Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Samochód to podstawa. Można co prawda wynająć, ale we Włoszech są one dosyć drogie. Na jeden z wyjazdów pojechałem C4 Grand Picasso w 5 osób + bagaże, a 2 osoby doleciały samolotem i po wypakowaniu bagaży zwiedzaliśmy w siódemkę (+ drugi samochód)
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  2. #12

    Domyślnie

    3 lata temu podobnie jechaliśmy do Hiszpanii, ja z Żoną samochodem (Insignia kombi) z bagażami pozostałej ósemki, która poleciała samolotem i później wynajęła 2 samochody na miejscu
    U mnie jest ten problem, że moja lepsza połowa nie wsiądzie do samolotu, mnie to w sumie nie przeszkadza, bo jazda samochodem mnie jakoś specjalnie nie męczy, a często można cos po drodze zobaczyć,
    w zasadzie sama podróż jest już dla mnie częścią wakacji. Kosztowo wyszło to nas bardzo podobnie, może nawet trochę taniej niż lot i wynajem samochodu, tylko że 2 dni dłużej.

  3. #13

    Domyślnie

    Dawno temu wybrałem się z rodziną do Toskanii i zaraz po przekroczeniu włoskiej granicy, wyłączyłem z nawigacji autostrady. Po godzinie wjechaliśmy na wysokość 2500 mnpm i w lipcu mieliśmy śnieg na poboczu. Ale jak tu nie skręcić w drogę o nazwie "Via Panoramica" (włoskie drogi oprócz numerów, mają też nazwy). Pokonywaliśmy dziennie 100 km w linii prostej i do celu dojechaliśmy po 5 dniach. W jednej miejscowości żona zobaczyła drogowskaz "Solferino" i jako historyk skojarzyła, że jest to miejscowość pod którą była krwawa bitwa po której powołano Czerwony Krzyż. Następnego dnia tam zajechaliśmy i... Trafiliśmy na rekonstrukcję z okazji 150-lecia tej bitwy.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eMGie Zobacz posta
    ...Ja w przeciwieństwie do innych polecam wyjazd samochodem, zwłaszcza jak się jedzie w kilka osób. Plusem jest w zasadzie nieograniczona ilość bagażu ( w granicach rozsądku oczywiście i mobilność na miejscu...
    Faktem jest, że każdy ma jakieś swoje preferencje więc generalnie nie trzeba się sugerować wizją innych. Oczywiście kemping ma swój urok, jakiś grill, spokój, rzeczka, ale ja takie klimaty mam u siebie i właśnie dlatego uwielbiam mieszkać w centrum takich pięknych miast, bo one ożywają w nocy i często do późna można sobie poużywać. Wtedy jest pięknie. A z rana na śniadanko i kawusię i też można na spokojnie popatczeć jak żyją ludzie. To może mniej chodzi o zwiedzanie, bo tu faktycznie samochód może się przydać, ale o złapanie klimatu. Przerabiałem obie opcje i bardziej podoba mi się ta na spokojnie, bez samochodu. Bo jednak do centrum Florencji, Lukki czy Sieny (przynajmniej do niektórych stref) nie wjedziesz bez specjalnej przepustki. No chyba, że coś się zmieniło. A jeśli chodzi o poruszanie się między miastami to włoska siatka połączeń kolejowych jest po prostu bardzo dobra. A pociągi kursują co chwila więc to nie jest wielki problem. Ceny są niskie. Problem może stanowić bagaż, ale ja już dawno temu przestawiłem się na podróżowanie na lekko, więc to nie jest moje zmartwienie. Chyba za wygodny się zrobiłem. No, ale to ja. Inni faktycznie mogą mieć inne potrzeby więc samochodu nie ma co skreślać.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 01-03-2022 o 13:31

  5. #15

    Domyślnie

    Wiadomo, każdy lubi coś innego, ze swojej strony przedstawiam tylko plusy dodatnie mania samochodu Też mieszkam prawie na bezludzi, mimo że prawie w centrum ale na wakacjach też lubię spokój, zgiełk miasta mnie denerwuje na dłuższą metę.
    Podobnie, lubię oglądać zwykłe życie, dlatego jeżdżę poza sezonem, często zostaję do wieczora i lubię małe, nieturystyczne miasteczka.
    Co do parkowania w dużych miastach, to prawie wszędzie udaje mi się znaleźć darmowy parking, we Florencji akurat nie mogę sobie przypomnieć, ale w Pizie, Sienie, Livorno parkowałem za free i to bardzo blisko centrum, kilka minut z buta.
    W Barcelonie np. parkowałem za darmoszkę koło Camp Nou, a resztę miasta objechałem metrem za kilka eur.

  6. #16

    Domyślnie

    Z samochodem też można podróżować z głową. W Katalonii mieszkaliśmy w Geronie i mieliśmy wynajęty samochód, którym zwiedzaliśmy Costa Brava. Jak jechaliśmy do Barcelony, do zaparkowaliśmy na pierwszej stacji objętej kartą miejską na zbiorkom i dalej już pociągami i metrem poruszaliśmy się.
    W Pradze też samochód służył tylko do dojazdu do hostelu w samym centrum, a cały pobyt poruszaliśmy się metrem.

    W dużych miastach samochód faktycznie bardziej przeszkadza niż pomaga, ale jak planujesz objazdówkę to jednak masz psychiczny luz, że nie musisz zdążyć na ostatni pociąg czy autobus.

    Sama Toskania jest mega, mam na nią zajawkę od czasu obejrzenia "Ukrytych pragnień" Bertolucciego, mógłbym tam spędzić starość.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. dojazd w warszawie
    By photoaction in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-06-2012, 10:07
  2. Lwów - warto odwiedzić?
    By Mavierk in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-03-2011, 12:57
  3. [ Reportaż ] TYBET: cz.1 - DOJAZD + MT KAILASH
    By ArtX in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 19-01-2009, 07:37
  4. Warsztaty - dojazd
    By kacperek in forum Plenery i warsztaty rok 2005 (Mysłakowice, Tomaszów Mazowiecki)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-04-2005, 06:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •