Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Ale co Ci się nie zgadza? Dużo bardziej wolałbym z bagnetem Z. Powiem szczerze widać negatywny wpływ adaptera na to jak zachowuje się aparat, ale tak czy inaczej jestem zadowolony bo da się używać.
    Co nie znaczy że nie może być lepiej

    - - - - kolejny post - - - - - -



    Panie, po co komu obiektyw dający papierową GO który nie ma AF To jakiś żart, nie wiem kto to kupi.
    Ja fotografuję dzieci które w miejscu nie usiedzą, to nie dla mnie.
    Gdyby nie brak AF to już by ten obiektyw leżał u mnie na biurku...
    Wystarczy szybciej kręcić ręką
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #12

    Domyślnie

    Byście spróbowali pomóc koledze a nie naśmiechujki robicie.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Wystarczy szybciej kręcić ręką
    Nie mam problemu z szybkim kręceniem, mam problem z szybkim trafianiem
    A tak na poważnie i bez żartów - przy obecnych matrycach po 45 megapikseli i jasnych długich obiektywach, naprawdę nie widzę praktycznego zastosowania dla MF.
    GO jest tak mała że jest problem jak ostrość pójdzie na brew zamiast na oko bo na powiększeniu to widać wyraźnie, a poniewaz moje zdjęcia drukuję w formacie powiedzmy 90x60 lub więcej, to po prostu widać.
    Może jeżeli ktoś jest naprawdę dobry, robi ustawiane portrety studyjne, to mu się uda trafić jak trzeba. Ale ja tak w każdym razie nie umiem, zresztą jest to niepraktyczne (a i weź powiedz klientowi że ma nie oddychać przez minutę i wyglądać naturalnie bo Ty ustawiasz ostrość)

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Byście spróbowali pomóc koledze a nie naśmiechujki robicie.
    O, cześć, nie wiedziałem że jesteś na tym forum również

  4. #14

    Domyślnie

    A przecież odpowiedź jest chyba prosta. Dziś jest dostępny (choć może trzeba zamówić i poczekać) Nikkor 50/1.2 S. Za chwilę ma być Nikkor 85/1.2 S, bo przecież jest zapowiadany. I na razie tyle. Choć coś może się tu jeszcze zmienić, bo już były drobne zmiany w planach Nikona.
    Jacek

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    A przecież odpowiedź jest chyba prosta. Dziś jest dostępny (choć może trzeba zamówić i poczekać) Nikkor 50/1.2 S. Za chwilę ma być Nikkor 85/1.2 S, bo przecież jest zapowiadany. I na razie tyle. Choć coś może się tu jeszcze zmienić, bo już były drobne zmiany w planach Nikona.
    Dziękuję Ci bardzo. Sprawdziłem w sklepach, 50 f1.2 jest dostępny, ale dla mnie to za krótko, jakoś mi 50mm na FF nie podchodzi, wolę albo 35mm albo 85mm.
    Tak jak napisałeś, Nikkor 85 f1.2 jest zapowiadany i czekam na ten obiektyw, ale nie ma na razie chyba jeszcze informacji kiedy ma on się pojawić na rynku.

  6. #16

    Domyślnie

    Podobno ma być niedługo, ale kto wie? W tym roku były już premiery 400/2.8 TC S i 800/6.3 S, czyli Nikon nie śpi. Ale trzeba pamiętać, że jest to stosunkowo nowy system, a na dodatek mamy na świecie różne dodatkowe kłopoty, które mogą premiery opóźniać. Myślę, że warto poczekać i kupować obiektywy f/1.2 jak wejdą do sprzedaży, a na dziś, przejściowo, można się posiłkować tymi f/1.8, które także są bardzo dobre, a ich cena jest pomijalna w porównaniu z tymi ze światłem 1.2.
    Jacek

  7. #17

    Domyślnie

    Myślę że zamiast kupować szkła f1.8 lepiej będzie poczekać a w międzyczasie używać tych które mam obecnie w Canonie.
    Jeżeli chodzi o terminy dostaw to szkoda mówić - znam ludzi którzy zamówili Z9 w grudniu i do dzisiaj czekają

  8. #18

    Domyślnie

    Też znam takich. Ja zamówiłem Z9 już w październiku i dostałem pierwszego dnia sprzedaży. Mam też Z7 i już na dobre porzuciłem lustrzanki. Dla mnie podstawowe obiektywy to 24-70/2.8 S i 70-200/2.8 S. To jest jakieś 90% realnych potrzeb, a reszta to jedynie uzupełnienie. Nikkora 50/1.2 S nie kupiłem, bo po analizie potrzeb doszedłem do wniosku, że nie warto, ale 85/1.2 S pewnie przygarnę, jak wyjdzie.

    Z tymi poradami na forum jest niestety taki problem, że nie wynikają one z praktycznych doświadczeń, bo dla większości ten sprzęt pozycjonuje się gdzieś pomiędzy niespełnionymi marzeniami, a totalną abstrakcją. Ale taka jest rzeczywistość i trzeba ją polubić.
    Jacek

  9. #19

    Domyślnie

    Ja tak samo - ostatnią lustrzankę sprzedałem w pod koniec 2018 roku, kiedy Canon wypuścił EOS R. Już wtedy i tak w większości przypadków używałem Sony, a bezlusterkowce Canona sprawiły że ponownie wróciłem do tego systemu, później kupiłem R5.
    Mam sentyment do lustrzanek, ale realistycznie to już przeszłość, nie da się ukryć że obecne bezlustra są lepsze pod każdym względem.
    To co zrobił Nikon z Z9 - mam na myśli brak migawki mechanicznej - dla mnie to mistrzostwo świata, oby wszyscy poszli w tym kierunku.

    A co do porad - tak jak piszesz, trzeba polubić

  10. #20

    Domyślnie

    Na środę zapowiadają potężne zmiany w sofcie dla Z9. Myślę, że to będzie kolejny duży krok do przodu.
    Jacek

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dwa stare obiektywy z bagnetem F
    By ostatni_wolny_login in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-01-2022, 17:51
  2. Ja sie pytam ... ?
    By Motorniczy in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 11:24
  3. Pytam bo nie wiem
    By Rajczakowski in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-01-2009, 23:13
  4. Witam i pytam.
    By Kuba^ in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-10-2007, 17:29
  5. Witam i pytam:)
    By Mythos in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-08-2007, 22:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •