Witam, szukam tabletu do tetheringu po kablu. Najważniejszą funkcją dla mnie jest możliwość sterowania / przesuwanie punktu ostrości z poziomu programu – wykorzystuje to do focus stacking`u, aktualnie robię to na PC z poziomu CaptureOne. Wiem że ta funkcja jest też dostępne lightroomie oraz ControlMyNikon (mam nikona). Szukam czegoś mobilnego, by zamocować na statywie np. podczas sesji u klienta. Korzystałem w ostatnim czasie z laptopa dziewczyny Notebook Surface Book 3 i świetnie się sprawdził ale nie chcę kupować maszynki za 8 tys która będzie służyła mi jedynie do podglądu podczas sesji. #Cebula!

Myślałem o czymś w jak najniższym budżecie co ogarnie w miarę sprawnie transfer i podgląd RAW`a ok 40 Mb i będzie tabletem, nie laptopem. I teraz mam kilka rozkmin ->

1. Czy w którymkolwiek programie ze sterowaniem przesunięcia AF jest możliwość ustawienia importu tylko skompresowanego JPG`a a zapis RAW zostaje na kacie pamięci w aparacie, by nie obciążać zbytnio procesora ?

2. Z uwagi iż większość tabletów jest na androidzie (CaptureOne nie ma wersji na androida) jest na pewno lightroom ale… jak on działa ? Nie mam z tym doświadczenia, czy wersja androidowa jest mocno okrojona z funkcji i bez sterowania AF ?

3. Czy skupić się tabletach wyłącznie z pełnoprawnym systemem Windows ? by zainstalować całe oprogramowania bez problemu. Miałem lata temu tablet z Windowsem ale wersja na tablety, jakiś Windows RT. I tu wszystko było bardzo ograniczone gdyż aplikacje które można było instalować musiały być dostępne w oficjalnym sklepie Microsoft z przeznaczeniem na ten system.

Nie chcę kombinować z transferem wi-fi bo zdążyłem przejechać się na jego stabilności, tylko opcja po pomarańczowym kablu mnie interesuje.
Myślałem o czymś pokroju Lenovo Tab, Samsung Galaxy Tab, starszy model iPad`a ? ale czy to udźwignie temat ? Byłbym bardzo wdzięczny za poradę. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tether-with-a-cable.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	36,9 KB
ID:	60862