Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie z7II (soft 1,4) + pilot ML-L7 = problem

    Panowie mam taki problem:
    - zapodalem nowy soft 1,4 do z7ii, wszystko OK.
    Wg opisu, po poprawnej aktualizacji dziala z pilotem na BT "Nikon ML-L7" i tez tak jest , działa !
    ALE:
    - ustawiam na obiekt, mam na wizjerze "czerwony kwadracik" brak ostrosci, po wcisnieciu na pilocie przycisku spustu migawki pieknie ostrzy, slychac powidomienie dziekowe, i klik jest fota OK.
    - teraz zaczyna sie problem: zielony kwadracik zostaje, kieruję aparat na inny obiekt i wciskam ponownie przycisk spustu migawki na pilocie - juz nie ostrzy !!! zostaje zamrożone poprzednie ustawienie ostrosci, robi fote oczywista nieostrą .
    Ustawienia podstawowe na obiektywie ect są OK. Nadmienie, ze mimo polączonego pilota do body przez BT, focąc tradycyjnie "łapami" wszystko dziala i ostrzy perfekcyjnie.
    Gdzie robię błąd ?
    Z - Nikon - www.passer.com.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez passer Zobacz posta
    Panowie mam taki problem:
    - zapodalem nowy soft 1,4 do z7ii, wszystko OK.
    Wg opisu, po poprawnej aktualizacji dziala z pilotem na BT "Nikon ML-L7" i tez tak jest , działa !
    ALE:
    - ustawiam na obiekt, mam na wizjerze "czerwony kwadracik" brak ostrosci, po wcisnieciu na pilocie przycisku spustu migawki pieknie ostrzy, slychac powidomienie dziekowe, i klik jest fota OK.
    - teraz zaczyna sie problem: zielony kwadracik zostaje, kieruję aparat na inny obiekt i wciskam ponownie przycisk spustu migawki na pilocie - juz nie ostrzy !!! zostaje zamrożone poprzednie ustawienie ostrosci, robi fote oczywista nieostrą .
    Ustawienia podstawowe na obiektywie ect są OK. Nadmienie, ze mimo polączonego pilota do body przez BT, focąc tradycyjnie "łapami" wszystko dziala i ostrzy perfekcyjnie.
    Gdzie robię błąd ?
    Kurde jakim cudem 1.4? Bo na stronie Nikona najnowsze firmware to wersja 1.31 i nie da się w tej chwili pobrać nowszej.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki. Na stronie Nikon USA tego jeszcze nie ma. Poczekam do jutra bo nie wiem czy mój aparat przyjmie "polską" wersję.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  5. #5

    Domyślnie

    Problem rozwiązałem :
    - menu ustawień osobistych (ołówek)
    - autofokus (a)
    - priorytet w trybie AF-S (a2)
    - ustawiamy na spust migawki
    Aparat ostrzy po każdym kliku.
    Z - Nikon - www.passer.com.pl

Podobne wątki

  1. Nikon D7000 problem z gniazdem akcesoriów - pilot
    By jeremi1234 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-01-2015, 13:16
  2. Pilot Aputure Coworker 3N - Nikon D3100 - problem
    By Mefju in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 19:25
  3. Pilot w d60 duży problem
    By adamod60 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-10-2008, 18:12
  4. D80 + pilot uniwersalny = mały problem
    By Marasm in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 12-12-2006, 16:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •