Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Nikon , jakie body i obiektyw ?

    Mam dylemat, po kilkunastu latach zaczynam intensywnie myśleć o zmianie aparatu.
    Dlatego zwracam sie do profesjonalistów o pomoc..

    Do tej pory uzywalam nikon d5000 i obiektywy:
    Stary poczciwy Nikkor ze slabym światłem 70-300 i kilka innych słabszych teleobiektywow sigmy.
    Jestem amatorem, potrzebuje zmienic wyslużone body na cos innego. Zalezy mi na szybkim Af ponieważ często robie zdjecia zwierzetom w ruchu. Niewiele brakowało i wybralabym nikona d750 i ciagle się nad nim zastanawiam.
    Budzet 4000-5000tys.

    Druga sprawa, obiektyw. Na pewno na razie zostawię mojego Nikkora i za jakis czas przymierze sie do kupna obiektywu. Trzeba jednak troszkę odłożyć kasy. Nie znoszę staloogniskowych, to nie moja bajka
    Bardziej mysle o jakims następcy Nikkor 70-300 ale może z oddrobine jaśniejszym swiatlem .

    Jaki zestaw byłby dobry?
    Z naciskiem na body nikona ?

    Fotografuje glownie zwierzeta -psy, konie i w odleglosciach na jakie pozwalal mi poprzedni obiektyw . Mogę liczyć na jakies propozycje ? Bo juz od roku myślę i nic nie mogę dla siebie wybrać na kolejne 10 lat ?
    Dziękuję
    Ostatnio edytowane przez Kamila_ ; 12-01-2022 o 19:17

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli D750 to chyba tylko używany i wtedy w budżecie się mieścisz. Nowego już nie da się kupić. Gdyby inny budżet można by myśleć o bezlusterkowcu. Z5 a lepiej Z6, ale to inna półka cenowa. Za to przyjemność z użytkowania.

  3. #3

    Domyślnie

    D750 nowy na allegro mi sie przewinąl ?
    Jestem sklona zastanowić sie nad Z6 (w końcu są raty ). Choc bezlusterkowiec jest dla mnie nowością. Co do niego podpiąć ?

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar Kulfon77
    Dołączył
    03 2021
    Miasto
    Sieradz,Rheinstetten
    Posty
    53

    Domyślnie

    Na Ebay.de kupisz spokojnie Z5 z kitowym obiektywem,nowy lub niewiele uzywany w granicach 1200 euro
    https://www.ebay.de/itm/384662203277...AAAOSw931h1wPE
    Z tego co obserwuje to Z6 z FTZ,ale bez obiektywu w dobrym stanie mozna upolowac za zblizona kwote zas z Ktowym obiektywem 300 euro wiecej
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo dziekuje za podpowiedzi ?
    Czy swoj stary nikkor 70-300 bede mogła uzywac przez jakis czas z Z6? Mocowanie spasuje?

    O jakim obiektywie mozna jeszcze pomyslec na przyszłość? Do zwierząt (np zawody jeździeckie, psie )?

  6. #6

    Domyślnie

    Napisz dla pewności, jaki to dokładnie jest 70-300, były różne wersje. "Stary" to za mało.

  7. #7

    Domyślnie

    Af-s Nikkor 70-300 4.5-5.6 G
    ED VR
    Ostatnio edytowane przez Kamila_ ; 12-01-2022 o 22:16

  8. #8

    Domyślnie

    Tylko weź pod uwagę, że to Z6 będzie musiało być z FTZ - a to już parę stówek więcej. I do tego inne karty pamięci - też parę stówek.
    Poza tym Z6 to pełna klatka, więc Twoje 70-300 nagle zrobi się o 50% "krótsze" niż na d5000 a pozostałych szkieł nie będziesz mogła zapewne w ogóle używać

    Za około 4500 złotych możesz kupić używane świetne D500 albo nowe równie dobre D7500.
    Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że D500 to kawał aparatu - ma swój i rozmiar i wagę.
    D7500 zapewne będzie sporo poręczniejsze.
    Zaletą tego rozwiązania będzie to, że mając lepsze body będziesz mogła spokojnie używać wszystkich szkieł jakie masz dotychczas i spokojnie zbierać na coś lepszego - np. Nikkora 200-500/5.6 albo Sigmę/Tamrona 150-600.

    Decydując się zaś na używane d7500 - są oferty w granicach 3000 - i sprzedając 70-300 (pewnie za około (1000 PLN) masz już budżet 3000 PLN na zakup dłuższego szkła.
    Bezlustra to przyszłość - nieunikniona - ale koszt przejścia będzie jednak duży
    Nikon FX i Olympus m4/3

  9. #9

    Domyślnie

    A - i jeszcze jedno - Z6 produkuje o wiele "cięższe" zdjęcia - sprawdź jak to zniesie Twój komputer...
    Nikon FX i Olympus m4/3

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Z6 po ostatniej aktualizacji niesamowicie dobrze sprawdza się w śledzeniu punktu, twarzy czy oczu, myślę że do amatorskiego zastosowania to też jest ważny argument jeśli jest brany pod uwagę D750, który pod tym względem przegrywa.

    W kwestii obiektywów czyli też kosztów mocno ratuje teraz możliwość zakupu obiektywu 40mm f/2, dodatkowy bonus to bardzo zgrabny zestaw, do tego obiektyw albo jeden uniwersalny z dużym zakresem czyli 24-240mm, który na forum jest chwalony.
    Niestety tanio to nie wyjdzie ale może brać to na raty, nie można liczyć obecnie że ceny będą lepsze, niestety sprzęt na świecie drożeje, spore braki zaopatrzenia i wzrost cen już dociera do nas ale będzie drożej, moim zdaniem patrząc na ceny sprzętu w Niemczech będzie to na początek +20% średnio.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Body Nikon obiektyw contax
    By tenczynski33 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-02-2017, 22:06
  2. Amatorska Fotografia leśna.Jakie body,obiektyw.
    By szydlos in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 03-12-2016, 15:44
  3. Obiektyw do body Nikon D80
    By SebastianNysa in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 10-01-2016, 19:41
  4. Nikon body jakie?
    By Charlesgreda in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 11-10-2013, 23:59
  5. który obiektyw na jakie body
    By a_agnieszka in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-03-2012, 09:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •