Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wysyłka sprzętu za granicę.

    Witam.
    Mam pytanie, w jaki bezpieczny sposób wysłać sprzęt do Niemiec w okolice Dortmundu.
    Jaką firmę polecacie, nigdy nie wysyłałem za granicę, nigdy tak drogiego (dla mnie) nawet w Polsce.
    Czy walizkę i statywy opakować w kartony? Orientacyjna cena tego wszystkiego to 40 tysięcy złoty
    Wymiary walizki 45/40/30, statyw 90/25.
    Sprzęt nie jest tani, w dodatku nie mój. Pozostałość po jakiejś małej lokalnej tv, tak wynika z nagrań na dyskach.
    Cudem ocalony z zbombardowanego miasta ogarniętego wojną, dziś trafił do mnie i czeka na dalszą drogę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	265,7 KB
ID:	61403
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	173,1 KB
ID:	61404
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	257,7 KB
ID:	61405
    D5100 , D5300 , AF-S DX 35mm f/1.8G , AF-S DX 18-105 VR , AF-S Nikkor 70-300 mm G IF-ED , SB-700

  2. #2

    Domyślnie

    Kiedyś na lotnisku w Helsinkach patrzyłem na ekipę TV pakującą sprzęt do nadania jako bagaż rejestrowy. Wszystko szło w drewnianych flight caseach. Mieli właśnie w każdej walizce takie wycinanki z gąbki/pianki.

    Generalnie dużo folii bąbelkowej powinno wystarczyć. Potem w karton i stretch na wierzch. Wysyłałem już tak sprzęt foto i nigdy nie było zastrzeżeń co do zabezpieczenia przesyłki.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Też myślałem o bąbelkach, tylko boje się żeby nie wyszedł mi gabaryt lodówki.
    Ps.
    Sprawa się szczęśliwie rozwiązała, znajomy jedzie w tamte okolicę, obiecał dostarczyć.
    Proszę o zamknięcie lub usunięcie wątku.
    Ostatnio edytowane przez Nikkoś ; 31-03-2022 o 22:15 Powód: Sprawa rozwiązana.
    D5100 , D5300 , AF-S DX 35mm f/1.8G , AF-S DX 18-105 VR , AF-S Nikkor 70-300 mm G IF-ED , SB-700

  4. #4

    Domyślnie

    Witam, dobrze, że udało się ogarnąć i nie musiałeś wysyłać sprzętu samolotem. Ja osobiście chyba nigdy bym się nie odważyła wysłać swojego sprzętu jako bagaż główny. Jak już to tylko i wyłącznie jako podręczny. Zresztą, linie same piszą/mówią/informują o tym, by drogocenne rzeczy przewozić bagażem podręcznym, bo jeśli po nadaniu coś się popsuje, przewoźnik nie bierze na siebie odpowiedzialności. Z tego co się orientuję to chyba tylko statyw należy nadać w bagażu głównym, bo wielu przewoźników traktuje statyw, jako niebezpieczne narzędzie.

Podobne wątki

  1. OPŁATY CELNE? - zakup sprzętu od obywatela spoza UE, ale wysyłka z terenu UE
    By nie.Znajomy in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-11-2017, 19:59
  2. Przewóz sprzętu przez granicę
    By DlaZabawy in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-04-2015, 16:18
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-03-2014, 15:21
  4. [ Krajobraz ] Granice
    By sebb in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-12-2010, 23:29
  5. [ Reportaż ] Granice
    By dobosch in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-08-2008, 10:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •