Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Rozumiem, że jest mało miejsca, ale jeśli wystarczy na laptop, to chyba lepszym pomysłem byłoby przyjrzenie się Macowi Mini, który zajmuje tyle miejsca, co puszka sardynek.

    Do tego przyzwoity monitor, np. Nec EA245 i można działać. Monitor da się powiesić na ścianie, a patenty pokazywał ostatnio kolega @sokolnik na wątku obok.
    U mnie w robocie koleżanka pracuje na takim ustrojstwie, używa Photoshopa i chwali sobie pracę na nim.

    Ja mniej, bo zajmuję się siecią w której jest to cudo

  2. #22

    Domyślnie

    Laptop laptopem ale jeszcze pytanie jaki potężne pliki raw ma ten laptop przetwarzać bo do matrycy 12mpix to nie potrzeba cudów

  3. #23

    Domyślnie

    Cześć! Co wybrałaś? Na co się zdecydowałaś?
    Ogólnie to podpinam się pod temat. Szukam lapka głównie do obróbki zdjęć (Lightroom - RAWy) do max 5000 zł + raz na jakiś czas w coś zagrać.
    Obecnie korzystam z lekko upgradowanej, leciwej już TOSHIBY Satelite PRO R50B (Intel Core i5, 16 GB ramu, dysk SSD, zintegrowana grafika) i zdążyłem się przyzwyczaić, że LR po godzinie się zaczyna przycinać. W domu podpinam pod monitor. Często obrabiam zdjęcia na lapku w terenie i dla tego zastanawiam się mocno nad tym https://tiny.pl/w1j69
    Parametry jak moje potrzeby raczej OK.
    Jak byście go ocenili? Jakaś alternatywa?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmxphoto Zobacz posta
    Cześć! Co wybrałaś? Na co się zdecydowałaś?
    Ogólnie to podpinam się pod temat. Szukam lapka głównie do obróbki zdjęć (Lightroom - RAWy) do max 5000 zł + raz na jakiś czas w coś zagrać.
    Obecnie korzystam z lekko upgradowanej, leciwej już TOSHIBY Satelite PRO R50B (Intel Core i5, 16 GB ramu, dysk SSD, zintegrowana grafika) i zdążyłem się przyzwyczaić, że LR po godzinie się zaczyna przycinać. W domu podpinam pod monitor. Często obrabiam zdjęcia na lapku w terenie i dla tego zastanawiam się mocno nad tym https://tiny.pl/w1j69
    Parametry jak moje potrzeby raczej OK.
    Jak byście go ocenili? Jakaś alternatywa?
    Może taki:
    https://www.x-kom.pl/p/1097266-noteb...0ti-144hz.html
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  5. #25

    Domyślnie

    Ponad 2,5 roku kupiłem na allegro Lenovo Thinkpad P52s, i7 gen.8, 512 i 16 GB, IPS, mat, dotyk, dwie baterie, NVIDIA® Quadro® i 2 GB pamięci GDDR5 VRAM. 4599 na raty 0%. Podobno jakiś outlet z USA, zamówienia nie zrealizowane. Wychodził wtedy z oferty, ale u Kuźniewskiego był za jakieś 9 koła. Były mocniejsze w podobnej cenie, ale uważam, że dobrze zrobiłem. Praca wzorowa, głównie CS6 i Capture One 22. Pamiętam jak miałem D850 - pliki o najwyższych parametrach potrafiły go spowolnić, ale nie za bardzo.
    Szukałbym jakieś z outletu niż gamingowe.
    Potem jeszcze u tego sprzedawcy kupiłem dwa świetne lapki Dell dla rodziny. Pełen zachwyt.
    Ostatnio edytowane przez elanek ; 31-12-2022 o 18:19
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    Ponad 2,5 roku kupiłem na allegro Lenovo Thinkpad P52s, i7 gen.8, 512 i 16 GB, IPS, mat, dotyk, dwie baterie, NVIDIA® Quadro® i 2 GB pamięci GDDR5 VRAM. 4599 na raty 0%. Podobno jakiś outlet z USA, zamówienia nie zrealizowane. Wychodził wtedy z oferty, ale u Kuźniewskiego był za jakieś 9 koła. Były mocniejsze w podobnej cenie, ale uważam, że dobrze zrobiłem. Praca wzorowa, głównie CS6 i Capture One 22. Pamiętam jak miałem D850 - pliki o najwyższych parametrach potrafiły go spowolnić, ale nie za bardzo.
    Szukałbym jakieś z outletu niż gamingowe.
    Potem jeszcze u tego sprzedawcy kupiłem dwa świetne lapki Dell dla rodziny. Pełen zachwyt.
    ja z laptopami z allegro mam złe wspomnienia ale to było coś w okolicy 10 może 12 lat temu... 2 laptopy Acer i w obu nie działało WIFI... teraz pewnie jest lepiej jeśli chodzi o sklepy ale byłbym ostrożny z laptopami zza granicy... bo potem się okazuje że jakieś moduły powykręcane, pozamieniane na inne gorsze najczęściej przecież.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    ja z laptopami z allegro mam złe wspomnienia ale to było coś w okolicy 10 może 12 lat temu... 2 laptopy Acer i w obu nie działało WIFI... teraz pewnie jest lepiej jeśli chodzi o sklepy ale byłbym ostrożny z laptopami zza granicy... bo potem się okazuje że jakieś moduły powykręcane, pozamieniane na inne gorsze najczęściej przecież.
    Pewnie się komuś zdarzyło. U wybranego sprzedawcy (żaden krzak), trzy fantastyczne lapki w super cenach, śmigają już od kilku lat. Może sprzęt z USA jest po prostu lepszy?
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  8. #28

    Domyślnie

    Dołaczę się do tematu bo mój dziadek (jak w linku poniżej z tym że z 12GB RAM) o ile jeszcze na Photoshopie przy obróbce raw'ów 24pmx daje radę, zrobienie grafiki też się napoci ale ogarnie o tyle już jak chcę obrobić jakieś klipy video z wakacji to mam ultra kłopot.
    https://www.x-kom.pl/p/123112-notebo...-1000-fhd.html
    Zastanawiałem się czy można go w jakikolwiek sposób odświeżyć? Nie mam wielkiego pojęcia o kompach więc jeśli kogoś rozbawię to ok, śmiech to zdrowie zastanawiałem się czy tu jest w ogóle opcja zmiany karty graficznej, wymiany procka? Służy mi lata bez jęknięcia i żal mi się z nim rozstawać bo to wół roboczy i niezniszczalny ale... już nie nadąża

    \\
    D70S....Z6...

  9. #29
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Tzn masz tam dalej HDD?
    Do video potrzebujesz RAMu. Dużo. Dwa razy tyle.
    Ale tak generalnie to po prostu do takich zastosowań nowy sprzęt jest potrzebny. Z serii 12 Intela (i nic poniżej) albo AMD. Ten już swoje przepracował, jako sprzęt biurowy jest ok ale to tyle.
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  10. #30

    Domyślnie

    tak też myślałem, dzięki chociaż mnie nie pocieszyłeś
    D70S....Z6...

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Laptop do obróbki zdjęć
    By Wojtaszenko in forum Komputery
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-12-2021, 16:41
  2. laptop do obrobki zdjec
    By arecki1338 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-10-2017, 21:42
  3. Laptop do obróbki zdjęć.
    By wywar in forum Komputery
    Odpowiedzi: 627
    Ostatni post / autor: 05-08-2017, 12:41
  4. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 05-09-2007, 23:18
  5. Laptop 10-15 tys jaki? do obrobki zdjec
    By Nikonowicz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 24-07-2007, 09:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •