Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Solidny statyw pod sigmę 60-600+d500

    Poszukuję od jakiegoś czasu statywu który poradzi sobie z powyższym zestawem. Od ponad roku posiadam 3lgt Winston i niestety kompletnie nie radzi sobie z tym zestawem. Praktycznie wszystkie zdjęcia na ogniskowych 400-500-600 są poruszone. Dodatkowo irytuje mnie mechanizm zapadkowy blokowania nog przy glowicy jak i ten skręcany samych nóg. Dlatego proszę o jakieś propozycje z klasycznymi zaciskami i żeby był stabilny jak skała, może być ciężki, wolę podzwigac i mieć ostre zdjęcia.
    D7200|S17-50 2.8|S8 3.5cs2|70-300VR|

  2. #2

    Domyślnie

    Manfrotto 055 + hydrostatyczna głowica 468 z mocowaniem Arca Swiss radziły sobie z Sigmą S150-600.
    Szczególnie głowica była istotna.
    Zmieniłem mocowanie obiektywu na dłuższe, żeby go lepiej wyważyć, wyłączałem stabilizację.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie znam tego statywu ktory wymieniłeś, ale odpowiem na początek trochę przekornie, z takim zestawem musi sobie raczej poradzić fotografujący. Statyw to tylko jeden z elementów nawet nie zawsze potrzebny do zrobienia ostrego zdjęcia takim zestawem. Nic nie piszesz o warunkach fotografowania, czy tematyce zdjęć i czasach naświetlania. A od tego bardzo dużo zależy. Ja np w lesie D500+T150-600 najczęściej używam monopoda, a tylko niekiedy Manfrotto 190+ gimbal. Dla mnie Manfrotto 055 jest za ciężki do noszenia z gimbalem po lesie. Inna sprawa, że większość takich zdjęć robię z minimalnym wysunięciem nóg statywu czy monopoda do wysokości oka w przyklęku na jedno kolano. Na koniec jeszcze jedna uwaga czy pamiętasz o zasadzie fotografowania z czasami 1/F a w Dx nawet 1/2F, bo od tego trzeba zacząć. Dopiero kiedy zdjęcia są ostre to próbować sił z dłuższymi czasami.
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

  4. #4

    Domyślnie

    Doprecyzuje, zatem zdjecia statyczne nocne wiec czasy odpowiednio długie ale nieprzekraczające 20s. Sigma w tym modelu ma długa stopke ale przesówanie jej aby ustabilizować nie rozwiazało tego problemu. Statyw na papierze wygladał swietnie (duży udzwig, wysoki i glowica z arca swiss) natomiast w uzytkowaniu sprawdza sie tylko z krotkimi obiektywami. Rożne kąty ustawienia nóg i schowane najciensze tez nie wplywaja na zachowanie.
    D7200|S17-50 2.8|S8 3.5cs2|70-300VR|

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ptaku Zobacz posta
    Doprecyzuje, zatem zdjecia statyczne nocne wiec czasy odpowiednio długie ale nieprzekraczające 20s. Sigma w tym modelu ma długa stopke ale przesówanie jej aby ustabilizować nie rozwiazało tego problemu. Statyw na papierze wygladał swietnie (duży udzwig, wysoki i glowica z arca swiss) natomiast w uzytkowaniu sprawdza sie tylko z krotkimi obiektywami. Rożne kąty ustawienia nóg i schowane najciensze tez nie wplywaja na zachowanie.
    wstępne podniesienie lustra, do tego głowica wimberley i odpowiednio wyważony zestaw.

  6. #6

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać że wyzwalam z pilota i przy podpiętym przez ftz bezlustrze efekt ten sam.

  7. #7

    Domyślnie

    Przymknij obiektyw.
    Spróbuj znaleźć srodek ciężkości dla swojego zestawu przy najdłuższej ogniskowej (możesz dołożyć gripa), jestem prawie pewien, że będzie poza stopką.
    Wydłuż stopkę dokręcając długą płytkę szybkiego mocowania.
    Zmień głowicę.

    Więcej grzechów nie pamiętam.

    Kup nowy statyw.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    VR wyłączona.

  8. #8

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że skoro na krótszych ogniskowych zdjęcia są ostre to problemem nie jest kłapanie lustra ani statyw.
    Raczej obiektyw lub głowica.
    Spóbuj zrobić zdjęcie prostokątnych obiektów (okna budynku) i zobaczysz skąd się bierze nieostrość.
    Moim zdanien głowica jest za słaba, żeby utrzymać źle wyważony zestaw.
    Prowizorycznym rozwiązaniem może wtedy być wręcenie do aparatu śruby 3/8" i podpięcie woreczka z piaskiem lub sznurka z ciężkami.
    Ostatnio edytowane przez pysson ; 10-04-2022 o 02:21

  9. #9

    Domyślnie

    Wszystkie rady tutaj opisane są bardzo prawidłowe przy typowych dla fotografii zastosowaniach, ale przy czasach 20 sekund i ogniskowej 600 mm to statyw i cała reszta może mieć male znaczenie w stosunku np do przejścia fotografującego obok zestawu na statywie. Nie mówiąc o wietrze czy przejeżdżających nieopodal samochodach. Sądzę, że należy raczej zaglądać do opisów mocowania teleskopów do obserwacji astronomicznych niż szukać statywów do typowo fotograficznych zastosowań. Tym bardziej, kiedy mowa o 600 mm na Dx czyli prawie 1000 mm.
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

  10. #10

    Domyślnie

    500 mm podłączone do D810 w trybie DX, 20 sekund.
    Zdjęcie z balkonu, lekki wiatr ok. 10 km/h.
    Jpg prosto z aparatu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC3136.JPG
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	4,24 MB
ID:	61790

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wężyk spustowy oraz solidny statyw do Nikon D3300
    By Tsukuyomi in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-12-2016, 15:07
  2. Lekki, podróżny ale solidny statyw
    By nimnull in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-06-2015, 13:01
  3. Mały solidny statyw poszukiwany
    By nick-on in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-10-2012, 09:54
  4. Solidny mini statyw
    By marekm in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 22:40
  5. Solidny statyw do D700
    By darduch in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 22:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •