Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Tak czy inaczej jak rozumiem SB5000 będzie działać z Z7II i Z9?
    Będzie działać. Był początkowo problem z radiowym HSS, ale został on rozwiązany w poprawce firmware.

  2. #22

    Domyślnie

    Pozwolę sobie na podpięcie do wątku, jeśli post odbiega zbytnio od tematu poruszanego przez autora, założę osobny. Jak wiadomo w Z5 rozmiar pryzmatu pentagonalnego nie pozwolił na umieszczenie wbudowanej lampy błyskowej* i moja jedyna SB-900 nie umie już błyskać spoza stopki na korpusie*. Temat lamp jest mi kompletnie obcy i nigdy się nie doktoryzowałem w zakresie zdalnego wyzwalania, praca z wbudowaną lampą i sterowaniem z poziomu body D700 pokrywała 99% moich niewygórowanych potrzeb. Chciałbym zapytać o pomysły na niedrogie, niewielkie i nieskomplikowane rozwiązanie do odpalania mojej sabiny zdalnie. pewnie nie obejdzie się bez wtykania czegoś w sanki aparatu, ale chciałbym, żeby było to poręczne. Czy może lepiej po prostu kupić jakąś inną tanią lampę? Czasem w sumie kukułką doświetlaniem słabiutko od przodu, tylko nie chciałbym drugiej takiej kobyły jak SB-900, bo się z majdanem nie spakuję i nie zabiorę nigdzie. Sabina zawsze była sterowana przy pomocy błysków (CLS) i nie wiem nawet czy ta lampa ma wbudowany odbiornik radiowy (w końcu ta technologia ma dopiero ~200 lat, więc możliwe, że w branży foto nie udało się jej jeszcze zaimplementować 15 lat temu). Czy macie pomysły na coś wartego rozważenia, czy tylko siadać w kącie i płakać?

    * <- minka dla ograniczonej części moderacji mającej problemy z czytaniem, może się obejdzie bez gróźb banami

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    * <- minka dla ograniczonej części moderacji mającej problemy z czytaniem, może się obejdzie bez gróźb banami
    Wyskakujesz z takimi tekstami, a później się dziwisz, że się modzi czepiają? Gościu...
    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Sabina zawsze była sterowana przy pomocy błysków (CLS) i nie wiem nawet czy ta lampa ma wbudowany odbiornik radiowy (w końcu ta technologia ma dopiero ~200 lat, więc możliwe, że w branży foto nie udało się jej jeszcze zaimplementować 15 lat temu)
    Nie że branża foto nie potrafi zaimplementować, tylko N ma wywalone. Canon i Sony od dawna na radiówkach jadą. Nawet chińczyki to ogarnęli.

    Jak chcesz wyzwalać zdalnie, kup Navigator X, zestaw nadajnik+ odbiornik i tyle.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Wyskakujesz z takimi tekstami, a później się dziwisz, że się modzi czepiają? Gościu...
    Modzi się czepiają więc wyskakuję z takimi tekstami. Nie podejrzewam, żebyś brał to siebie, bo przecież wykonujesz swoją robotę bardzo dobrze Poza tym oczywiście tekst nie jest ukierunkowany do nikogo, a jest elementem rozwijającego się ironicznego performensu

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Nie że branża foto nie potrafi zaimplementować, tylko N ma wywalone. Canon i Sony od dawna na radiówkach jadą. Nawet chińczyki to ogarnęli.
    Jak chcesz wyzwalać zdalnie, kup Navigator X, zestaw nadajnik+ odbiornik i tyle.
    Umknęła mi tam gwiazda w sumie przy tej implementacji radia

    Co do samego navigatora to spoko, dość małe to i ~250zł do przyjęcia. Natomiast ten wpis:
    Synchronizacja błysku z krótkimi czasami otwarcia migawki może być wykorzystywana z lampami Quadralite wyposażonymi w tę funkcję np. Atlas 600, Reporter 360 TTL czy Stroboss 60. Maksymalny czas synchronizacji wynosi 1/8000 s.
    sugeruje, że HSS z SB-900 może nie trybić... a szkoda by było

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Nie podejrzewam, żebyś brał to siebie,
    Nieee.
    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Co do samego navigatora to spoko, dość małe to i ~250zł do przyjęcia. Natomiast ten wpis:

    sugeruje, że HSS z SB-900 może nie trybić... a szkoda by było
    Stronka godoxa (bo to ich szpej) i intstrukcja zestawu twierdzą, że HSS działa (tylko z lekkim ograniczeniem: musi być wybrane 1/250 (Auto FP), bo przy 1/320 (A. FP) może być problem).

    No i potrzebujesz zestawu nadajnik + odbiornik, więc ciut więcej, niż te 250 wyjdzie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #26

    Domyślnie

    Gdybyś szukał małej a pożytecznej lampy do sterowania, popatrz na Meike 320. Parę lat temu TOP67 opisywał ją na forum, o ile pamiętam. Wiem, że teraz trudno o sensowną cenę, ale gdybyś rozważał to ma sporo możliwości, choć z trzeciej strony to diabli wiedzą jak to zadziała z nowszym sprzętem.

  7. #27

    Domyślnie

    Ja się tylko podłączę z pytaniem na szybko.

    Istnieje jakieś rozwiązanie na korzystanie z jednej lampy na dwóch systemach? Są jakieś przejściówki?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  8. #28

    Domyślnie

    Zależy jakie systemy. Generalnie stopka jest uniwersalna i można używać lamp w manualu (np. Nikona na Sony), wyjątkiem jest z tego co wiem Canon, ale nie znam tego systemu.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Ja się tylko podłączę z pytaniem na szybko.

    Istnieje jakieś rozwiązanie na korzystanie z jednej lampy na dwóch systemach? Są jakieś przejściówki?
    Godox. Lampa reporterska canon, wyzwalacze jakie tylko zechcesz. Jak na aparacie to na wyzwalaczu możesz lampę wzunąć i wyzwalacz radiowo. Ew. na brackecie można dac lampę + wyzwalacz na aparacie.
    Masz jaki chcesz system i pełny TTL.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  10. #30
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Ja się tylko podłączę z pytaniem na szybko.

    Istnieje jakieś rozwiązanie na korzystanie z jednej lampy na dwóch systemach? Są jakieś przejściówki?
    Metz kiedys oferował wymienne stopki. Nie wiem czy to kontynuują.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lampa błyskowa ... SB-600 do nikona d7100?
    By Tuśka in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-05-2017, 07:56
  2. Lampa Błyskowa do nikona D5300
    By kasiula13311 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 09-12-2015, 14:26
  3. Lampa błyskowa z TTL do Nikona
    By piodro in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 15-08-2015, 18:17
  4. lampa błyskowa do Nikona D3000
    By majolcia in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-10-2011, 13:37
  5. Jaka Lampa Błyskowa do Nikona D40
    By alkarn in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 26-07-2008, 16:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •