Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Jaki sprzęt w studio do fotografii mebli i packshotow

    Witam wszystkich ciepło

    Niebyło mnie tutaj od bardzo długiego czasu, że nawet konto straciło ważność.. albo nie pamiętałem loginu ale mniejsza.

    Mam prośbę, w firmie gdzie pracuję dostałem zadanie stworzenie studia. Z racji że dobre kilka lat w ogóle nie siedziałem w sprzęcie studyjnym nie wiem co jest na "topie" teraz.

    Założenia:

    - będą fotografowane meble , od małych szafek po tapicerkę czyli obstawiam moce rzędu 800-1000Ws wchodzą w grę i 3 lampy
    - zdjęcia głównie packshoty na początek, z czasem może jakiś aranż
    - budżet jaki mam na same lampy, statywy + modyfikatory to 10 000 zł

    Kolejnym etapem będzie aparat/cały system, nie wiem czy to będzie Nikon czy Canon więc fajnie aby lampy nie były dedykowane odrazu pod konkretną firmę

    Myślę że za te pieniądze już idzie coś fajnego złożyć, wiadomo nie wysokich lotów ale zawsze coś

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Polecę Quadralite Pulse X, są do 1200 Ws (800Ws są też Pulse pro X).
    Lampy studyjne nie są dedykowane pod konkretną firmę, byłoby bez sensu ograniczać sobie sprzedaż. Za to oczywiscie trzeba patrzeć pod kątem wyzwalania radiowego, tzn np do tych Quadralite kupić wyzwalacz Navigator X albo X2 na taki system aparatów jaki się ma. Bo wyzwalacz radiowy musi mieć takie styki jakie są w danym aparacie.
    Modyfikatory - jak największe softboxy prostokątne, choć czasami przyda sie puścić jakąś smugę światła (co kto lubi ). Ale zwykłe czasze są w kartonie razem z lampą, wystarczy dokupić wrota i plaster miodu.

    Aparat jakikolwiek, najlepiej FF i dużo Mpx gdy zależy na wykadrowaniu by pokazać detal. Można pomyśleć o obiektywach typu tilt - shift. Canon ma szerszy, 17 mm, choć to może już przesada. Zależy jakie masz duże wnętrza, ile możesz odejść.

    PS - naprowadź mnie jakoś na stare konto. Jakiego maila mogłeś użyć? (napisz na PW) Ja mogę wyszukiwać po różnych parametrach.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    . Za to oczywiscie trzeba patrzeć pod kątem wyzwalania radiowego, tzn np do tych Quadralite kupić wyzwalacz Navigator X albo X2 na taki system aparatów jaki się ma. Bo wyzwalacz radiowy musi mieć takie styki jakie są w danym aparacie.
    No nie. Nie musi.
    https://www.quadralite.pl/navigator-...x-basic-2-4ghz

    PS. Przy błyskaniu lampami manualnymi przez wyzwalacz, styki wyzwalacza służą tylko do jego wybudzania. ¯\_(ツ)_/¯
    PS2. W takich założeniach osobiście pewnie bym X2 brał. Duży wyświetlacz ułatwia życie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    No nie. Nie musi.
    Nie musi, ale wtedy nie wszystko również musi działać jak powinno. Np. Stroboss 36 w trybie Master bez błysku na innej stopce niż systemowa błyska.

  5. #5

    Domyślnie

    Lampa to lampa, wyzwalacz to wyzwalacz. Znaczy, nie błyśnie.
    No i HSS na takim wyzwalaczu nie będzie, taki szczególik.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Uzyj go do Canona 2000D. Nie posiadającego styku centralnego
    Porady w błyskaniu powinny być opatrzone mnóstwem * opisujących pewne specyficzne sytuacje.
    Tak w ogóle to nie musi kupować wyzwalacza bo z każdą lampą dają 5 m kabla. Tylko że aparat musi mieć gniazdo PC. * nie musi, można kupić kostkę z gniazdem PC. * no chyba że się ma Canona 2000D to to nie wystarczy. Itd itd
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Uzyj go do Canona 2000D. Nie posiadającego styku centralnego
    Cholera, zapomniałem o kastrowaniu stopek w niskich modelach Canona. xD
    Ten, zostaje fotocela.

    Edycja: Nie zdziwiłbym się, gdyby przy R3 jeszcze dalej to poszło - stopka multi-interface.
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 07-02-2022 o 18:52
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Uzyj go do Canona 2000D.
    Od pól roku próbuję tym aparatem zdalnie wyzwolić lampę błyskową. Nawet fotocela zawodzi (aparat uparcie robi jakiś przedbłysk).

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki za propozycje Padło na Quadralite Pulse X ale o mocy tylko 600Ws, gdyż na tą chwilę na Polskim rynku nie ma mocniejszych dostępnych. Dojdą do tego zestawu pewnie jeszcze 1 bądź 2 szt 1200 Ws ale to za kilka tyg dopiero, do tego czasu 2 lampami będę robił i kleił fotki najwyżej.

    Co do wyzwalaczy, lamp i systemów - z racji że od kilku lat w ogóle nie interesowałem się sprzętem i nowinkami (zatrzymałem się między premierą 4D i pogłoskach o Canonie 1D x mkII) byłem ciekaw czy wymyślili coś co wyzwoli lapmy niezależnie od systemu. W firmie raczej przy są w stronę żółtych ja prywatnie bardziej czerwony I zapewne wyzwalacz byłby w sankach jednego i drugie systemu na zmianę. Ale już chyba mam pomysł i sobie poradzę z tym.

    Teraz czekam na sprzęt pierwsze i pierwsze próby. Potem będzie aparat, będę namawiał na coś FF z dużą liczbą Mpix ale zobaczymy co wyjdzie. Dzieki za pomoc

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mithil Zobacz posta
    zapewne wyzwalacz byłby w sankach jednego i drugie systemu na zmianę. Ale już chyba mam pomysł i sobie poradzę z tym.
    Jeśli aparaty mają środkowy pin, to poza TTL-em nie będzie różnicy.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki sprzęt do sesji i fotografii produktowej
    By darkside92 in forum Zdjęcia/video - kategorie tematyczne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-10-2020, 14:04
  2. Sprzęt do fotografowania wnętrz i mebli
    By Braciak in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 15-09-2020, 12:42
  3. [ Ślubne ] Co wybrać do fotografii ślubnej jaki sprzęt
    By Pawełgm in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-05-2017, 19:25
  4. Jaki sprzęt do fotografii podróżniczej
    By halihead in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 27-01-2012, 12:09
  5. jaki sprzęt do fotografii sportowej?
    By crazyyman in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 22:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •