Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Nikon D610 - irytujący szczegół

    Witam,

    Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem ND610. Przesiadłem z d90 rocznik 2009 na sprzęt (podobno) z 2019 roku. Przebiegiem poniżej 2k. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Jeśli ktoś duma czy z d90 (który jest świetnym aparatem) warto to polecam...zakończenie dumania i spróbowanie Obawiałem się kwestii tego jak będzie leżał w ręku ale uchwyt porównywalny z d90 (może faktycznie odrobinę płytszy) i daje radę.

    Cały czas studiuję sprzęt i jestem zadowolony. Jest natomiast jeden szczegół, który mnie irytuje i chętnie się dowiem jak to wygląda u Was.
    Chodzi o klapkę gniazda baterii. Przy każdym ruchu dłoni wyczuwam bardzo delikatny luz pod nią i słychać dźwięk pracy plastiku. Tak jakby był tam jakiś mikro luz. Niestykanie. W leciwym d90 nie ma tego problemu. Z drugiej strony w d90 jest jedna karta a tu obszar większy bo dwie. Wszystkie śruby sprawiają wrażenie nieruszanych. Ogólnie sprzęt wygląda jak nówka. I tylko ten dźwięk.
    Pytanie czy ten luz nie wpływa na kwestie uszczelnienia gniazda?

    Czy w d610 to norma?

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam to u mnie trzymało się to solidnie, ale czy nie było "mikroluzów" to już nie pamiętam. Z całą pewnością nie było tam nic, na co zwróciłbym uwagę.

  3. #3

    Domyślnie

    Miałem inny problem z tą klapką. Po prostu odpadła parę razy. Raz musiałem kupić na allegro. Innymi razy już ja znajdywałem i problemu nie było. Czasami miałem niedomknietą tą klapkę i sprawa jasna, że podczas transportu mogła o coś zahaczyć, ale w innych przypadkach to sam nie wiem czemu. Poza tym bardzo dobry aparat jak na swoją cenę. Czasami wolę portrety robić 610 niż 750, a to z powodu koloru skóry, chociaż wszystko można skorygować podczas obróbki.

    Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka

  4. #4

    Domyślnie

    Chyba coś pomieszales kolego. Piszesz o klapce baterii, która jest od spodu, a następnie o tym że są dwie karty - a klapka kart i baterii to dwie różne sprawy. Bateria od dołu, karty z boku pod ręką

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    W moim D610 nie zauważyłem żadnych problemów z klapką.
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  6. #6

    Domyślnie

    klapka przylega bezdźwięcznie, za to grip ma tendencję do skrzypienia, nie zawsze, ale zdarza się.

Podobne wątki

  1. Szczegół, ostrość, detal, jakość ....
    By Flux in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 15-03-2014, 23:54
  2. [ Architektura ] szczegół
    By ruda# in forum Architektura
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-11-2007, 18:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •