Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Zamiana Nikon D3300 z 18-105 na coś lepszego?

    Cześć, od ponad 5 lat posiadam Nikona D3300 z Nikkorem 18-105 f/3.5-5.6. Posiadam do niego chińską lampę błyskową, filtr polaryzacyjny, filtr ND, masę kart SD.
    Fotografuję hobbystycznie, praktycznie tylko na wakacjach za granicą i tylko i wyłącznie pod tym kątem zastanawiam się może nad jakimś upgradem na coś lepszego.
    Obecnym obiektywem wykorzystuję calutki zakres ogniskowych, jest to dla mnie ogromny atut, że nie muszę przekładać obiektywów, zwłaszcza, że fotografuję dużo na plażach, więc przekładanie co chwili obiektywów było by dla mnie zmorą, dodatkowo, jako że głównie podróżuję tylko z bagażem podręcznym to małe rozmiary są dla mnie wielkim atutem, więc obecny zestaw sprawdza się idealnie pod tym kątem.
    Nie narzekam też na iso, fotografuję głównie na zewnątrz, przeważnie z dobrym oświetleniem, a jak już w grę wchodzą jakieś pomieszczenia to mam lampę, ale de facto rzadko ją zabieram w podróż.

    To co najbardziej mnie boli w obecnym sprzęcie to brak 2 wejść na kartę SD, zawsze mam przez to stres, że karta padnie i utracę dotychczasowe zdjęcia, dlatego często wkładam nowe karty, aby ograniczyć potencjalne straty, także wejście na 2 karty byłoby ogromnym plusem.
    W tym obiektywie brakuje mi też takiej "plastyki" w zdjęciach - są bardzo poprawne, ale często jak oglądam czyjeś fotki to jest w nich właśnie taka plastyka, której tu chyba brakuje. Z innych kwestii to też chciałbym móc uzyskać przyjemniejsze rozmycie tła, chociaż wiem, że to będzie trudne do osiągnięcia zachowując taką rozpiętość ogniskowych.
    I w obecnym body mam wrażenie, że coraz częściej zdjęcia są prześwietlone o jakieś 0.3-0.8EV, fotografuję zawsze na trybie AV, i tak jakby dobierało czasem za długi czas naświetlania i to przeważnie dotyczy całej serii zdjęć z danego miejsca. Sytuacja praktycznie nie ma nigdy miejsca w drugą stronę, tylko jak już to jest za jasno, mimo czasów rzędu 1/100s.

    Co myślicie? Budżet jest do przemyślenia, ale powiedzmy wstępnie 4-8tys., czy w moim przypadku warto myśleć o zmianie na bezlustro, albo może starsza lustrzanka w pełnej klatce i jakiś lepszy obiektyw? Nie mam w ogóle wytycznych czy to będzie nikon, canon, sony, jestem gotów zmienić całość i nie czuję przywiązania do konkretnej marki.
    Nikon D3300 | Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED | Andoer AD-980II

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem sprzęt jest ok, ewentualnie możesz dać na przegląd do serwisu, bo może jakich paproch siadł na czujnik światłomierza i dlatego trochę przekłamuje.

    A karty - jeśli kupujesz firmową kartę z pewnego źródła, to nie padnie. Na przykład SanDisk w sklepie SanDiska. Może być trochę drożej, ale masz spokój. Mnie od lat jeszcze żadna karta SD nie padła.

  3. #3

    Domyślnie

    Fotografuje od dawna aparatami z jednym slotem na kartę i nigdy nie miałem problemu z kartami. Więc tutaj chyba wystarczy trochę więcej wiary w niezawodność

    Jak na wyjazdy i tak ogólnie sprzęt jest ok prócz tego pomiaru to kupiłbym obiektyw 50mm 1.8 lub 35mm 1.8 i cieszył się z robienia zdjęć.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Zamiana D3200 na D3300
    By cintal in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-07-2017, 15:37
  2. Coś lepszego niż Tamron 17-50 do Nikon D3300
    By winter_man in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-05-2016, 19:55
  3. Zamiana D40 na D5100/D3200/D3300
    By woocash in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 31-05-2014, 12:54
  4. Nikon Coolpix L820 - jest coś lepszego w tej cenie 600zł ?
    By lisekx in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-01-2014, 15:56
  5. D50 zamiana na coś lepszego?
    By RobsonPL in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-12-2013, 20:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •