Close

Strona 1 z 26 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 252
  1. #1

    Domyślnie Nikon D850 na GWARANCJI. Bad pixele na matrycy. Faktura prawie 5 tysięcy !!!

    Witam wszystkich serdecznie. Od 2008 roku użytkuję aparaty marki nikon. Do dnia dzisiejszego nie miałem przyjemności spotkania z serwisem Nikon. Niestety w związku z tym, że na matrycy zakupionego przeze mnie do fotografowania na zimowych zawodach sportowych aparatu Nikon D850 pojawiły sie bad pixele odesłałem aparat do serwisu i po kilku dniach otrzymałem taką zaskakującą odpowiedź. Dla mnie szok

    Szanowna Pani / Szanowny Panie, z przykroscią informujemy, że naprawa nie może być wykonana w ramach
    udzielonej gwarancji producenta, gdyż uszkodzenie sprzętu powstało wskutek przyczyn wyłączających gwarancję.

    Wymiana matrycy
    Wymiana wyklejek.
    Z przykrością informujemy, że sprzęt wymaga części zamiennych, które nie są dostępne lokalnie w tej chwili.
    Zamówienie do europejskiejgo centrum części / producenta zostało już wprowadzone w ramach priorytetu.
    Wymagane części
    128XK IMAGE SENSOR UNIT 1 3 043,45 23% 3 043,45 3 743,44
    125XL SUB GRIP RUBBER UNIT 1 60,85 23% 60,85 74,85
    125XM REAR RUBBER UNIT 1 25,82 23% 25,82 31,76
    Robocizna
    Naprawa - płatna 23% 572,00 703,56
    Transport 23% 20,32 24,99
    Do zapłaty: (PLN) 4 578,60

    Co powiecie w tym temacie ?
    Osobiście postanowiłem założyć sprawę sądową.
    Temat jest dla mnie oczywisty. Uważam że NIKON Polska ewidentnie nie dotrzymuje warunków gwarancji.
    Dodam tutaj, że aparat jest w stanie idealnym niemalże fabrycznym. Aparat praktycznie używany z jednym obiektywem. Nie ma żadnych brudów i paprochów. Szanuje sprzęt na którym pracuję.

    Mariusz Stychno
    ulmarsportphoto.com

    W Polsce autor artykulów i zdjęć dla największego polskiego magazynu NTN Snow and more oraz autor na optyczne.pl
    W Austrii autor zdjęć dla KSC Hahnenkamm Race oraz magazynu A1. W Szwajcari autor zdjęć dla magazynu Snowactive
    Ostatnio edytowane przez ulmarsportphoto ; 14-02-2022 o 15:28

  2. #2

    Domyślnie

    Sprawę o co? Użytkujemy aparat to trzeba naprawiać.

  3. #3

    Domyślnie

    Na gwarancji proszę Pana 24 miesiące.. Nie obowiązuje ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ulmarsportphoto Zobacz posta
    Szanowna Pani / Szanowny Panie, z przykroscią informujemy, że naprawa nie może być wykonana w ramach
    udzielonej gwarancji producenta, gdyż uszkodzenie sprzętu powstało wskutek przyczyn wyłączających gwarancję.
    A sprecyzowali jakie były te przyczyny uszkodzenia?

  5. #5

    Domyślnie

    Nie było fizycznego uszkodzenia matrycy. Szanuję sprzęt na którym pracuję. Poza tym pracuję na sprzęcie Nikon od 2007 roku. To jest ponad 14 lat. Używałem wiele aparatów tej firmy w podobnych warunkach. Akurat ten egzemplarz był przeznaczony tylko do zdjęć sportowych. Na matrycy w różnych miejscach pojawiły się czerwono fioletowe plamki. Stać mnie na nowe body ale nie dam się oszukiwać. Paradoksalnie ostatnio 10 lutego w optyczne.pl zamieszczony był mój artykuł w którym pozytywnie wypowiadałem się na temat tego body podczas pracy Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim. Naprawdę przyznam, że jestem mocno zawiedziony w jaki sposób potraktował mnie Nikon. Do tego stopnia, że zacząłem się zastanawiać nad zmianą systemu. Naprawdę wstyd
    Ostatnio edytowane przez ulmarsportphoto ; 14-02-2022 o 15:56

  6. #6

    Domyślnie

    Czy podali jakieś przyczyny wyłączające gwarancję?
    Trzeba z nimi trochę pokorespondować, wysłać pismo do centrali na Europę, wystawić wezwanie przedsądowe (prawnik), itd.

  7. #7

    Domyślnie

    A jakie mogą być przyczyny wyłączające gwarancję na bad pixele jesli matryca jest w idealnym stanie a sam aparat niemalże w stanie fabrycznym ? Ja chcę mieć sprawny aparat bo od tego zależy mój dochód. Samo wchodzenie w spór sądowy z Nikonem to dla mnie ostateczność. Ale jestem zdeterminowany i naprawdę poruszę ten temat gdzie tylko będę mógł.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie odpowiadaj pytaniem, bo to nic nie wnosi. Nie sądzę, żeby ktoś tu bronił firmę, która nie chce wywiązać się z gwarancji. Nikon twierdzi, że gwarancja nie obejmuje bad pixels?

  9. #9

    Domyślnie

    A nie załapałeś się na jakieś lasery świecące na matrycę?
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #10

    Domyślnie

    _DSC5126.jpg

    Ten aparat nie był narażony na żadne lasery. Każde uszkodzenie matrycy można w ten sposób tłumaczyć. Od 14 lat pracowałem na różnych body. Teraz mam dwa body od nowości D850 i dwa D5 z drugiej ręki oraz trzy body D750 od nowości w demobilu D4S oraz D700 i nigdy nie występowały żadne takie atrakcje.
    Problem w tym, że ja aparaty używam do pracy a nie do zabawy. Dla mnie liczy się każda chwila bo jestem w rozjazdach a tutaj takie zabawy i przeciwności dla kogoś kto wydaje na sprzęt naprawdę niemałe pieniądze. Jak się to ma w stosunku do osób które zawodowcami nie są. Nawet nie chcę myśleć.. Oczywiście ekspertyza pomimo gwarancji na mój koszt.. Nikon Polska widzę idzie na całość. Gratuluję
    Ostatnio edytowane przez ulmarsportphoto ; 14-02-2022 o 17:05

Strona 1 z 26 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. bad pixele na matrycy
    By wertus in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 165
    Ostatni post / autor: 30-12-2012, 04:53
  2. nikon d90 i bad pixele
    By Kristoff81 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-01-2010, 11:47
  3. Nikon d40x i bad pixele
    By Eskel in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-12-2007, 04:35
  4. Przepalone pixele czy pylki na matrycy?
    By GustawM in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14-03-2007, 20:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •