Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: EIZO czy NEC?

  1. #1

    Domyślnie EIZO czy NEC?

    Witam,
    zdecydowałem się na zakup nowego monitora do obróbki zdjęć i bardzo proszę o radę.
    Po lekturze wielu wątków na tym i innych forach mój wybór (w zakładanym budżecie około 3000 zł) padł na nowego NEC-a EA271Q
    lub używkę EIZO Color Edge CX241 z przebiegiem 3058 h. Wiem, że EIZO to monitor mniejszy, ale odtwarza pełny gamut Adobe RGB.
    Fotografuję głównie dzikie zwierzęta i ogólnie przyrodę. Obecnie używam EIZO s1932, ale jest on stanowczo za mały.
    Co Wy na moim miejscu byście wybrali, jakieś za i przeciw?
    D300, D700, Z8.

  2. #2

    Domyślnie

    Większy monitor - na 24-calowym Eizo brakuje mi trochę miejsca, a Adobe RGB używam bardzo rzadko i bardziej z ciekawości niż z racjonalnych powodów.

  3. #3

    Domyślnie

    Jakościowo oba to już wyższa półka, więc wybrałbym nowego i większego NEC-a.

  4. #4

    Domyślnie

    Ten EIZO to chyba półka wyżej i kusi mnie ten szeroki gamut i lepsza czerń...
    D300, D700, Z8.

  5. #5

    Domyślnie

    Dylematu czy lepiej kupić dobry ale mniejszy czy tylko przyzwoitej jakości ale za to większy, nikt za Ciebie nie rozstrzygnie. To co można powiedzieć, to tyle, że CX240 z 3000 godzin na liczniku jest praktycznie nowy. Jeżeli oczywiście te godziny pracy są prawdziwe i nie jest mechanicznie poturbowany. Gamut ma znaczenie jeżeli przygotowujesz zdjęcia do dobrej jakości druku.
    Jeżeli monitor będzie służył wyłącznie, albo głównie do fotografii, to zastanowił bym się poważnie nad użyciem dwóch monitorów, starego i tego który chcesz kupić. Stary do obsługi suwaków itp, a nowy do wyswietlania obrazka na pełnym ekranie.
    Wtedy 24" daje naprawdę sporych rozmiarów obrazek. Dwa różne monitory w takim zestawie mają oczywiście sporo wad, ale za ten monitor który masz już nic nie zapłacisz a pieniedy za niego też raczej nie będzie, więc popróbować można.
    Jeżeli jednak robisz również filmy to raczej bym wybrał 27".
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

  6. #6

    Domyślnie

    Filmów nie robię, a pracy na dwóch monitorach nie brałem pod uwagę. W sumie to nie zły pomysł
    D300, D700, Z8.

  7. #7

    Domyślnie

    Czyli już z grubsza wiesz, co Ci trzeba.

Podobne wątki

  1. Eizo SX vs CS
    By nikonel in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2016, 01:44
  2. Eizo: Due
    By kichu in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-01-2015, 11:48
  3. Crt Eizo T 966 Fd
    By lupazoom in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-02-2008, 15:59
  4. Eizo czy Nec 21''
    By FOTOP in forum Komputery
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-01-2008, 14:09
  5. eizo
    By jacoslavgth in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 18:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •