Close

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 73 z 73
  1. #71

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Szczerze, to nie rozumiem niektórych kolegów tutaj.
    Interpretujecie to samo zagadnienie jak wam wygodnie, w zależności od sytuacji.
    Jak to plamy na matrycy nie są częścią kadru? Znaczy, aparat zarejestrował coś co nie istnieje?
    Ano nie. Aparat po prostu zarejestrował to co było w kadrze, skoro były syfy na matrycy, to były w kadrze, i wyszły na zdjęciu.
    Ano masz rację. Nie rozumiesz (czasami) co się tu pisze. Nie rozumiesz, że moja wypowiedź nie dotyczyła Twoich wypowiedzi. Nie rozumiesz, że akurat była aprobatą pewnych ingerencji w zdjęcie, co akurat jest zgodne z ogólną wymową Twoich wpisów w tym wątku. Nie rozumiesz też, że plama na matrycy NIE JEST częścią fotografowanwj sceny, a tylko zakłóceniem lub "awarią" sprzętu. Fotografowaną sceną jest np. twarz kobiety, na której w rzeczywistości NIE MA plamy. Plama jest na matrycy, bo właściciel aparatu jest niechlujem , i taką plamę trzeba bezwględnie usunąć ze zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez gniady ; 27-04-2022 o 08:18

  2. #72

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gniady Zobacz posta
    Nie kompromituj się. Plamy na matrycy nie są częścią fotografowanej sceny, kadru!
    A jakie to ma znaczenie, są czy nie częścią sceny? Zauważ, iż mój wpis odnosi się do cytatu konkretnego użytkownika.
    Skoro na zarejestrowanym zdjęciu masz jakieś plamy, to znaczy iż (zgodnie z zaprezentowana tu logiką JK) nie umiesz fotografować - jesteś nieudolny, a swoją nieudolność ratujesz oszustwami i kombinacjami w obróbce.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  3. #73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    Może nie wyraziłem się dostatecznie jasno i się nie zrozumieliśmy, odruchowo zacytowałem Ciebie, a miałem na myśli @PoPan ...
    Ja wrzuciłem tylko poglądowo i odnośnie grafiki jaka zapoczątkowała dyskusję.
    Mając dwa zdjęcia, jedno Księżyca i drugie np Drogi Mlecznej, obrabiamy je i łączymy automatycznie, można osiągnąć bardzo dobry efekt jak grafika w/w lub niechlujne z byle sampli jak ja wrzuciłem.
    Nie zmienia faktu że jedno i drugie jest kiczowate i nie ma co tu na siłę dopisywać więcej.

    Jeśli się sprzedaje dosłownie i w przenośni to super, autor niech się cieszy ale nie ma co wyśmiewać innych i pisać że on zarabia na tym, a inni są bezrobotni, ja zapewne wielu innych nie podpisałaby się pod takim czymś co można zrobić nawet kilkoma kliknięciami w aplikacji mobilnej.
    Wystarczy przeglądnąć to forum w dziale eventowym gdzie mamy nawet w 2021 roku koszmarki gdzie podstawą jest wrzucić oklepany profil kolorów bo... tak się sprzedaje, a dosłownie tak się zarabia na chleb.

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Podobne wątki

  1. Noc Muzeów w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej
    By wsfoto in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-05-2015, 18:19
  2. Noc Muzeów w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej
    By wsfoto in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-05-2014, 10:41
  3. Realizm animacji komputerowej.
    By freefly in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 16-06-2010, 14:11
  4. Dywagacje / szeroko+standard do dx'a
    By Vetinari in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-10-2008, 11:33
  5. kolejny kontrowersyjny w temacie fotografii slubnej...
    By R in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 13:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •