Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Post Nikon Z5 + lampa Yongnuo - nie działa błysk w trybie TTL

    Hej, Jestem użytkownikiem Nikona Z5 oraz D750. Ostatnio zakupiłem dwie lampy Yongnuo (YN685 oraz YN968N). Po podpięciu na sanki Nikona Z5 nie jestem w stanie wyzwolić błysku w trybie TTL zarówno z modelu YN685 jak i YN968N. W trybie manualnym oraz multi błysk działa bezproblemowo. W przypadku podpięcia do Nikona D750 problem ten nie występuje. Czy ktoś z Was jest w stanie mi doradzić, o co chodzi? U kogoś wystąpił podobny problem?

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć, mam 565ex z TTL i działa z Z6. Podejrzewam jeden z tych kłopotów:
    - lampa źle siedzi w sankach, spróbuj docisnąć, zakręcić zacisk, dopasować
    - zobaczyć w jakim trybie fotografujesz, jeśli używałeś trybu "cichego", to wyłącz i zobacz czy coś to zmieni. Zobacz szybkość migawki, nie powinieneś móc ustawić nic poniżej 1/200
    - zaktualizuj firmware w aparacie (w lampie nigdy nie próbowałem, ale może znajdziesz coś na stronie producenta odnośnie kompatybilności stricte z Z5)

  3. #3

    Domyślnie

    - lampa dobrze siedzi w sankach, sprawdzane kilkukrotnie
    - nie korzystałem z trybu cichego, z migawką nie zejdę poniżej 1/200 czyli jest "poprawnie"
    - co do aktualizacji, w międzyczasie trochę poszperałem w necie i rzeczywiście ma sens to, co piszesz. Z tym, że znalazłem info mówiące o tym, że dla lampy YN968N wersja oprogramowania 1.09 jest najaktualniejsza (chyba że jednak się mylę i jest już coś nowszego). Taką właśnie wersje posiadam. Nikon Z5 zaktualizowany do wersji 1.20

  4. #4

    Domyślnie

    Odkopałem ten wątek, ponieważ w dniu dzisiejszym przywieziono mi zza oceanu nowiutkiego, pachnącego fabryką Nikona Z5. Oczywiście cieszę się nim jak głupi A że jestem posiadaczem również lampy Yongnuo 685 również zacząłem testować, czy będzie mi to chodziło.
    W pierwszej kolejności zaktualizowałem soft zarówno w aparacie (do 1.40) jak i w lampie YN685 do wersji 1.3.8, oraz w wyzwalaczu YN622N-TX do wersji 1.13 (ostatnie jakie znalazłem w sieci) .
    Tak jak u opa, u mnie również występuje problem synchronizacji błysku poprzez i-TTL. Co ciekawe tryb M w lampie i Multi działa bez problemu, lampa odpala, natomiast po przełączeniu na I-TTL, aparat robi zdjęcie, ale lampa nie odpala. Autofokus lampy działa bez problemu - kręcę zoomem, lampa zmienia ogniskową. Jeszcze jedna ciekawostka - przy ustawieniu aparatu na błysk z redukcją czerwonych oczu - lampa nawet w trybie I-TTL daje przedbłyski, natomiast nie ma błysku głównego. To dla mnie już całkiem niezrozumiałe.
    Kolejna próba z tą samą lampą oraz wyzwalaczem Yongnuo YN622N-TX założonym na aparat. Okazuje się, że przy takiej konfiguracji lampa elegancko mi błyska zdalnie w trybie I-TTL. Nie ma żadnych problemów, zauważyłem jedynie, że nie działa jedynie w wyzwalaczu wspomaganie AF diodą (laserkiem), a szkoda.
    Wynika chyba z tego, że aby użyć lampy YN685 z Z5, trzeba by było założyć do aparatu jakieś sanki na lampę, na aparat założyć wyzwalacz i wtedy robić foty. Tylko jak to by wyglądało.
    Acha, żeby wykluczyć brak kontaktu lampa-aparat, styki lampy przemyłem IPA, zresztą z moim starym Nikonem D3300 lampa śmiga wyśmienicie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230515_220555.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	3,45 MB
ID:	72184

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-01-2022, 21:44
  2. Nikon D80 - nie działa lampa wspomagająca AF.
    By bies in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-03-2019, 22:40
  3. Nikon D90 +lampa manualna - nie działa
    By Necronomicon in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 23:25
  4. Nikon D5100 a robienie zdjęć z lampą w trybie auto
    By pecet0 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 14:04
  5. D70s - Lampa nie działa w trybie AUTO
    By Majere in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-02-2013, 15:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •