Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Nikon Z6 + Sigma Art 85mm F1.4 DG DN

    Zamarzyła mi się Sigma Art 85mm F1.4 DG DN.
    Możliwości:
    - redukuje marzenia do Sigmy 85 1.4 HSM pod F + FTZ
    - kupuję Sigma Art 85mm F1.4 DG DN pod bagnet Sony + adapter Techarta TZE-1
    - kupuję Sigmę pod Sony i sprzedaję system Nikona

    Męczy mnie już ten brak informacji o Sigmie z bagnetem Z. Z ostatnich informacji wynika, że w 22 roku może być coś więcej niż Fuji, jednak znając ultra rozwój Nikona opracują bagnet pod Canona.
    Pchać się w Sigmę pod bagnet F można, ale po co? Obiektyw ciężki i nie ten co chcę i jednak nadal pod F, którego nie chciałbym rozwijać.
    Kupno Sigmy pod bagnet E i adapter - to spore ryzyko. Z opinii na necie, recenzji na YT wynika, że czasami jest świetnie, a czasami średnio. Poświęciłbym 5% autofocusa, żeby mieć pewność, że duet TZE - Sigma będzie działać sprawnie - w końcu to nie szkło reporterskie. Najprawdopodobniej trzeba by zaryzykować i kupić sam adapter i pożyczyć od kogoś obiektywy pod E i sprawdzić, czy to jakoś chodzi.
    Lub... dać sobie spokój z Nikonem i przejść na Sony. Problem z aparatem, bo naturalnym zamiennikiem Z6 byłby A7III. Jednak tyle lat z Nikonem i jego ergonomią nie pozwala myśleć tak optymistycznie o A7. A7 na tę chwilę źle mi się trzyma, wizjer gorszy, o A7IV nie ma mowy, bo ma śmieszną cenę.

    Co myślicie na ten temat?
    Z6 + N20 S + V85 1.8

  2. #2

    Domyślnie

    Na początek porównaj sigmę z 85 nikona. Co prawda 1,4 kontra 1,8 ale obrazek i tak może Ciebie zaskoczyć
    Na niekorzyść sony AIII niestety jest ta ciulowa ergonomia i tak jak napisałaś wizjer i ekran.
    Sigma przez FTZ ogólnie działa rewelacyjnie ale to klocek z którym tak czy siak nie będziesz biegać bo to szkło portretowe więc musisz wiedzieć co chcesz focić i jak długo ten zestaw będziesz trzymać.

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli się nie mylę, kolega @candar z powodzeniem używa Z6 i Sigm na bagnet E przez konwerter. I zachwala.
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...n-Beauty/page2
    Ostatnio edytowane przez Kojocisko ; 15-02-2022 o 16:45
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misiak76 Zobacz posta
    Na początek porównaj sigmę z 85 nikona. Co prawda 1,4 kontra 1,8 ale obrazek i tak może Ciebie zaskoczyć
    Na niekorzyść sony AIII niestety jest ta ciulowa ergonomia i tak jak napisałaś wizjer i ekran.
    Sigma przez FTZ ogólnie działa rewelacyjnie ale to klocek z którym tak czy siak nie będziesz biegać bo to szkło portretowe więc musisz wiedzieć co chcesz focić i jak długo ten zestaw będziesz trzymać.
    Tak jak wspomniałem mowa jest o 85mm 1.4. Sam posiadam Viltroxa 1.8 i jeśli chodzi o jego parametry, funkcjonalność i obraz to jak najbardziej go polecam.
    Najprawdopodobniej zaryzykuję z TZW-1 i Sigmą pod E, a jeśli kiedykolwiek wyjdzie Sigma pod Z (w co nie wierzę - jeśli chodzi o rok 2022), to sprzedam bagnet E , zamieniając go na Z. Przyznam, że jestem rozczarowany polityką Nikona i to może zaważyć o całkowity zmianie systemu na rzecz Sony.
    Z6 + N20 S + V85 1.8

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 772

    Domyślnie

    Niedługo będzie Nikkor Z 85/1.2 i będziesz żałował wyjścia z Nikona
    Na te chwile widzę 3 opcje.
    1 - Nikkor S 1.8,
    2 - Viltrox, też 1.8 na przeczekanie
    3 - Art (a nie HSM, NIE!)
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    3 - Art (a nie HSM, NIE!)
    Jediemu chodziło chyba o to, że są dwie 85/1.4 Art. Sonowska DG DN i lustrzankowa, z HSM w oznaczeniu.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #7

    Domyślnie

    Sigmę, a dokładnie wersję DG DN traktuje w kategoriach mrocznego przedmiotu pożądania Na tę chwilę tak naprawdę Vitrox jest w porządku i spełnia moje oczekiwania Jednak z tym przeczekaniem, to nie wiadomo jak długo to będzie - rok, dwa, nigdy...
    Nie chcę kupować pod bagnet F, bo po pierwsze to starszy model, no i pod F. Nikkor S 1.8 - wiadomo, nie tego szukam (chcę). Z85 1.2 - na pewno będzie świetnie, ale cena też będzie świetna.
    Sigma HSM jest w tej samej cenie co DN, więc nie ma najmniejszego sensu kupować HSM, zwłaszcza, że wagowo jest między nimi przepaść 1130 do 630 gramów. Zdecydowanie chciałbym zostać przy kormusie Z6 - jest dla mnie idealny.



    Zresztą decyzja podjęta, klamka zapadła Zamówiłem adapter TZE-01. Mam obawy, że cały zestaw nie będzie chodził tak jak powinien, ale kto nie ryzykuje...
    Z6 + N20 S + V85 1.8

  8. #8

    Domyślnie

    Zdawaj relację! Bo i 85tka Sigmy i 100-400 cenowo trzymają się jeszcze jakoś ziemi.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 772

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Jediemu chodziło chyba o to, że są dwie 85/1.4 Art. Sonowska DG DN i lustrzankowa, z HSM w oznaczeniu.
    Mówił o dwóch Sigmach, o ART DG N Sony oczywiście ale lustrzankowa określił jako HSM, czyli jakby nie ARTa. Choć ART ma też taki silnik.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dark__jedi Zobacz posta
    ...Zresztą decyzja podjęta, klamka zapadła Zamówiłem adapter TZE-01. Mam obawy, że cały zestaw nie będzie chodził tak jak powinien, ale kto nie ryzykuje...
    Sigma pod bagnet FE potrzebuje mocnej korekty programowej. Mówił nawet o tym prezes Sigmy podczas premiery. Tak to sobie wymyślili, bo bez tego obiektyw musiałby być znacznie większy. W Sony zadziała to z automatu, przez tę przelotkę TZE-01 nie zadziała więc będziesz musiał "ręcznie" prostować ogromną beczkę i pewnie winietę.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wybór 85mm - Tamron czy Nikon... a może Sigma? POMÓŻCIE!
    By paulagd in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 11-05-2017, 22:58
  2. 85mm 1.4g Czy 85mm 1.8g + Sigma 50mm 1.4 Art
    By llcooljozek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-07-2015, 02:21
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-05-2010, 11:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •