Close

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 80
  1. #41

    Domyślnie

    Bardzo ładne kadry, super ostrosc, mam jednak wrazenie ze niektore fotografie sa za jasne, za mocno wyciagniete z cienia - nowe Nikony Z ( mam tak w Z7 ) maja duzo wiecej swiatłą w srodku kadru, leciutko skorygowałem jesnosc i mz. jest lepiej. Sprawdz sam, wplywa to bardzo korzystnie na te bdb zdjecie , gratuluje ujeć

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Zbiorczy temat z moimi zdjęciami przyrodniczymi.
    Super zdjęcia! Nikon powinien je od Ciebie kupić i wykorzystywać w swoich folderach reklamowych. Przy czym też mam wrażenie, że niektóre światła są trochę za jasne.
    D750 + D90 + analogi (m.in. F100, BX20, kilka aparatów średnio- i wielkoformatowych)

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    byłoby bardzo ładnie, gdyby nie to fatalnie niespokojne tło. 14 i 15 bardzo ładnie.
    No niestety, to fotografia z podchodu w pełnej krasie, w sensie że fotograf nie ma żadnego wpływu cokolwiek - w tym tło.
    Kiedyś może postaram się zwabić te ptaki w urpzednio przygotowanie miejsce, ale to pewnie na wiosnę dopiero bo siedzenie w zasadzce na mrozie jakoś mnie nie przekonuje

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez tomgol Zobacz posta
    Ładny portret. Taki klasyk . Aż strach pytać czym zrobione patrząc na stopkę?
    Z9 + 500 f5.6 PF

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez harb Zobacz posta
    Bardzo ładne kadry, super ostrosc, mam jednak wrazenie ze niektore fotografie sa za jasne, za mocno wyciagniete z cienia - nowe Nikony Z ( mam tak w Z7 ) maja duzo wiecej swiatłą w srodku kadru, leciutko skorygowałem jesnosc i mz. jest lepiej. Sprawdz sam, wplywa to bardzo korzystnie na te bdb zdjecie , gratuluje ujeć
    Fakt, wyciągam z cienia dość dużo bo światło nie zawsze (w zasadzie prawie nigdy) nie jest optymalne Myślę że taki już mój styl obróbki, dużo zdjęć w tym wątku jest robionych Sony czy Canonem (wszystko bezlusterkowce co prawda).

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Pawel_M Zobacz posta
    Super zdjęcia! Nikon powinien je od Ciebie kupić i wykorzystywać w swoich folderach reklamowych. Przy czym też mam wrażenie, że niektóre światła są trochę za jasne.
    Dzięki! To może napisz konkretnie (wiesz, jeden czy dwa przykłady) które są za jasne żebym wiedział co zrobić inaczej w razie czego.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Dzięki! To może napisz konkretnie (wiesz, jeden czy dwa przykłady) które są za jasne żebym wiedział co zrobić inaczej w razie czego.
    Nie to, że zdjęcia są za jasne, tylko w kilku wypadkach w najjaśniejszych miejscach (highlights, whites) gubią się szczegóły.
    Zdjęcie 8 - gałązka z lewej strony, pod dziobem.
    Zdjęcia 14 i 15 - najjaśniejsze pióra na ogonie.
    Ale to drobiazg. Ogólnie - w skali 0-10 - oceniam całość na 12.
    Ostatnio edytowane przez Pawel_M ; 07-12-2022 o 19:13
    D750 + D90 + analogi (m.in. F100, BX20, kilka aparatów średnio- i wielkoformatowych)

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel_M Zobacz posta
    Nie to, że zdjęcia są za jasne, tylko w kilku wypadkach w najjaśniejszych miejscach (highlights, whites) gubią się szczegóły.
    Zdjęcie 8 - gałązka z lewej strony, pod dziobem.
    Zdjęcia 14 i 15 - najjaśniejsze pióra na ogonie.
    Ale to drobiazg. Ogólnie - w skali 0-10 - oceniam wszystko na 12.
    Ah, rozumiem
    Zdjęcie 8 - tam więcej słońca przedostało się przez liście i było jaśniej, to nie jest sztucznie rozjaśnianie.
    Zdjęcia 14-15 - to samo, słońce odbijało się od piór na ogonie które pod tym kątem były jak lusterko, to nie było rozjaśnianie, a wręcz było ratowane przygaszaniem w obróbce.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Ah, rozumiem
    Zdjęcie 8 - tam więcej słońca przedostało się przez liście i było jaśniej, to nie jest sztucznie rozjaśnianie.
    Zdjęcia 14-15 - to samo, słońce odbijało się od piór na ogonie które pod tym kątem były jak lusterko, to nie było rozjaśnianie, a wręcz było ratowane przygaszaniem w obróbce.
    Jasne. Nie fotografuję ptaków, ale rozumiem, że one raczej nie czekają na ustawienie świateł. I nie można ich poprosić jak modelkę, żeby się nieco przesunęły, bo wtedy będzie ładniejsze rozmycie tła - od pewnego czasu znane pod japońską nazwą "bokeh" .
    D750 + D90 + analogi (m.in. F100, BX20, kilka aparatów średnio- i wielkoformatowych)

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel_M Zobacz posta
    Jasne. Nie fotografuję ptaków, ale rozumiem, że one raczej nie czekają na ustawienie świateł. I nie można ich poprosić jak modelkę, żeby się nieco przesunęły, bo wtedy będzie ładniejsze rozmycie tła - od pewnego czasu znane pod japońską nazwą "bokeh" .
    Zawsze można ratować się PS - bokeh pierwsza klasa
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0967.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	1,62 MB
ID:	68425
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  8. #48

    Domyślnie

    19. Zaczynam porządki w szufladzie. Zdjęcie robione Canonem R5 + EF 500 f4 L.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MGR57788.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	1,76 MB
ID:	68440
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  9. #49

    Domyślnie

    Co tu dużo gadać. Ale widząc stopkę , doświadczenie jak oceniasz z perspektywy czasu użytkowanie Nikona, Canona i Sony w tematyce
    przyrody. Mam tu na myśli Z9/A1/R5 + szkiełka. Możesz pisać na PW aby nie śmiecić.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomgol Zobacz posta
    Co tu dużo gadać. Ale widząc stopkę , doświadczenie jak oceniasz z perspektywy czasu użytkowanie Nikona, Canona i Sony w tematyce
    przyrody. Mam tu na myśli Z9/A1/R5 + szkiełka. Możesz pisać na PW aby nie śmiecić.
    To napisz konkretnie co masz na myśli na PW i Ci odpiszę jeżeli tylko potrafię. (nie wiem czy dzisiaj, ale się postaram).
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Budząca się przyroda.
    By Jurek Ż in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-03-2021, 07:32
  2. Przyroda
    By Nikodemo in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-03-2020, 00:24
  3. [ Przyroda ] Z przyrodą z bliska..
    By franz55 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 13:25
  4. [ Krajobraz ] może to już przyroda?
    By jacol4 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-03-2010, 23:21
  5. [ Przyroda ] Kot to też przyroda?
    By nem in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-12-2009, 23:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •