Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35
  1. #11

    Domyślnie

    To coś z pierwszego linku miałem, tyle że jako Rollei ( niby niemieckie, więc zgodnie powszechną opinią o wszystkim co niemieckie winno być solidne ). Określę to również po niemiecku SCHEISSE. Skutecznie mnie to wyleczyło z Twist Locków, aczkolwiek nigdy nie posiadałem z jakiejś solidnej marki. Pozostałem przy X pro 55 MF. Nadmienię, ze tamten wynalazek miał pełnić rolę drugiego, mniejszego zapasowego. Pozostałem przy zatrzaskach i targam to co mam.

  2. #12

    Domyślnie

    Od dobrych paru lat używam zakręcanych statywów. Pierwszy był niewypałem (Camrock), ponieważ nakrętki były niezbyt duże i się luzowały, co kosztowało mnie filtr ND, po wywrotce zestawu. Miałem kupić z zaciskami, ale zaryzykowałem znowu zakręcany, trochę egzotycznej marki - 3 Legged Thing. Przekonało mnie to, że nakrętki na nogach są bardzo duże i da się nimi operować nawet w grubszych rękawicach. Statyw przeżył już trochę plenerów przez rok i na razie nie narzekam. Do zacisków zniechęcił mnie coraz mniejszy wybór modeli i większa waga statywu (rozważałem Manfrotto)
    Reasumując - jakość wykonania będzie robić największą różnicę, bez względu na typ mechanizmu blokującego. Miałem w ręku statywy Benro i wydawały mi się bardzo solidnie wykonane.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pitermaster Zobacz posta
    Ja odpowiem w zakresie skręcanych nóg. Mechanizm jest zazwyczaj bardziej delikatny niż twist lock. Niektórzy twierdzą że twist jest szybszy, ale dokręcane nogi tez mozna wszystkie sekcje na raz okdręcić. Mi odkręcane nogi sie popsuły. Fakt, że statyw w tani, 500 zł, genesis. Niestety w środku coś sie po kilku latach urwalo i noga wypada. Z twist lock jest lepiej bo wszystko na zewnatrz. Mam teraz manfrotto i twist jest o wiele lepszy.

    Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
    Genesis najgorszy śmieć nie wart wydanych złotówek. Troszkę się nawojowałem aby oddali mi kasę za to coś co nazywają statywem. Głowicę niestety zostawiłem bo paragon mi wcieło

    Odnośnie blokad to mam oba systemy i to z górnych półek. I wolę skręcane bo są wg mnie pewniejsze. Minus taki, że na mrozie mogą zamarznąć. Zacisków minus, że na mrozie dźwignia może pęknąć Dodatkowy minus zacisków, że jest potrzebny kluczyk do regulacji siły zacisku. Przynajmniej w moim Manfrotto tak jest. Minus skręcanych że raz na jakiś czas można zapomnieć skręcić jakiejś sekcji co można boleśnie odczuć u mnie 750 zł w postaci filtra prostokątnego

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darko Zobacz posta
    A jak z piaskiem w nakrętkach? Nie narobił szkód?
    normalnie to ja to robie tak, ze do wstawiania w wode odkrecam dolny segment na tyle, zeby woda nie dostala sie w okolice zakretek. to w wodzie slodkiej. nad Morzem Polnocnym, tu gdzie mieszkam, nie ma plaz takich, zeby sie sensownie rozstawialo statyw w wodzie. bo przy tych plywach wszystko sie od razu zapada i wtedy bez sensu jest korzystanie ze statywu. na Baltuku zdarzalo mi sie podobnie robic (dolny segment do wody, wiec bez narazania nakretek bezposrednio na piasek), bo tu przynajmniej jakies kamyki sa na dnie

    zgrzytanie ziarenek pamietam z nog Velbona (pewnie od piasku niesionego przez wiatr, bo tu wiecznie wieje). ale w Sirui mi sie nie zdarzylo. moze jest jakos szczelniejsze?
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 02-03-2022 o 22:01

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maniak666 Zobacz posta
    To coś z pierwszego linku miałem, tyle że jako Rollei ( niby niemieckie, więc zgodnie powszechną opinią o wszystkim co niemieckie winno być solidne ). Określę to również po niemiecku SCHEISSE. Skutecznie mnie to wyleczyło z Twist Locków, aczkolwiek nigdy nie posiadałem z jakiejś solidnej marki. Pozostałem przy X pro 55 MF. Nadmienię, ze tamten wynalazek miał pełnić rolę drugiego, mniejszego zapasowego. Pozostałem przy zatrzaskach i targam to co mam.
    Jak się przymierzałem do ostatniego statywu to miałem m.in. do wyboru Sirui carbon i właśnie Rollei. Ten ostatni nie wzbudził mojego zaufania. Faktycznie marny. Może tak obraźliwie bym go nie nazwał, ale nie wart kasy. Właśnie takie podejście często jest powodem błędnej oceny systemu, co nie znaczy że gdybyś trafił na lepszy sprzęt to od razu zdecydował byś się na zakręcane nogi.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztofh ; 02-03-2022 o 22:48

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafaello666 Zobacz posta
    Od dobrych paru lat używam zakręcanych statywów. Pierwszy był niewypałem (Camrock), ponieważ nakrętki były niezbyt duże i się luzowały, co kosztowało mnie filtr ND, po wywrotce zestawu. Miałem kupić z zaciskami, ale zaryzykowałem znowu zakręcany, trochę egzotycznej marki - 3 Legged Thing. Przekonało mnie to, że nakrętki na nogach są bardzo duże i da się nimi operować nawet w grubszych rękawicach. Statyw przeżył już trochę plenerów przez rok i na razie nie narzekam. Do zacisków zniechęcił mnie coraz mniejszy wybór modeli i większa waga statywu (rozważałem Manfrotto)
    Reasumując - jakość wykonania będzie robić największą różnicę, bez względu na typ mechanizmu blokującego. Miałem w ręku statywy Benro i wydawały mi się bardzo solidnie wykonane.
    Niestety ze statywami jest tak, że dopiero po dluzszym użytkowaniu mozna opinie wydac, ktora bedzie pomocna. Mi genesis tez sie wydawal solidny, a wyszlo jak wyszlo. Ja wybor manfrotto oparlem na blogach kilku fotografow plenerowych - skoro oni w ciezkich warunkach z nimi pracuja ma co dzien i daje rade to mozna ryzykowac.

    Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
    Kiedyś: Nikon D70, Nikon D90, Nikon D7100
    Teraz: Nikon D750 + Tamron 24-70, Tamron 90 macro, Sigma 70-200, Nikkor 50

  7. #17

    Domyślnie

    Taka ciekawostka - 3 Legged Thing to "brytyjska" marka statywów. Robią je u Leofoto, który jest jednym z niewielu w miarę rzetelnych, faktycznych (a nie teoretycznych) producentów statywów w ChrL.
    Warto spojrzeć na różnicę w cenach LF a 3LT.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  8. #18

    Domyślnie

    Jakby co to proponuję też patrzeć na akcesoria do statywów jakie firma oferuje. Ja kilka lat temu zainwestowałem w statyw Sirui za spore pieniążki i jestem naprawdę zadowolony z niego. Problem zrobił się na jesieni gdy zgubiłem kolce do nóg statywu. Okazuje się, że Sirui jako jedyny producent używa niestandardowego gwintu w wyniku czego nie można dobrać innych "stópek". Nie dość tego to jeszcze nie można jakichkolwiek stópek kupić produkowanych przez sirui. Focus Nordic jako dystrybutor tej marki ma po prostu to w dupie i nawet nie odpowiada na moje zapytania.
    Ps. Z moich pomiarów wychodzi, że Sirui ma gwint M10 ze skokiem gwintu 1 i czeka mnie wizyta u ślusarza aby mi coś dorobił.

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  9. #19

    Domyślnie

    Jeżeli to prawda, to dość łatwo kupić śruby z tym gwintem metrycznym drobnozwojnym i przy odrobinie szczęścia z nierdzewki. Nawet bez tokarza można sobie w domowych warunkach poradzić jeżeli już się taki materiał nabędzie, ale warto wcześniej dokładnie sprawdzić czy aby na pewno to ten gwint.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    normalnie to ja to robie tak, ze do wstawiania w wode odkrecam dolny segment na tyle, zeby woda nie dostala sie w okolice zakretek. to w wodzie slodkiej. nad Morzem Polnocnym, tu gdzie mieszkam, nie ma plaz takich, zeby sie sensownie rozstawialo statyw w wodzie. bo przy tych plywach wszystko sie od razu zapada i wtedy bez sensu jest korzystanie ze statywu. na Baltuku zdarzalo mi sie podobnie robic (dolny segment do wody, wiec bez narazania nakretek bezposrednio na piasek), bo tu przynajmniej jakies kamyki sa na dnie

    zgrzytanie ziarenek pamietam z nog Velbona (pewnie od piasku niesionego przez wiatr, bo tu wiecznie wieje). ale w Sirui mi sie nie zdarzylo. moze jest jakos szczelniejsze?
    Mi się częśto zdarzało przy spokojnej wodzie zanurzyć statyw i do połowy, jak była fala to trzeba być ostrożnym ale też parę razy mi go do połowy zalało.
    No i pisaek się dostał tu i tam do tego stopnia że jednej z nóg nie wciskałem do końca bo nie mogłem jej wyciągnąć. Trzeba było rozkręcać i przepłukać w wannie
    Cytat Zamieszczone przez misiak76 Zobacz posta
    Jakby co to proponuję też patrzeć na akcesoria do statywów jakie firma oferuje. Ja kilka lat temu zainwestowałem w statyw Sirui za spore pieniążki i jestem naprawdę zadowolony z niego. Problem zrobił się na jesieni gdy zgubiłem kolce do nóg statywu. Okazuje się, że Sirui jako jedyny producent używa niestandardowego gwintu w wyniku czego nie można dobrać innych "stópek". Nie dość tego to jeszcze nie można jakichkolwiek stópek kupić produkowanych przez sirui. Focus Nordic jako dystrybutor tej marki ma po prostu to w dupie i nawet nie odpowiada na moje zapytania.
    Ps. Z moich pomiarów wychodzi, że Sirui ma gwint M10 ze skokiem gwintu 1 i czeka mnie wizyta u ślusarza aby mi coś dorobił.
    Ja miałem velbona sherpa 750r, już jakiś czas go nie ma w sprzedaży nawet i przy jednym z demontarzy nieuważnie połmałem jakiś plastik który trzymał kolumnę centralną, do tego złamałem jeden z zacisków i zgubiłem gumową stopkę.
    Podjechałem do Foto techniki, do dystrybutora i jednocześnie serwis, dobrali mi brakujące elementy i udało mi się doprowadzić statyw do używalności
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2017, 22:58
  2. Fv lock
    By pawelek69 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-02-2011, 22:09
  3. AE Lock
    By yorky in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 04:42
  4. Jaki monobod carbon z zaciskami a la klamra
    By bialogardzianin in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-01-2011, 12:37
  5. LOCK do statywu
    By jarekf34 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-12-2009, 14:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •