Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39
  1. #31

    Domyślnie

    Wytrzymam Czyli szukać czegoś z serii V3xx, do kolorowych też się nada?
    D750
    flickr

  2. #32

    Domyślnie

    Negatywów tak. Do diapozytywów już niekoniecznie, zwłaszcza tych gęstych. Duży spadek ostrości. Zwłaszcza jak miałeś okazję wcześniej taki diapozytyw zobaczyć w postaci slajdu rzuconego na ścianę.
    W kolorze jest trochę walki z kolorem. W sofcie Epsą, przynajmniej do V300 nie ma pipety od balansu bieli jak na przykład w LR, zatem trzeba ręcznie suwakami RGB lub zdać się na automat, lub zmienić soft. Ja skanowałem mało koloru i jak już to nowoczesne filmy, podobno zoptymalizowane pod kątem skanowania właśnie.
    Ostatnio edytowane przez zdyboo ; 02-08-2023 o 21:02
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniksk Zobacz posta
    Miało być tanio... Ten plustec tak od 1500 i raczej bardziej 2000 zł.
    Czy ja wiem czy aż taka duża różnica?

    Te Epsony używane chodzą widze po 300-500 zł. Plusteki po około 600 najtańsze. Owszem rzadziej się trafiając bo teraz jest tylko jeden na serwisach i to może być problem. Ale cierpliwie czekać, polować...

    Ja próbowałem skanować na płaskim HP (z opcją filmów) i marnie to szło. Wolno, kiepsko szła mi korekta zdjęcia (nie miałem dedykowanego softu i próbowałem to ogarniać wg dostępnych tutoriali). W Plusteku to niebo a ziemia Od razu dostaje się akceptowalny plik, późniejsze korekty to już nasza dobrowolna chęć.

    Może w innych np. tych polecanych Epsonach jest ok ale ja jestem bardzo zadowolony z Optifilma. Kupiłem nowy 8100 za ~1300 (i tyle dalej kosztują). Przerobiłem nim już 75 filmów, jakieś dodatkowe 40 zostało + slajdy. Nie żałuję wydanej kasy.

  4. #34

    Domyślnie

    Do Plusteków jest często dorzucany Silverfast w którym możesz lepiej ogarnąć kolor. W Epsonie skanowanie np. Fuji Superii to był dramat w kilku aktach - w każdym inny odcień. Korygowałem to w Lightroomie, ale... bez sensu taka robota. Chcesz mieć tanio - kupujesz płaskiego Epsona, klniesz przy robocie a efekt i tak nie będzie zbyt dobry. Chcesz mieć dobrze - kupujesz dedykowany skaner.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LeonardZelig Zobacz posta
    Do Plusteków jest często dorzucany Silverfast w którym możesz lepiej ogarnąć kolor. W Epsonie skanowanie np. Fuji Superii to był dramat w kilku aktach - w każdym inny odcień. Korygowałem to w Lightroomie, ale... bez sensu taka robota. Chcesz mieć tanio - kupujesz płaskiego Epsona, klniesz przy robocie a efekt i tak nie będzie zbyt dobry. Chcesz mieć dobrze - kupujesz dedykowany skaner.
    Dokladnie. Mimo pewnych wad Silverfast "robi robotę". Wybór rodzajów filmów (w programie) jest duży. Jak do tej pory pasowało mi do wszystkich negatywów jakie miałem.

  6. #36
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2020
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    103

    Domyślnie

    Nie do końca jest w Silverfast z tym wyborem rodzajów filmów, dla mnie to te filmy chyba są w USA, bo w Polsce wielu nie znalazłem, ale fakt Silverfast jeśli chodzi o kolor - robi bardzo dobrze.

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Z mikrofilmu lepszą jakość da V300 niż V500.
    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Z płaszczaków do mikrofilmu dobry był też V700
    O co chodzi z tym mikrofilmem? Przecież nikt nie robił na mikrofilmie, pomijając może z pół procenta fotografujących przy specjalistycznych zastosowaniach. Co konkretnie masz ma myśli? Chyba, że to jakaś nowomowa...

  8. #38

    Domyślnie

    A ja tak z innej strony napiszę do autora wątku - przemyśl czy w ogóle chce Ci się w to bawić.
    Kiedyś miałem dobry skaner i bawiłem się w skanowanie. Dla mnie była to upierdliwa, wkurzająca robota.
    Lepiej dać kilka filmów do zeskanowania niż rzeźbić samemu. Ale to moje podejście. Może lubisz skanować...
    Pozdrawiam. Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Chyba, że to jakaś nowomowa...
    Żadna nowomowa. Średnioformatowcy pogardliwie tak mówili na format 135. Za to małoobrazkowcy odwdzięczali się określeniem srajtaśma na format 120. Takie tam gównoburze w przeszłości.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. Skaner do negatywów
    By Martix in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 22-11-2019, 17:30
  2. Skaner do negatywów
    By messer in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-09-2009, 17:20
  3. Skaner negatywow
    By Kosti68 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-01-2009, 23:21
  4. Skaner Do Negatywow....help
    By Redskull in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-01-2007, 17:22
  5. Skaner do negatywów
    By kronos28 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-06-2006, 22:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •