Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: Z7 vs z6

  1. #1

    Domyślnie Z7 vs z6

    Witajcie, robię przymiarki do jednego z body i potrzebuje pomocy który dla mnie będzie najlepszy. Obiektywy które posiadam 70-200 2.8 os sigmy nikon 85 1.8g. Fotografuje dosłownie wszystko od sportu po przez zwierzęta do makro, od czasu do czasu jakieś zlecenie od znajomych. Przymierzam się też do nikona 28-75 2.8 jako główny no i w przyszłości moze jakaś 85mm z lub 50 z. Czy z7 jest wart dopłaty około 4000 ?

  2. #2

    Domyślnie

    To chyba źle postawione pytanie. Raczej powinieneś porównywać Z7 do Z6II. Tu może być dylemat polegający na różnicy matrycy i wielkości obrazka, a co za tym idzie ilości szczegółów. Też zastanawiałem się co wybrać i kończyło się na Z7. Jest jeszcze temat czy potrzebne są Ci dwa sloty na karty? Ja to załatwiłem dużą jedną i niezawodną kartą.

  3. #3

    Domyślnie

    Sloty nie są dla mnie ważne. Z6 mark2 nie biorę pod uwagę ponieważ w porownaniu z obrazkiem z6 jest ide tyczny. Pytanie dobrze sformułowane. czy matryca z z7 daje na tyle lepszy obrazek kosztem około 4000 zł względem z6 ? Wiadomo duża matryca daje duże możliwości cropa w przyrodzie czy sporcie ale co z obrazkiem właśnie czy są znaczące różnice?

  4. #4

    Domyślnie

    Pytanie co to znaczy lepszy obrazek w odniesieniu do mniejszej lub większej rozdzielczości sensora w aparacie.
    Z7 ma o jedną działkę gorsze ISO ale przez dużo większą ilość pikseli w sensorze nawet z tak słabymi obiektywami jakie masz da w efekcie końcowym więcej detalu.
    Większa ilość punktów AF na sensorze pozwala Z7 na lepsze śledzenie.
    Dyskusyjne jest porównanie video między Z6 i Z7, dwa całkiem inne podejścia zwłaszcza do 4K.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie mam porównania Z7 do Z, ale widzę różnicę z obrazkiem z D750. Wszystko zależy od tego czy udźwigniesz koszt czy nie. Trzeba brać pod uwagę też koszty obiektywów, bo niestety natywnych szkieł nie zastąpi FTZ i szkła lustrzankowe na dłuższą metę.

  6. #6

    Domyślnie

    Sigma 70-200 2.8 os zostaje, 85mm 1.8g zostaję ale wymienię na natywne no i podstawowy będzie nikon 28-75 mm 2.8 z będzie podstawowym. Pytanie czy warto dołożyć 4000 zł do obrazka z7 względem z6

  7. #7

    Domyślnie

    Czy to jest stara Sigma czy nowa Sport? Bo stara to działać nie będzie raczej, ja zmieniłem z Z6 na Z7 i warto.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Myszowor Zobacz posta
    Czy to jest stara Sigma czy nowa Sport? Bo stara to działać nie będzie raczej, ja zmieniłem z Z6 na Z7 i warto.
    Ja też wolę Z7, mimo że Z6 to świetna puszka.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Damiano19844 Zobacz posta
    Sigma 70-200 2.8 os zostaje, 85mm 1.8g zostaję ale wymienię na natywne no i podstawowy będzie nikon 28-75 mm 2.8 z będzie podstawowym. Pytanie czy warto dołożyć 4000 zł do obrazka z7 względem z6
    Jeśli zdecydujesz się dołożyć 4000zł to moim zdaniem lepiej na obiektywy, a nie na droższy aparat.

  10. #10

    Domyślnie

    Cześć,
    przymierzałem się do z6 lub z7 bo chciałem któreś body zmodyfikować. W efekcie do modyfikacji idzie 'stare' z6II, a z7 sobie zostawiłem.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •