Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AOfoto Zobacz posta
    Czasami w obawie o kradzież, chowam swoje obiektywy w pomieszczeniu w którym mam około 0 stopni. Czy myślicie że zmiana temperatury otoczenia może mieć destrukcyjny wpływ dla obiektywów?
    Odnosząc się do konkretnie tego powyżej - Kwestia pewnie jak często, mocno się temperatura zmienia. Czy suche (i tylko zimne) pomieszczenie czy wilgoć. No i pewnie już bezpośredniej ochrony obiektywów - czy spakowane w pokrowce, pudełka czy luzem leżą wystawione na "warunki atmosferyczne".

    Wg mnie średnio dobra sytuacja - jednak wilgoć może się osadzać na sprzęcie i powodować jakieś rdzewnienie albo grzybki/pleśń jak to nieraz widać na starodawnych obiektywach.

    A tak ogólnie jak już napisano. Nie pozwalać by akumulatory padły całkiem i długo leżały rozładowane. No i od czasu do czasu sprzęt wziąć w rękę, włączyć, poklikać, parę zdjęć cyknąć.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AOfoto Zobacz posta
    Czasami w obawie o kradzież, chowam swoje obiektywy w pomieszczeniu w którym mam około 0 stopni. Czy myślicie że zmiana temperatury otoczenia może mieć destrukcyjny wpływ dla obiektywów?
    Jeśli już musisz tam je przechowywać, to przydało by się w jakimś w miarę szczelnym pojemniku wraz z sorbentem.
    Plus jakieś styropianowe pudło dla izolacji termicznej, zawsze można w nim podgrzewacz chemiczny zostawić.

    Może lodówka turystyczna (taka pasywna na wkłady co to je zamrażasz, za 50 dych na Allegro chyba będzie do dostania)?
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  3. #13

    Domyślnie


    PRZESTROGA


    Wyjąć akumulator i odłączyć zasilacz sieciowy, jeśli ten produkt nie
    będzie używany przez długi okres.
    Nieprzestrzeganie tego środka ostrożności może prowadzić do pożaru lub
    wadliwego działania produktu.

    Takie coś napisano w instrukcji.
    To taka drobna uwaga dla wszystkich geniuszy "od przechowywania" sprzętu.
    No ale przecież producent niczego nie wie, nic nie rozumie i w ogóle się na tym nie zna.
    Jak zawsze, forumowi "praktycy" wiedzą lepiej.

    Jacek

  4. #14

    Domyślnie

    No ale przecież producent niczego nie wie, nic nie rozumie i w ogóle się na tym nie zna.
    Producent przede wszystkim musi dbać o wlasną dupę, więc jeśli będzie opcja że klient zrobi sobie krzywdę w wyniku użycia sprzętu niezgodnie z przeznaczeniem to producent umieszczając taki zapis w instrukcji zrzuca tę odpowiedzialność na zasadzie "no ale my pisali, wy nie czytali ale to nie nasza wina"

    Na dobrą sprawę to wyjęcie akumulatora ma raczej chronić sprzęt przed korozją aniżeli pomieszczenie przed pożarem.
    Nikon D7100 + Nikkor 18-105 KIT

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta

    PRZESTROGA


    Wyjąć akumulator i odłączyć zasilacz sieciowy, jeśli ten produkt nie
    będzie używany przez długi okres.
    Nieprzestrzeganie tego środka ostrożności może prowadzić do pożaru lub
    wadliwego działania produktu.

    Takie coś napisano w instrukcji.
    To taka drobna uwaga dla wszystkich geniuszy "od przechowywania" sprzętu.
    No ale przecież producent niczego nie wie, nic nie rozumie i w ogóle się na tym nie zna.
    Jak zawsze, forumowi "praktycy" wiedzą lepiej.

    Odłączyć zasilacz sieciowy jak najbardziej. Ale wyjmować baterię? Chyba tylko po to, żeby szybciej kupić nowy sprzęt. Z telefonów, tabletów, padów do konsol i innych dupereli jakich dziesiątki wokół też trzeba wyjmować baterie? Skąd wziąć tyle śrubokrętów?

  6. #16

    Domyślnie

    Mój juz sporo leżakuje. Więc dam info opartą na doświadczeniu jak znowu zacznę pstrykać.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    Odłączyć zasilacz sieciowy jak najbardziej. Ale wyjmować baterię? Chyba tylko po to, żeby szybciej kupić nowy sprzęt. Z telefonów, tabletów, padów do konsol i innych dupereli jakich dziesiątki wokół też trzeba wyjmować baterie? Skąd wziąć tyle śrubokrętów?
    Z aparatu wyjąć baterię nic prostszego. A w razie czego nie wyleje się. Miałem jakis leżakowany kompakt i bateria mu spuchła, niewiele brakowało żeby wyciekła.

    O ale archeologia
    .

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Z aparatu wyjąć baterię nic prostszego. A w razie czego nie wyleje się. Miałem jakis leżakowany kompakt i bateria mu spuchła, niewiele brakowało żeby wyciekła.
    .
    Nie orientuję się za bardzo - oryginalne akumulatory puchną? Myślałem, że takie coś może zdarzyć się tylko podczas ładowania. Wylwanie to w ogóle - kojarzy mi się z paluszkami w czasach PRLu. Tak czy siak, moim zdaniem wyjmować nie warto. Niektóre aparaty mają wbudowany akumulator podtrzymujący, który w przypadku braku głównej baterii rozładowuje się dosyć szybko, a porządnie rozładowany - wiadomo - już nie wstanie. Koło 2022 miałem póltoraroczną przerwę w fotografowaniu. Co trzy miesiące podładowywałem akumulatory do pełna. Jeden był zawsze w aparatach. W 2021 zacząłem ponownie fotografować - nic nie wybuchło, wszystko działa.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    Nie orientuję się za bardzo - oryginalne akumulatory puchną? Myślałem, że takie coś może zdarzyć się tylko podczas ładowania. Wylwanie to w ogóle - kojarzy mi się z paluszkami w czasach PRLu. Tak czy siak, moim zdaniem wyjmować nie warto. Niektóre aparaty mają wbudowany akumulator podtrzymujący, który w przypadku braku głównej baterii rozładowuje się dosyć szybko, a porządnie rozładowany - wiadomo - już nie wstanie. Koło 2022 miałem póltoraroczną przerwę w fotografowaniu. Co trzy miesiące podładowywałem akumulatory do pełna. Jeden był zawsze w aparatach. W 2021 zacząłem ponownie fotografować - nic nie wybuchło, wszystko działa.
    Mam podobne doswiadczenia i zdanie. Podladowywanie co 3 miesiace to tak akurat. Ja jakby zapomnialem o D90 przez rok prawie i aku jeszcze mial troche energi po tym czasie. Chodzi dzisiaj jak ta lala. Choc ofc nie polecam az tak dlugiego okresu zeby o aku zapomniec. To zalezy tez od body ile ciagnie pradu w spoczynku z aku, jaki jest uplyw.

    A np jak mam podkaszarke z akumulatorkiem li-jon zamontowanym na stale (czytaj serwis tylko moze ja wypruc) to na sezon zimowy jej nie wyjmuje tylko podladowuje okresowo wlasnie i wszystko gra.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #20
    Oszczędny w słowach Awatar adalbert7
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    śląskie, Sosnowiec
    Posty
    82

    Domyślnie

    Ja również co kilka miesięcy (max 3) jeśli nie używałem w tym czasie puszki, to wymieniam akumulator na pełny i ładuje ten co był w aparacie. Ale rzadko mi się zdarza taka przerwa - czasem w zimę.
    NIKON: Z5 + Nikkor Z 17-28/2,8 \ Nikkor Z 28-75/2,8 + FTZ + Sigma A 24-35/2 DG HSM \ Tamron 35-150/2.8-4 Di VC OSD \ Nikkor AF-P 70-300/4,5-5,6E ED VR – SONY A6600 \ E PZ 18–105/4 G OSS

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] leżakowanie
    By darek_d in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-11-2018, 10:55
  2. kradzież sprzętu
    By makiello in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-07-2012, 01:12
  3. [ Portret ] Poranne leżakowanie
    By Szkandi in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-09-2011, 05:17
  4. waga sprzętu
    By morszula in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 25-05-2009, 13:17
  5. [ Krajobraz ] Zimowe lezakowanie czyli plaza zamknieta na klodke...
    By McEarl in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-02-2009, 21:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •