Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Nikon D7500 dla kobiety?

    Znajoma prosiła mnie o pomoc.
    Użytkuje Nikona D5100 który coraz bardziej powoduje różne problemy z racji wieku i chce zmiany na coś nowszego. Budżet około 5000zł
    Fotografuje krajobraz, fotografię lotniczą głównie pokazy. Przy zmianie na nowy model bo używanym aparatem nie jest zainteresowana rozważa model D7500, ale...
    Zastanawia się jaki będzie przeskok jakościowy ze starego D5100 na D7500 co zyska. Pyta o szybkość AF, mniejsze szumy czy zakres tonalny? Z tego co mówi to w niektórych przypadkach w Nikonie D5100 występował zafarb żółto zielony i ma pytanie czy w nowym modelu z nową matrycą też coś takiego występuje. Chcę zostać z obiektywami które posiada Nikkor 18-55 3.5/5.6 G i Tamron SP 70-3004/5.6. Nie interesuje ją pełna klatka bo wykorzysta obiektywy które ma do DX, nie chce również używanego D500 bo raz że za duży drugie za drogi i używany odpada. Zależy jej aby odczuć różnicę jakościową po zakupie nowego modelu. Nie przeszkadza jej brak gripu czy jeden slot na kartę w D7500 i pyta czy są jakieś wady tego modelu ewentualnie coś innego.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie kojarzę już czy AF puszki jest szybszy (jako iż niemal równocześnie z zamianą D5100 na D7500 zamieniłem N55-300 na AF-P DX 70-300 który jest bardzo szybki w ostrzeniu), na pewno celniejszy; ale tu znów mam porównanie różnych zestawów puszka - obiektyw a nie tylko dwóch puszek.
    Natomiast mogę stwierdzić, iż w matrycy (szumy, użyteczne ISO i ciąganie z cieni) jest duża różnica, w przypadku wyciągania cieni ogromna.
    Zafarb? Jeśli używa się RAW nie jest aż tak istotny, ale faktem jest iż Auto WB w 7500 wymaga ode mnie mniej gmerania w obróbce niż w D5100.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za podzielenie się opinią, zapomniałem dodać o tym, że znajoma fotografuje tylko w Rawach. Po Twoich spostrzeżeniach wychodzi na to, że model ten byłby dobrym następcą D5100.

  4. #4

    Domyślnie

    Jest tylko jeden problem: Nikony D7500 ostatnio bardzo zdrożały i pojawiają się w cenie grubo ponad 5 tys. złotych. Tam, gdzie są tańsze, to po prostu są, ale jakoby ich nie było...
    Niemniej jednak, D7500 zasługuje na uwagę jako naprawdę porządny aparat, szczególnie gdy używa się go naprzemiennie z D500 - RAW-y posiadają niemal identyczną charakterystykę, co bardzo ułatwia zachowanie jednolitości koloru podczas obróbki zdjęć z tych dwóch aparatów używanych podczas jednej sesji.

  5. #5

    Domyślnie

    Coś dziwnego faktycznie z tymi cenami, nawet na Amazonie cena wysoka.

  6. #6

    Domyślnie

    Po prostu wszystko drożeje na potęgę i to wszędzie, więc jak ktoś ma coś upatrzonego, to brać i nie czekać.

  7. #7

    Domyślnie

    Na oficjalnej stronie Nikona jest na stanie za 4499,00 zł. Wysyłka pewnie z magazynu z Holandii więc możliwe że z 1-2 tygodnie będzie musiała czekać.

    https://www.nikon.pl/pl_PL/product/d...consumer/d7500

    Ja chciałem przejść z D80 na D7500 ale zmieniłem na bezlustro Z50. Też DX tylko aby zamontować obiektywy z bagnetem F potrzebowałaby przejściówki FTZ. Zestaw Z50 + FTZ jest akurat dostępny za ~5000zł.

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ze sklepu Nikona miałem z Holandii i szło cztery dni DHL.

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki panowie za informacje.
    Z tego co czytałem to Nikon Z50 raczej do fotografii lotniczej nie jest polecany, szczególnie jak na pokazach są palniki czy inne szybkie samoloty.

  10. #10

    Domyślnie

    Posiadam d7500 od kilku lat i jeśli chodzi o pokazy lotnicze to daje sobie świetnie radę. Af grupowy świetny. Co do krajobrazu to matryca pozwala na wiele Polecam.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d7500
    By Shakal80 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-06-2020, 19:49
  2. Nikon D7500 + Helios M44 z adapterem z m42 na nikon f z soczewka
    By rasta1212 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-09-2019, 22:14
  3. Nikon D7500 ustawienia
    By rafal73 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-09-2018, 09:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •