Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mithil Zobacz posta
    Dzięki za propozycje Padło na Quadralite Pulse X ale o mocy tylko 600Ws, gdyż na tą chwilę na Polskim rynku nie ma mocniejszych dostępnych.
    https://store.quadralite.eu/pl/lampy...698717261.html

    https://store.godox.eu/pl/lampy-stud...344211366.html (to te same lampy, inna naklejka).

    PS. Serio potrzeba 1200Ws do focenia mebli?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Uzyj go do Canona 2000D. Nie posiadającego styku centralnego
    ale to puszka super entry level ktora w ogole nie powinna byc brana pod uwage w profesjonalnej foto studyjnej
    rownie dobrze mozna brac pod uwage ze telefony samsunga nie maja goracej stopki

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    PS. Serio potrzeba 1200Ws do focenia mebli?
    1200Ws to bardzo bardzo malo w srednim studio, a srednie studio do troche malo do mebli.
    ja wiem ze w dobie miniaturyzacji aktualnie nawet 5mkw pokoju nazywaja studio ale przy meblach to sie nie uda
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    PS. Serio potrzeba 1200Ws do focenia mebli?
    Do komody czy fotela raczej nie, ale będę miał też do ogarnięcia narożnik 3,5m x 2,5m, tutaj 600Ws przy f8 - f11 może być niewystarczające.
    Zresztą wyjdzie to w praniu, może wystarczy mi 800Ws. Jutro sprzęt dojedzie i pierwsze starzały zrobię na próbę.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    1200Ws to bardzo bardzo malo w srednim studio, a srednie studio do troche malo do mebli.
    ja wiem ze w dobie miniaturyzacji aktualnie nawet 5mkw pokoju nazywaja studio ale przy meblach to sie nie uda

    Jak akurat mam szczęście, że sam box gdzie będzie stał mebel ma ok 30m2. Plus od niego mogę odejść w tył jakieś 6-8m nawet, a i wysokość też miła bo lampa nawet 4m nad meblem może wisieć

  4. #14

    Domyślnie

    Hm, skoro tak twierdzicie, to zostaje mi uwierzyć.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Hm, skoro tak twierdzicie, to zostaje mi uwierzyć.
    Oczywiście nie musisz. Meble to temat statyczny więc jeśli nawet szumy na wyższych czułościach pogarszałyby nadmiernie jakość (a to zależy od zastosowania) to można zrobić parę ekspozycji. Czyli nawet z najmniejszymi lampami można sobie bez problemu poradzić. Ale ponieważ budżet pozwala kupić silniejsze to... wygodniej takie mieć.
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 15-02-2022 o 09:24

  6. #16

    Domyślnie

    Można otworzyć migawkę i błysnąć raz, drugi, trzeci, czwarty ....

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LeonardZelig Zobacz posta
    Od pól roku próbuję tym aparatem zdalnie wyzwolić lampę błyskową. Nawet fotocela zawodzi (aparat uparcie robi jakiś przedbłysk).
    Nie mam Canona 2000D, ale możesz spróbować użyć fotoceli, która ignoruje przedbłysk. Chińska "myśl technologiczna" proponuje np. coś takiego, w cenie miski ryżu: https://fripers.pl/p/fotocela-pierws...oczu-freepower.
    Jest też SYK-4 - potencjometrem reguluje się opóźnienie od pierwszego błysku.
    Ostatnio edytowane przez Pawel_M ; 10-12-2022 o 23:18
    D750 + D90 + analogi (m.in. F100, BX20, kilka aparatów średnio- i wielkoformatowych)

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel_M Zobacz posta
    Nie mam Canona 2000D, ale możesz spróbować użyć fotoceli, która ignoruje przedbłysk. Chińska "myśl technologiczna" proponuje np. coś takiego, w cenie miski ryżu: https://fripers.pl/p/fotocela-pierws...oczu-freepower.
    Jest też SYK-4 - potencjometrem reguluje się opóźnienie od pierwszego błysku.
    Za takie pieniądze to ja bym sobie życie ułożył. Na szczęście nie mam już tego problemu - zniknął wraz z właścicielem aparatu. Ale dziękuję za radę, może się kiedyś przydać.

  9. #19
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LeonardZelig Zobacz posta
    Od pól roku próbuję tym aparatem zdalnie wyzwolić lampę błyskową. Nawet fotocela zawodzi (aparat uparcie robi jakiś przedbłysk).
    Bo lampa MUSI pracować w trybie manualnym. Należy też wyłączyć redukcję czerwonych oczu.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Jaki sprzęt do sesji i fotografii produktowej
    By darkside92 in forum Zdjęcia/video - kategorie tematyczne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-10-2020, 14:04
  2. Sprzęt do fotografowania wnętrz i mebli
    By Braciak in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 15-09-2020, 12:42
  3. [ Ślubne ] Co wybrać do fotografii ślubnej jaki sprzęt
    By Pawełgm in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-05-2017, 19:25
  4. Jaki sprzęt do fotografii podróżniczej
    By halihead in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 27-01-2012, 12:09
  5. jaki sprzęt do fotografii sportowej?
    By crazyyman in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 22:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •