Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 76
  1. #1

    Domyślnie Nieartystyczne zdjęcia którymi warto się pochwalić

    Pewnie powiecie że mydło - wiem, lustro Samyanga o którym już niektórym z Was suszyłem głowę. Niemniej podniosłem ISO i skróciłem maksymalnie czas migawki i upolowałem takie padanie światla żeby było możliwie najjaśniej.
    Pewnie powiecie że lepsze kadry robił Stevie Wonder - sam bym rzucił takim komentarzem
    Pewnie powiecie że było milion razy - zapewne

    Ale ode mnie jeszcze nie było.
    Prezentuję przed państwem Skrzyczne widziane z 65 km w linii prostej z mojego balkonu.
    1 ino Samyang
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC8097.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	8,30 MB
ID:	60393

    2 Samyang + telekonwerter
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC8101.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	7,29 MB
ID:	60392
    Nikon D7100 + Nikkor 18-105 KIT

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    To szkło jest aż tak złe, czy to z ręki tak wyszło?
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  3. #3

    Domyślnie

    Wolę określenie "dobre do nauki"

    Mam też nienajwyższych lotów statyw, trochę kiepskie miejsce gdzie mam widoczność przez siatkę zmusza do wyciągania szyji statywu co dodatkowo wpływa na stabilność i ostrość.
    Nikon D7100 + Nikkor 18-105 KIT

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ostatni_wolny_login Zobacz posta
    ...Samyang + telekonwerter...
    A to już perwersja!
    W tego rodzaju fotografii, od sprzętu chyba ważniejsze są warunki atmosferyczne (przejrzystość powietrza).
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ostatni_wolny_login Zobacz posta
    Pewnie powiecie że mydło - wiem, lustro Samyanga o którym już niektórym z Was suszyłem głowę. Niemniej podniosłem ISO i skróciłem maksymalnie czas migawki i upolowałem takie padanie światla żeby było możliwie najjaśniej.
    Pewnie powiecie że lepsze kadry robił Stevie Wonder - sam bym rzucił takim komentarzem
    Pewnie powiecie że było milion razy - zapewne

    Ale ode mnie jeszcze nie było.
    Prezentuję przed państwem Skrzyczne widziane z 65 km w linii prostej z mojego balkonu.
    1 ino Samyang
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC8097.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	8,30 MB
ID:	60393

    2 Samyang + telekonwerter
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC8101.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	7,29 MB
ID:	60392
    Dobry przykład na to - jak nie fotografować krajobrazu ;o
    Z6 N24-70S N50 1,8SN70-180 2,8 D7200 N18-105 N50 1,8D N85 1,8G N70-300 N10-20 S105 2,8EX S150-600 5-6,3C

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    A to już perwersja!
    W tego rodzaju fotografii, od sprzętu chyba ważniejsze są warunki atmosferyczne (przejrzystość powietrza).
    Uwierz mi że nawet w próżni tym obiektywem zrobisz kaszanę. Jak kiedyś zaprosisz mnie do Gdańska na jakąś nadmorską zorzę to chętnie dam się zmierzyć z Królem Mydeł
    Nikon D7100 + Nikkor 18-105 KIT

  7. #7

    Domyślnie

    Piękny "bookeheheheh" wybacz
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  8. #8

    Domyślnie

    A ja się boję swoje foty Skrzycznego i okolic wstawić na forum...
    @ostatni_wolny_login poproś zielonego ludzika o przeniesienie tematu w inne miejsce. Bo to raczej do krajobrazu nie pasuje. Bardziej jak zdjęcie pokazujące możliwości sprzętu. Być może taki miałeś zamysł umieszczając to na forum.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siemalysy Zobacz posta
    A ja się boję swoje foty Skrzycznego i okolic wstawić na forum...
    xD. Gościu raz się żyje, to nie konkurs o złote majtki pani burmistrz Wąchocka ;p.
    Bardziej jak zdjęcie pokazujące możliwości sprzętu. Być może taki miałeś zamysł umieszczając to na forum.
    Jestem zdania że zieloni nie gęsi i swój rozum mają; jak taka będzie wola ciała moderatoskiego to wątek może znaleźć się nawet w koszu. Ty też masz koło każdego postu ikonkę "zgłoś bohomaza", nie pogniewam się jak z niej skorzystasz.

    Zdecydowanie jestem świadom że nic na tym zdjęciu nie gra, ostrość, kontrast, kompozycja, złoty podział, dobre światło, to wszystko było akurat u kogoś innego kto robił zdjęcia w tym samym momencie co ja. Wciąż jednak jestem zadowolony z osiągnięcia i tą radością, w nieco pokraczny sposób postanowiłem się podzielić; wszak "wstyd" to kraść. Powiem więcej - jak uda mi się kiedyś złapać Saturna wielkości 50groszówki z mglistym pierścieniem, otoczonego hebanową czernią to też się nim tu pochwalę.
    Na pewno są na tym forum lepsi, bardziej doświadczeni, lepiej doposażeni i bardziej utalentowani, no ale żaden nie miał widoku z katowickich peryferiów na masywny masyw w górzystych górach - i o tym jest ten wątek, co wydaje mi się że jasno zaznaczyłem w pierwszym poście.
    Nikon D7100 + Nikkor 18-105 KIT

  10. #10

    Domyślnie

    Kolego! więcej luzu

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Aparaty, którymi wykonano zwycięskie zdjęcia World Press Photo 2021
    By capo-di_tutti-capi in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-04-2021, 10:19
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 18:29
  3. Musze sie pochwalić, jestem tatą :)
    By tymancjo in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 15:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •