Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Popieram pomysł zakupu Nikkora Z 50/1.8. Ewentualnie Viltrox 85/1.8, ale te wybory robią się coraz większe, a autor chciał sobie ulżyć.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #12

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie opinie, chwilowo jednak odpuszczę inwestycję w obiektywy do Z i będę się bawił tymi, które do niego mam (czyli 24-70 + przez adaptery M42 i Nikon F manual).

    Nie jestem psychicznie gotowy na wydanie prawie 3k za 50mm. W mojej opinii Nikon trochę za dużo i za długo (aż taką nowością już te bezlustra Nikona nie są) proponuje takie kosmiczne ceny, gdy konkurencja swoje analogiczne szkła wycenia na około 1k.

    No nic, spodziewałem się kupując Z50, że wielkiego wyboru szkieł nie było, trzeba poczekać ale jednak sądziłem, że ceny będą bardziej konkurencyjne.
    Ostatnio edytowane przez RMC ; 21-02-2022 o 20:45

  3. #13
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Sorry, błąd.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 21-02-2022 o 23:03
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Hm. Wymień szkło do Canona R za 1 tys.
    https://www.cyfrowe.pl/obiektyw-cano...-18-stm-p.html

    Faktycznie, za 1k jest. Choć biorąc pod uwagę różnice w rozmiarze, może być słabszy od Nki.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #15
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Edytowałem swój wpis, ale zdążyłeś odpisać
    Jestem w szoku. Ja patrzylem w stronę Canona R5 ale optyka w.systemie jest koszmarnie droga. Nie popatrzyłem na cenę 50 1.8. Wyjątek od reguły Nikkor nie kosztuje 3 tys, tylko 2,5.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #16

    Domyślnie

    Szybki BillOjTam.
    @RMC, jak 50/1.8 za drogi, a chcesz koniecznie Nikkora, to może 40/2? 1.3k kosztuje.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jestem w szoku. Ja patrzylem w stronę Canona R5 ale optyka w.systemie jest koszmarnie droga.
    Ja to robię w ten sposób, że jeśli chcę sprawdzić, co jest dostępne i za ile, powiedzmy na bagnet RF, to sobie robię wylistowanie na lokalnej składnicy złomu.
    Na przykład takie:
    https://www.bhphotovideo.com/c/produ...442%3Acanon-rf

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Szybki BillOjTam.
    @RMC, jak 50/1.8 za drogi, a chcesz koniecznie Nikkora, to może 40/2? 1.3k kosztuje.
    No nad tym jeszcze dumam Wydaje mi się, że tak źle w testach nie wygląda. A kosztowo wypada znacznie lepiej.

    Do czasu aż się nim bym znudził albo uznał, że jest słaby to 50 powinny potanieć

  9. #19

    Domyślnie

    Jak potanieć? Gdzie potanieć? Inflacja u nas prawie 10%, braki materiałowe na świecie, opóźnienia w produkcji, konflikt Rosja-Ukraina. Ludzie czekają na zamówiony sprzęt miesiącami. Co tu może potanieć? Marzyciel.
    Jacek

  10. #20

    Domyślnie

    Choćby na rynku wtórnym. Nikon z 50/1.8s zrobił szkło profesjonalne. Jedną z ostrzejszych (najostrzejszą?) od pełnej dziury - w centrum i na rogach - i droższych (najdroższą?) standardową stalkę. Chcesz mieć naj to płacisz naj, jesteś pro, to po prostu bierzesz, zarobi na siebie. Jak popatrzeć na temat z punktu widzenia amatora to ciężko nie zrozumieć, że człowiekowi żal wydać na obiektyw o tych parametrach dwukrotność jego dotychczasowej ceny (w sensie na bagnecie F).

    Zniesienie podatku od nowości pewnie będzie zjedzone przez rzeczoną inflację, ale może używki za jakiś czas zbliżą się do 1500zł. Choć to i tak raczej pułap f/1.4, ale już coś na co osoba czerpiąca frajdę zamiast pieniądzy z pstrykania może się szarpnąć

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •