Close

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 85 z 85
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta

    Dwie osoby z Wa-wy zabierały tu głos. Może zechcą poświęcić 5 min.
    ... mam nawet więcej niż 5 minut ...

  2. #82

    Domyślnie

    Dobra to chyba jest jednak problem natury technicznej. Dałem go znajomemu (tylko on bawi się w Canony) i powiedział że coś jest dziwnego że nie może wejść do menu żeby np. zmienić format pliku z JPG na RAW. Przyciski tak jakby nie reagowały. Tak samo jest z przejściem do już zrobionych zdjęć czyli nie da się. Polecił mi wgranie soft na nowo ale nie wiem czy to mogę zrobić w kontekście ingerencji w sprzęt za bardzo tak żeby mieć jeszcze ostateczna furtkę czyli zwrot...oby nie. Czy ktoś miał kiedyś coś takiego ?

  3. #83

    Domyślnie

    Poproś o pomoc lokalnego kolegę, który się zna na Nikonach.
    Chociaż z tego co piszesz, faktycznie może być problem ze sprzętem.

  4. #84

    Domyślnie

    Polecił mi wgranie soft na nowo
    borze szumiący uchowaj nas przed takimi kolegami

    Brzmi jakbyś miał "wciśnięty" jeden przycisk, a jak przeczytałem teraz co pisałeś wcześniej to wszystko się zgadza. AE-L to będzie Twój problem. To jest przycisk chwilowy, tzn po naciśnięciu powininen wrócić do "niewciśniętej" pozycji. Także spróbuj go rozruszać, np naciskając wielokrotnie przy wyłączonym aparacie. Może być tak że korpus wokól niego zarósł brudem (np z nieużywania).

    jak teraz patrzę po zdjęciach z aukcji to już na nich knefel był wduszony. Powinien odstawać tak jak pobliski "i".


    Także opcji masz trzy: zwrot do sprzedającego, próba samodzielnego ożywienia guzika albo serwis.
    Mną się nie sugeruj bo przed takimi jak ja ostrzegała Cię mama, ale osobiście poświęciłbym popołudnie na "wydobycie" guzika. Np wykałaczką (koniecznie drewnianą, patyczek od szaszłyka też zrobi robotę bo drewno jest miękknie) oceniłbym "mobilność" guzika w korpusie i spróbował go "odmrozić" poprzez wsunięcie między niego a obudowę czegoś cienkiego i szerokiego, jak np kawałek puszki po coca-coli (choć w tych czasach to raczej po pepsi :P) i upewnienie się czy nie ma żadnej mechaniczej przeszkody uniemożliwiającej odbicie do pozycji spoczynkowej.
    Jak mówiłem - z doświadczenia wiem że kurz lubi się zbijać w więsze kłębki które skutecznie blokują takie mechanizmy z wąskimi szczelinami więc raczej to obstawiałbym.
    Nikon D7100 + Nikkor 18-105 KIT

  5. #85

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789

Podobne wątki

  1. Co kupić za około 1300zł?
    By M4rio in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-08-2010, 21:32
  2. D40 | 1300zł
    By Bos in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-07-2009, 20:26
  3. Jaki obiektyw do 1300zł
    By bazej in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 19-05-2009, 15:07
  4. Kompakt do 1300zł. S2 IS, FZ7...?
    By explorex666 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-09-2006, 21:16

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •