Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 60
  1. #41

    Domyślnie

    15


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c2.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	538,4 KB
ID:	63978


    Zmrocznik

    Z6, 105 S, stack 45x doświetlane małymi lampkami LED

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kazzi Zobacz posta
    15


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c2.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	538,4 KB
ID:	63978


    Zmrocznik

    Z6, 105 S, stack 45x doświetlane małymi lampkami LED
    Aż by chciało się pogłaskać
    Trzeba kliknąć na zdjęcie i się zalogować żeby zobaczyć detal. Szkoda, że to forum niebawem zniknie, bo ludzie o tym ie wiedzą
    Fuji

  3. #43

    Domyślnie

    Kazi Czy próbowałeś olka do makro?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #44

    Domyślnie

    Próbowałem kilka lat temu z pierwszą wersją 10-tki i Nikkorem 105 podpinanym przez przejściówkę i innymi manualami. Po roku jednak pożegnałem się z nim i
    sprezentowałem siostrzenicy. Głównie z powodu zbyt niskiego użytecznego ISO i dalszego dystansu ostrzenia co zupełnie inaczej oddawało nieostrości w tle niż
    na matrycy FF. Łatwiej było uzyskać większą strefę ostrości, ale to powodowało też ,że drugi plan zaczynał się zbyt wyraźnie zarysowywać, czasami gubiąc główny
    motyw. Przy dużych zbliżeniach nie odgrywało to takiej roli, ale już przy fotografowaniu motyli czy ważek trzeba było staranniej wybierać tło. Mała matryca niesie
    również ograniczenia w użytecznym ISO. W Olku starałem się nie wychodzić więcej niż 400 ASA, a i tak nieraz musiałem dodatkowo odszumiać. Badań nie robiłem,
    ale odniosłem też wrażenie, że gdy chciałem uzyskać dużą strefę ostrości i używałem dużych przysłon, to dyfrakcja o wiele szybciej zaczynała zjadać obrazek niż to
    miałem z matryca FF. Obrabianie plików RAW w C1 też mi nie leżało, uzyskiwałem jakiś dziwny odcień zieleni z czerniami wpadającymi w fiolet czy purpurę.
    Wymagało to dodatkowych zabiegów obróbkowych Na temat powstawania tego dziwnego zbalansowania mam swoją teorię, a ten dziwny efekt widuję czasem na
    zdjęciach osób, które używają Olka z nietypowymi obiektywami. Parę lat temu sporo osób zajmujących się makrofotografia przeszło na format m4/3, mnie jakoś
    ten format nie przekonał i jak wspomniałem po sezonie rozstałem się z mim nie rozbudowując go. Oczywiście dzisiaj technika poszła sporo do przodu i również
    tym formatem da się robić świetne zdjęcia makro. W tej chwili Olki maja chyba jeden z najszybszych systemów w funkcji focus stacking sięgające kilkunastu fot w
    ciągu sekundy. Jakie to ma znaczenie przy fotografowaniu w plenerze nie trzeba chyba wyjaśniać. Ja tam jednak wolę system Nikona, zwłaszcza, że mam go do makro
    sporo rozbudowany.

    16


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plusk1.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	668,0 KB
ID:	63987


    Żółwinek zbożowy

  5. #45

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kazzi Zobacz posta
    https://zerenesystems.com/cms/stacker
    https://www.heliconsoft.com/helicons...helicon-focus/

    To są specjalizowane programy do tego typu składanek, można też sklejać w PS-ie i innych podobnych programach, które maja możliwość pracy na warstwach.
    Był jeszcze jakiś darmowy, ale słabo sobie radził, a nazwy juz nie pamiętam. Takie sklejanie w czułość mają też jako jedną z opcji wyższe modele Olympusa.
    dzisiaj trafilem na takie ustrojstwo, prawie jak ja rurka od Venus Laowa: https://fotoblogia.pl/18050,zamiast-...we-rozwiazanie
    jest w tym artykule też ciekawy sposób na focus stacking z ręki, próbowałeś może kiedyś takich trików?

  7. #47

    Domyślnie

    Porównanie obiektywy Laowy z tą konstrukcja jest zupełnie nietrafione. Laowa to szerokokątny obiektyw z możliwością ogniskowania na bliskie
    dystanse i bardzo wydłużonej konstrukcji. Można nim robić normalne zdjęcia czy filmy. Ta jego wydłużona konstrukcja umożliwia wetknięcie e miejsca
    gzie normalny obiektyw się nie zmieści i nie dotrze. Obiektyw mikroskopowy zamocowany na tubusie to zupełnie co innego. Obiektywy mikroskopowe
    maja dystans roboczy 160 mm, chyba 210 mm i są tez takie ogniskowane na tzw. nieskończoność, które wymagają jeszcze dodatkowego układu optycznego.
    Krótko mówiąc, obiektyw mikroskopowy zamocowany na tubusie np. 160 mm da Ci powiększenie jakie ma opisane na obudowie. W fotografii wykorzystuje
    się najczęściej te o powiększeniu od 4 do 10 x Jako że te obiektywy nie maja przysłony to strefa ostrości jest na mikrony, stad konieczność składania stosu
    zdjęć w jedno.
    Robienie serii fotek "z ręki" to też nic nowego, ale sprawdzi się tylko przy niezbyt dużych zbliżeniach, gdzie strefa ostrości jest jeszcze na tyle duża, że
    ewentualne niedokładności nie będą widoczne. Sam czasami tak robię gdy nie ma czasu na rozstawianie się ze sprzętem, albo gdy obiekt nie jest na
    tyle cierpliwy by pozostać dłużej w jednej pozycji.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    18


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	śwwiteż1.jpg
Wyświetleń:	294
Rozmiar:	775,9 KB
ID:	64088


    Kwiat Świtezianki
    rozkwita raz w roku w dniu rozpoczęcia lata.

    Z6, 105 S, stack 49x

  8. #48

    Domyślnie

    Faktycznie, celna uwagą z porównaniem do laowy dzięki za informacje, zapomniałem ostatnio dopisać świtezianka na #17 też robi świetne wrażenie w pełnej rozdzielczości. Po zwróceniu uwagi przez kolegę @basket zacząłem otwierać tak zdjęcia i nabierają drugiego życia. Super fotki wrzucasz

  9. #49

    Domyślnie

    19


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	778,9 KB
ID:	64144


    Świtezianka
    Ciągle ta sama modelka,

    Z6, N-105 S, stack 90x

  10. #50

    Domyślnie

    niezły kosmos Ty używałeś AF-S 105/2.8, prawda? mógłbyś w paru słowach go porównać do wersji Zetkowej?

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kazzi - makro 2021
    By kazzi in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 02-12-2022, 19:55
  2. Zabawa w RAWki 5/2022
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 03-03-2022, 22:43
  3. Samyang 85/1.4 A.D. 2022
    By JacekCz in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-01-2022, 16:15
  4. [ Makro ] Kazzi - makro 2020
    By kazzi in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 21-09-2020, 11:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •