Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Jaki setup lamp?

    Witajcie,

    Czy ktoś mógłby krótko napisać, jak rozstawić lampy(ę), żeby wyszło coś takiego:
    https://static.maxmodels.pl/attachme...3ca_561799.jpg
    ?
    Próbowałem zrobić coś takiego dzisiaj, ale nie wychodziło. Miałem 2 lampy reporterskie. Najlepiej wyszło jak asystentka trzymała telefon
    z włączoną latarką 5 cm nad kapeluszem, ale chciałbym wiedzieć, jak to profesjonalnie zrobić. Czy tu trzeba mieć strumienicę z plastrem
    miodu? W jakiej odległości od kapelusza?

    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    dobierasz opakowanie od np. perfum
    musi być długie na np.16cm i pasować do obudowy palnika lampy błyskowej. Odcinasz górną pokrywę.
    Malujesz wewnątrz na czarno i zakładasz na palnik lampy używajć np. plastra lub gumek
    W dolnej pokrywie wycinasz okienko w które będziesz wkładał tekturki z różnymi wycientymi kształtami otworów
    palnik lampy ustawiasz tele-wide w zaleznosci jaki stopień rozproszenia będziesz chciał mieć
    W takiej sytuacji zacząłbym od ustawienia lampy w odległości ok 1,5 nad modelką i zoom lampy na tele - moc na minimum a kartonik z dziurką - okragły
    Ale przepisu na pomidorową nie podam - tu muszisz sam sobie to wypracować

  3. #3

    Domyślnie

    A te wzorki to nie od dziurek w rondzie kapelusza są?
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    dobierasz opakowanie od np. perfum
    musi być długie na np.16cm i pasować do obudowy palnika lampy błyskowej. Odcinasz górną pokrywę.
    Malujesz wewnątrz na czarno i zakładasz na palnik lampy używajć np. plastra lub gumek
    W dolnej pokrywie wycinasz okienko w które będziesz wkładał tekturki z różnymi wycientymi kształtami otworów
    palnik lampy ustawiasz tele-wide w zaleznosci jaki stopień rozproszenia będziesz chciał mieć
    W takiej sytuacji zacząłbym od ustawienia lampy w odległości ok 1,5 nad modelką i zoom lampy na tele - moc na minimum a kartonik z dziurką - okragły
    Ale przepisu na pomidorową nie podam - tu muszisz sam sobie to wypracować
    Dla mnie sprawa jest dużo prostsza. Ten kapelusz jest dziurawy czyli działa jak klasyczne gobo. Odległość położenia źródła światła można oszacować z "powiększenia" dziurki, a jeszcze lepiej rantu kapelusza. Mnie wygląda, że ten ostatni powiększył się 1,5-2x (bo patrzysz na prostopadłą do strumienia światła). Czyli lampa była tuż nad krawędzią zdjęcia. Krawędź jest bardzo ostra więc palnik był niewielki. I teraz jeśli to lampa reporterska to należałoby wysłonić przynajmniej połowę palnika. Jeśli studyjna to wystarczy na parabolu albo snoocie założyć kartonik z niewielką dziurką.

    Drugie światło jest tłowe. Trochę dziwnie wygląda - są chyba jakieś fluktuacje. Trudno mi ocenić czy jest odbite czy przechodzące przez jakieś pleksi. Zresztą to dość mało istotne.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    A te wzorki to nie od dziurek w rondzie kapelusza są?
    tak, to oczywiste

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Dla mnie sprawa jest dużo prostsza. Ten kapelusz jest dziurawy czyli działa jak klasyczne gobo. .
    Podałem przepis na świecenie bez siania dookoła - wykonanie takiej pseudostrumienicy to 15 min. pracy. Dodatkowo można kreować kształt/zarys światła.
    Sprawdzona prosta metoda

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Podałem przepis na świecenie bez siania dookoła - wykonanie takiej pseudostrumienicy to 15 min. pracy. Dodatkowo można kreować kształt/zarys światła.
    Sprawdzona prosta metoda
    Karton (czarny i biały) oraz nożyczki to podstawowe akcesoria wymagającego fotografa. Tutaj masz rację, że szło to przez okrągły tubus

Podobne wątki

  1. Fotografia ptaków - początkowy setup
    By zybex in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 01-07-2020, 19:55
  2. przygotowanie do wydruku PS View | Proof Setup
    By BML in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-10-2011, 22:50
  3. uchwyt do lamp jaki?
    By dawid503 in forum Akcesoria, wynalazki - zrób to sam
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-05-2011, 22:03
  4. jaki zestaw lamp Bowens
    By enpi in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-10-2008, 22:11
  5. Wyzwalacz radiowy do lamp ? Jaki ?
    By arti2002 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-05-2007, 21:47

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •