Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    No nic, wybrałem 4 egzemplarze i zrobiłem zamówienie w cyfrowych, porównam sobie na miejscu jak się prezentują i któryś wybiorę, mam nadzieję
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  2. #22

    Domyślnie

    Ja też tak zrobiłem. Miałem do wyboru cztery różne statywy, ale pamiętaj, żeby zabrać ze sobą najcięższy zestaw jakim dysponujesz lub pożycz od kogoś na test.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztofh Zobacz posta
    pamiętaj, żeby zabrać ze sobą najcięższy zestaw jakim dysponujesz lub pożycz od kogoś na test.
    To wiadomo
    Termin dostawy mam na poniedziałek, bo jeszcze wymyśliłem sobie szkła ochronne na aparat
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darko Zobacz posta
    Dzięki za opinie

    A jak z piaskiem w nakrętkach? Nie narobił szkód?
    Mi czasem powłaził gdzieś tam w nogi i i zapinki ale po czyszczeniu było ok a gwint może być delikatniejszy i w sumie o to się boję.

    Ten sirui wygląda fajnie ale z głowicą poza budżetem jest
    Mam statyw z nakretkami (Benro) juz nascei lat uzywany w przeroznych warunkach do krajobrazu, w blocie, piachu itd.
    Po kulku latach gwinty zaczely chrzescic, ale to byla moja wina bo zamykalem jak koncowki nozek byly zapiaszczone lub zablocone.
    Rozebralem i wyczyscilem i od tego czasu mam prosta zasade, po kazdym uzyciu statywu zanurzam nozki w wodzie zeby oplukac z piachu czy blota. Dowolny strumyk lub nawet kaluza sie nada. Mozna tez polac woda ze zwyklej butelki 0,5L wody co to ja mamy do picia.
    A jak juz nie ma wody to szczoteczka jakas z bagaznika obmiatam (przewaznie statyw mam w bagazniku a na plenery i tak jezdze samochodem).
    I od tego czasu zero problemow. Po prostu pilnuj zeby go nie skladac jak jest zapiaszczony lub ublocony na dole nozek. Sposoby proste i ogolnodostepne wymienilem.

    Polecam nakretki, kilkanascie lat statyw i zero luzow. Juz nawet na niektorych nakretkach (znaczy takich zwyklych nakretkach stalowych przy mocowaniu nog na gorze) troche rdzy sie pokazalo a gwinty w nogach chodza jak ta lala.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #25

    Domyślnie

    Używam od dość dawna zarówno statywu z zakręcanymi nogami (Triopo) jak i takich na zatrzaski (Manfrotto). Z mojego doświadczenie zdecydowanie lepiej sprawują się statywy z tradycyjnymi zatrzaskami. Zdecydowanie szybciej i przyjemniej się z nich korzysta. Ich przewaga jest ogromna gdy musisz wypoziomować nogi statywu. Mając zatrzaski poluzowujesz jeden i ustawiasz długość nogi taką jak potrzebujesz. Robi się to szybko i sprawnie. W statywie z zakręcanymi nogami nie jest tak łatwo.
    Inną sprawą jest trwałość rozwiązania. Z zakrętkami co chwilę jest coś nie tak.
    Ja zawsze rekomenduje tradycyjne zatrzaski.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez loki_p Zobacz posta
    Używam od dość dawna zarówno statywu z zakręcanymi nogami (Triopo) jak i takich na zatrzaski (Manfrotto). Z mojego doświadczenie zdecydowanie lepiej sprawują się statywy z tradycyjnymi zatrzaskami. Zdecydowanie szybciej i przyjemniej się z nich korzysta. Ich przewaga jest ogromna gdy musisz wypoziomować nogi statywu. Mając zatrzaski poluzowujesz jeden i ustawiasz długość nogi taką jak potrzebujesz. Robi się to szybko i sprawnie. W statywie z zakręcanymi nogami nie jest tak łatwo.
    nie rozumiem na czym polega roznica. w moim zakrecanym zasada dzialania jest dokladnie taka sama. prawda, trzeba troche wiekszego ruchu, zeby zakretke dostatecznie dobrze poluzowac, ale to nie jest jakas dramatyczna roznica

  7. #27

    Domyślnie

    Łatwiej jest popełnić błąd przy skręcaniu, niż przy kliknięciu. Ma rację @loki_p Niekiedy trzeba ogarnąć dużo spraw w niezbyt sprzyjających warunkach i wtedy nie warto martwić się dokładnym skręcaniem nóg statywu. Przy takim zwykłym fotografowaniu nie ma to większego znaczenia. Trwałość będzie zależała od firmy/modelu i użytkownika (niektórzy zepsują metalową kulkę), mniej od systemu skręcania.
    Ps. Wolę klik, mam obydwa rodzaje, ale i tak zdjęcia robię głównie z ręki

  8. #28

    Domyślnie

    Odebrałem statyw w sobotę i wybrałem ten model: Benro iFoto seria 2 z głowicą IB2
    Skoro już go miałem to w niedziele rano trzeba było sprawdzić jak się z nim pracuje, no i pierwsze spostrzeżenia już są, ale myślę że zrobię z tego jakąś małą recenzję.
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darko Zobacz posta
    To wiadomo
    Termin dostawy mam na poniedziałek, bo jeszcze wymyśliłem sobie szkła ochronne na aparat
    Darko jakie inne miałeś do porównania. Tak czytam, i zastanawiam się czy warto dopłacać do carbonu? Nie zależy mi na wadze te 0,5kg nie ma dla mnie różnicy.
    Ja rozpatruję Sirui Traveler 7C- 585 zł lub aluminium 7A -440zł.
    Raczej amatorskie zastosowanie, ale ma służyć na lata. Była by cena aktualnie z grudnia, to bym brał carbon.
    Ostatnio edytowane przez Kinki ; 01-04-2022 o 10:11

  10. #30

    Domyślnie

    Tego Sirui nie brałem pod uwagę, może to był mój błąd.
    A porównywałem z Manfrotto 290 Xtra, Manfrotto Befree Advanced Twist, Manfrotto BEFREE GT.
    Ten pierwszy by wygrał jak by był 4 sekcyjny, (4-ro sekcyjny jest droższy) a pozostałe były jednak mniejsze.
    Benro wyglądał przy nich solidnie, wysokością też mi bardziej odpowiadał, ma swoje minusy ale tu nad morzem daje radę, napewno przydały by się gumowane pokrętła w głowicy, bo te gdy masz suche i zmarźnięte palce ślizgają się, bynajmniej w moim przypadku.
    A jeżeli będę potrzebował czegoś lżejszego np w góry, to zainwestuję jeszcze w drugie nogi
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2017, 22:58
  2. Fv lock
    By pawelek69 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-02-2011, 22:09
  3. AE Lock
    By yorky in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 04:42
  4. Jaki monobod carbon z zaciskami a la klamra
    By bialogardzianin in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-01-2011, 12:37
  5. LOCK do statywu
    By jarekf34 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-12-2009, 14:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •