Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Przejście z C-mount na Nikon F?

    Jako że zajmuję się amatorsko serwisem gratów wszelakich, zaopatrzyłem się u kitajców jakiś czas temu w "przemysłowy mikroskop".
    W cenie była także kamera 60MPx nadająca się w zasadzie tylko do rzutowania na jakiś większy telewizor czy monitor.

    Lubię także szukać alternatywnego zastosowania dla posiadanych już rzeczy, toteż przymierzyłem obiektyw kamery CCTV żeby zobaczyć jak sobie radzi ze zdjęciami - słabo.
    Dzisiaj tak mi wpadło do głowy - a może jest taki adapter który do mikroskopowego obiektywu pozwoli "nakręcić" mojego d7100?
    Myślę że jest o co walczyć - oceńcie sami.

    Bohaterem tego odcinka jest pasek ledowy oparty o adresowalne ledy z rodziny ws2812b.
    Jak zobie powiększycie zdjęcie to w kazdym oczku leda jest taka czarna kropka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210808_2304332.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	2,88 MB
ID:	59849

    Tu ta sama kropka, czyli struktura tego układu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0014.JPG
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	13,10 MB
ID:	59850
    Nikon D7100 + Nikkor 18-105 KIT

  2. #2

    Domyślnie

    Czekaj, pomału, bo nie kumam... Co ma przelotka na CCTV do jakiegoś paska ledowego?

    A poza tym niektóre obiektywy C-Mount kryją DX i niektórym taka zabawa się podoba.

  3. #3

    Domyślnie

    Spieszę z wyjaśnieniem @Ligo

    Jakiś pasek ledowy był obiektem zamieszczonych fotografii. W pierwszym przypadku zdjęcie robione telefonem, w drugim kamerą w moim kitajskim mikroskopie.
    Chciałbym do tego mikoskopu (którego obiektyw kończy się gwintem c-mount) dorzucić bulbulator zakończony Nikonem F. Na tę przejściówkę chcę nadziać mojego d7100 i zobaczyć co z tego wyjdzie
    Innymi słowy obiektyw ma niesamowite powiększenie, aparat ma niesamowite możliwości i chciałbym wyciągnąć to co najlepsze z dwóch światów
    Nikon D7100 + Nikkor 18-105 KIT

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli już, to jakieś samoróbki.
    Dlaczego? Bo odległość mocowania obiektywu c-mount to 17.5mm. Nikon F - 46.5mm. Czyli żeby to jakoś sensownie ostrzyło, obiektyw musiałby się znaleźć w środku aparatu. Do tego różne krycie klatki.

    Przypuszczam że istnieją adaptery na m4/3 i Nikon 1.


    Jak chcesz do makro to wykorzystać to kup dekielek do body, wytnij w nim dziurę i wklej szkiełko c-mount.

    I jeszcze taka mała ciekawostka. Istnieje adapter B4- Arri PL, który "cofa" obraz i dostosowuje go do większego przetwornika. Koszt? Tylko 17k PLNów. ¯\_(ツ)_/¯
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ostatni_wolny_login Zobacz posta
    chciałbym wyciągnąć to co najlepsze z dwóch światów
    Masz pomysł, kombinuj.

    Tylko faktycznie z Nikonem i ogólnie z lustrzankami dość małe szanse, jak wyżej OjTam pisał. Co innego bezlusterkowce.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Jeśli już, to jakieś samoróbki.
    Jak chcesz do makro to wykorzystać to kup dekielek do body, wytnij w nim dziurę i wklej szkiełko c-mount.
    wierz albo nie, ale tak się składa że w jednym z moich antycznych obiektywów brakowało dekla tylniego, a ta mogłem kupić tylko w zestawie z deklem do body. I tak kupowałem i myślałem "po cholerrę mi dwa"

    Dlaczego? Bo odległość mocowania obiektywu c-mount to 17.5mm. Nikon F - 46.5mm. Czyli żeby to jakoś sensownie ostrzyło, obiektyw musiałby się znaleźć w środku aparatu. Do tego różne krycie klatki.
    Ostrzenie akurat mam bardzo manualne - podnoszę zestaw obiektyw - kamera nad oglądanym obiektem ;p

    no nic, przyjdą dekle to się pochwalę
    Nikon D7100 + Nikkor 18-105 KIT

  7. #7

    Domyślnie

    _DSC6241.NEF narazie bez rzeźbienia dziury w deklu, po prostu przyłożyłem body do obiektywu. Modelką jest oryginalna kamera z mikroszkopu
    Nikon D7100 + Nikkor 18-105 KIT

Podobne wątki

  1. Przejście z Nikon 3100 na Nikon 5200 czy warto
    By Natalia_890 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-12-2021, 18:26
  2. Przejście z Nikon D5500 na Nikon D500
    By Mr.Karolos in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2018, 16:48
  3. Schemat Nikon F Mount gdzie szukać ?
    By mynikon.pl in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-01-2010, 02:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •