Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Lightbulb nikon D3400 + tamron 90mm macro - adapter?

    witam wszystkich

    od razu zaznaczę że jestem świeżym posiadaczem mojej pierwszej lustrzanki - nikon d3400. Cena obiektywu macro od nikona jest dość powalająca, a moją uwagę przyciągnął tamron 90mm macro. Jaki adapter/pierścień muszę kupić żeby go podpiąć / czym się kierować? i czy w tym duecie mogą wyskoczyć jakieś inne problemy techniczne? z tego co wyczytałem to kompatybilność jest zachowana

    jeżeli znacie jakieś inne obiektywy (tylko macro) które mogłyby się sprawdzić do tego modelu to z chęcią przyjmę sugestie. niestety ale raczej z niższej półki cenowej

    z góry dzięki

  2. #2

    Domyślnie

    Kompatybilność jest zachowana, jeśli masz obiektyw w wersji na bagnet F Nikona. Wtedy zapinasz i działa.
    Kwestia tylko taka, jakiego typu makro chcesz tym robić? Bo jednak ten obiektyw jest obliczony na FX i na kropie daje trochę wąskie pole widzenia. Może Tamron 60/2 byłby lepszy?

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli to ten stary adaptall 90/2.5 to potrzebujesz adaptera na N-F. Tylko wtedy to obiektyw całkowicie manualny będzie: brak AF czy pomiaru światła.
    Jeśli to któryś z f/2.8, to tak jak @Ligo napisał: podepniesz wersję F. Przy czym jeśli to ten najstarszy (z pierścieniem przysłon) AF dalej nie będzie.
    Ta 60/2 wyżej wspomniana wydaje się dość sensownym rozwiązaniem, a dużo droższa (jeśli w ogóle) nie będzie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #4

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220119_182822998 (1).jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	333,9 KB
ID:	59629
    taki dokładnie

  5. #5

    Domyślnie

    Jak to N-F, to podepniesz bez problemu. Jak nie, to nie. I tyle. ¯\_(ツ)_/¯
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-01-2018, 23:38
  2. Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di Macro vs Nikon Nikkor 105/2.8 D Micro
    By panczo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-01-2009, 01:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •