?
    Jacek

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Czyli jeżeli dobrze rozumiem, to Nikon nie produkuje już lamp i należy kupić lampę firmy Profoto?
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  9. #9

    Domyślnie

    Ja przy sporadycznym używaniu i kilku systemach poradziłem sobie w ten sposób, że mam jedną lampę Nikona pracującą z dowolnym aparatem w trybie automatyki własnej, z pominięciem układu TTL.

  10. #10

    Domyślnie

    @Ligo przyznam że nie rozumiem - co to znaczy w trybie automatyki własnej bez TTL? Masz aparat w trybie manualnym i do lampy wprowadzasz dane o ISO, czasie i przysłonie?
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lampa błyskowa ... SB-600 do nikona d7100?
    By Tuśka in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-05-2017, 07:56
  2. Lampa Błyskowa do nikona D5300
    By kasiula13311 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 09-12-2015, 14:26
  3. Lampa błyskowa z TTL do Nikona
    By piodro in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 15-08-2015, 18:17
  4. lampa błyskowa do Nikona D3000
    By majolcia in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-10-2011, 13:37
  5. Jaka Lampa Błyskowa do Nikona D40
    By alkarn in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 26-07-2008, 16:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •