Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Skuteczne czyszczenie matrycy - jak to robicie?

    Cześć, odebrałem dziś aparat z serwisu po usłudze czyszczenia matrycy. Na zdjęciach nadal widoczne są pyłki, niektóre dość wyraźne. Serwis twierdzi, że lepiej się już nie da wyczyścić. Powiem szczerze, że jestem zawiedziony. Inne body czyściłem szpatułkami i płynem rotina i też zawsze zostawało wiele kropek. Myślałem jednak, że serwis ma lepsze sposoby na to.
    Czy macie jakieś skuteczne sposoby na pozbycie się pyłków, czy z tym żyjecie? Wrzucam sampel z mojego papratu.DSC_3167.JPG

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kurz wydmuchać można, a plamy zmyć na mokro, potem wytrzeć i już, nie ma tu żadnej filozofii, nie jest to też coś co wymagałoby wysyłania do serwisu.
    Najgorzej czyści mi się szpatułkami, wolę jednak sam sobie zrobić taką szpatułkę, którą lekko spryskuję płynem żeby nie było za mokro i na koniec na sucho.

  3. #3

    Domyślnie

    no chyba trochę jest filozofii, skoro profesjonalny serwis sobie z tym nie radzi. te swoje szpatułki robisz ze ściereczki z mikrofibry?

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Chusteczek celulozowych bez jakiś dodatków, owijam na kawałku wyciętym ze starej karty płatniczej
    Metoda sprawdziła się na wyjeździe, w domu mam szpatułki ale suche i te wykorzystuję.

  5. #5

    Domyślnie

    W zestawie rotina są odpowiednie szpatułki i śladów nie zostawiają. Nie wiem jak serwis tego nie potrafi zrobić, wżery czy co?
    Po chusteczkach mi zostały włoski. Na matówce najgorsze ;p

  6. #6

    Domyślnie

    Ja używam właśnie rotina i dedykowanych szpatułek. Mam też specjalistyczne chusteczki do czyszczenia, które przygotowuję na wzór szpatułek rotina, ale te pozostawiają trochę smug. Nie wiem jak mogą być smugi po rotinie i jego szpatułkach. Może za dużo lejesz płynu. Na szpatułkę daje się jedną max dwie krople i nie więcej. Jednym pociągnięciem po matrycy i już. Jak dalej nie pomaga to powtarzasz czynność.
    Wcześniej oczywiście trzeba porządnie wydmuchać komorę.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Metoda sprawdziła się na wyjeździe, w domu mam szpatułki ale suche i te wykorzystuję.
    suche, w sensie nie czyścisz płynem?


    @jurkarol, nie wiem jak serwis to robił, ale gdy ja czyściłem szpatułkami rotina to też zostało na matrycy wiele kropek, zwłaszcza na brzegach. A zużyłem 3 szpatułki. Zmieniały swoje miejsce ale zostawały na matrycy.

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mam płyn IPA, do tego używam rozcieńczony, psik lekko mgiełką w suchą szpatułkę by była delikatnie zwilżona, przecieram, potem znowu dmuchanie i czyszczenie szpatułką na sucho, ewentualnie jak wcześniej napisałem chusteczka.
    Smugi jeśli zostają to sucha szpatułka je wyczyści.
    Nie ma co panikować przy czyszczeniu, nie tak łatwo uszkodzić to co chroni sensor, trzeba zachować rozsądek i dbać głównie o przedmuchanie żeby nic tam nie było co może podczas czyszczenia uszkodzić.

Podobne wątki

  1. Czyszczenie matrycy
    By Smaluch in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 08-07-2012, 10:50
  2. D80 czyszczenie matrycy
    By KUBACZ in forum Serwis
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-01-2011, 12:01
  3. czyszczenie matrycy
    By smyk_n1 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-04-2008, 00:42
  4. Czyszczenie matrycy
    By manfred in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-03-2008, 10:04
  5. Czyszczenie obiektywu - jak Wy to robicie? Czym?
    By daydreamer in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-04-2006, 19:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •