Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36
  1. #11
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Rzecz w tym, że to nie są 2s różnicy. Bo tym suwaczkiem majdasz w te i na zad i za każdym razem to są 2s. A potem kolejny suwak i kolejny, na końcu zapis i robią się z tego minuty. Masz 100 zdjęć i różnica zaczyna iść w godziny, a to tylko jedna sesja jest. To jest po prostu irytujące i nie ma komfortu pracy.
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  2. #12

    Domyślnie

    W przypadku samego i5 4440 na działanie pędzla trzeba było chwilę poczekać (kilka sekund na każde z działań). Po dołożeniu GFX 1050 opóźnienie w reakcji było nadal widoczne, ale na tyle małe, że nie przeszkadzało już w pracy. Z i5 12400 plus GFX 1050 opóźnień brak.

  3. #13

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedzi świat sprzętu komputerowego mnie niestety przerasta i chociaż czytałam wszystkie odpowiedzi kilka razy, to nie wszystko jest dla mnie jasne
    Moze inaczej - za co warto zapłacić i jakich parametrów szukać, a co nie będzie tak istotne podczas pracy w programie typu lightroom czy illustrator?
    Wcześniej wspomniana szybkość suwaków- Bardzo ważna w mojej ocenie.
    Wiem,że nie mogę przebierać,bo ogranicza mnie budżet 4000 zł i chciałabym iść w nowy sprzęt, nieużywany. Jakbym sie znala to mogłabym wyselekcjonować i dobrze wybrać używkę, a tak to boję się,że kupie bubel

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KMarta Zobacz posta
    Moze inaczej - za co warto zapłacić i jakich parametrów szukać...
    Grafika ważna - i ważne, by była dedykowana a nie zintegrowana, wówczas będzie miała własną szybką pamięć zamiast podbierać RAM z systemu. Ale co najważniejsze to matryca - ilość wyświetlanych kolorów i ich odwzorowanie, możliwość kalibracji sprzętowej. W pracy z grafiką i fotografią to podstawa. Trudno będzie w zakładanej kwocie znaleźć laptopa z przyzwoitą matrycą, prędzej ultrabook ale te znowu mają słabe zintegrowane karty graficzne (w takiej cenie) Trudna sprawa bez przyzwoitego zewnętrznego monitora.

  5. #15

    Domyślnie

    Na profesjonalny sprzęt przyjdzie jeszcze czas, na razie muszę się zadowolić czymś w moim budżecie mam nadzieję sie rozwijać i z biegiem czasu inwestować sprzęt na miarę moich umiejętności- czy to aparat czy komputer

  6. #16

    Domyślnie

    W przypadku używek polecam właśnie wszelakie poleasignownie (wspomniane amso, delllow, kuzniewski).
    niemniej w zakupach komputerów, tak jak w trójkącie jasności (iso, migawka, przysłona) masz trójkąt satysfakcji: cena, trwałość/ jakość wykonania, osiągi. Wymagając osiągów od taniego komputera idziesz w marketowe strucle kolokwialnie mówiąc
    Nikon D7100 + Nikkor 18-105 KIT

  7. #17
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KMarta Zobacz posta
    za co warto zapłacić i jakich parametrów szukać, a co nie będzie tak istotne podczas pracy w programie typu lightroom czy illustrator?
    W tym budżecie:
    Procesor - AMD Ryzen 5 5600 (H lub U)
    Ram - co najmniej 16GB
    Monitor - IPS, ale tu cudów do fotografii nie będzie i nie ma się co oszukiwać.
    Grafika - GTX 1650 lub nowsza i droższa 3050. Jeśli któraś ma "Ti" w nazwie to jeszcze lepiej.
    Dysk - NVMe zwane też "SSD M.2 PCIe" im większe tym lepsze. 480-512GB to takie absolutne minimum. Zakładam, ze masz dysk zewnętrzny na USB, bo jak nie to też trzeba będzie kupić.

    Jak znajdziesz model laptopa to możesz szukać recenzji na notebookcheck.pl (lub net), szczególnie pod kątem matrycy.

    Lenovo lepiej nie, choć cenowo może być najlepsze. Tylko to z czegoś wynika i wolałabyś się o tym nie przekonać jak się skończy gwarancja...
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  8. #18

    Domyślnie

    Ogromne dzięki za wskazówki! )

  9. #19

    Domyślnie

    Używam Affinity (W10) i Darktable (L OpenSuse T) na MSI 17,3 i7 9gen + 32GB + Samsung 970 (NVME) + 16xxTi, używam też czasem starszego o rok MSI z 16GB i dyskiem nie NVME i Nvidią 1050. Mam też Asusa G751 z Samsungiem 960 (także nie NVME) 32GB RAM, procesor i7 4 gen, NVIDIA 970, programy te same (Affinity W8/10 i L - Fedora - Darktable). Te szczegóły po to, żeby był jasny kontekst odpowiedzi.

    Szczerze mówiąc nie widziałem znaczącej różnicy w pracy w obu programach między tymi laptopami (rozpiętość 5 lat, chociaż dysk i pamięć wymieniane). Przyznaję i zaznaczam, że nie mam doświadczenia w pracy z Adobe (używałem parę razy wersji demo). Chodzi mi o to, że jeśli mowa o komfortowej obróbce zdjęć to nie uważam, że trzeba szukać wysilonego komputera z bebechami najnowszej generacji.

    Szkoda że stacjonarny nie wchodzi w grę.
    Ostatnio edytowane przez arturdebicki ; 23-02-2022 o 21:31

  10. #20

    Domyślnie

    Rozumiem, że jest mało miejsca, ale jeśli wystarczy na laptop, to chyba lepszym pomysłem byłoby przyjrzenie się Macowi Mini, który zajmuje tyle miejsca, co puszka sardynek.

    Do tego przyzwoity monitor, np. Nec EA245 i można działać. Monitor da się powiesić na ścianie, a patenty pokazywał ostatnio kolega @sokolnik na wątku obok.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Laptop do obróbki zdjęć
    By Wojtaszenko in forum Komputery
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-12-2021, 16:41
  2. laptop do obrobki zdjec
    By arecki1338 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-10-2017, 21:42
  3. Laptop do obróbki zdjęć.
    By wywar in forum Komputery
    Odpowiedzi: 627
    Ostatni post / autor: 05-08-2017, 12:41
  4. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 05-09-2007, 23:18
  5. Laptop 10-15 tys jaki? do obrobki zdjec
    By Nikonowicz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 24-07-2007, 09:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •