Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Tani dobry router o ile to możliwe

    Potrzebuję kupić router do mieszkania 50 m2. Docelowo powinien trafić do domu o powierzchni 110m2. Jesteście w stanie mi coś polecić? W domu i tak pewnie będzie miła problemy i pewnie trzeba będzie drugi dokupić. Więc nie wiem czy ma sens kupowanie jakichś tam wypasionych.
    Ostatnio edytowane przez Alters ; 11-01-2022 o 13:21

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Korzystaj z tego co daje dostawca i kup solidny zestaw MESH wifi, poczytaj co to jest i dlaczego tak dobre zamiast męczyć się z wieloma routerami czy punktami dostępu.

  3. #3

    Domyślnie

    Tani i dobry to kiszona kapusta. Ale jak możesz mieć światłowód z Orange to bierz go razem z routerem funbox6 . Działa to rewelacyjnie nawet w 2piętrowej chałupie z grubymi ścianami


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #4

    Domyślnie

    @czupacebra mam lokalną firmę, zmieniłem umowę i muszę albo zapłacić za stary ruter 60 zł albo oddać, więc wolę go oddać i kupić nowy. Teoretycznie powinien być 1000 razy spłacony ten ruter, więc mnie to tym bardziej poirytowało. To pewnie też jest najtańszy z najtańszych.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    kup solidny zestaw MESH wifi,
    No trochę poczytałem. Nie wiem czy dobrze rozumiem. Np. Tp-Link Deco Mesh, taki chyba najpopularniejszy. Każdy AP trzeba połączyć kablem ze switchem, tak? Czy to jakoś super działa, że drugi AP łączy się online z pierwszym?

    Jeżeli wszystkie słupki łączymy kablem, to w zasadzie różni się to od dwóch zwykłych routerów tylko tym, że łatwiej współpracują i nie ma dwóch osobnych punktów wi-fi. Nie trzeba zmieniać chodząc. Zakładam, że w domach problemem jest, że np. telefon podłączy się do jednego punktu i nie przełączy na ten, którego jest bliżej. Przez co źle odbiera mimo, że blisko ma drugi punkt?

    Łatwa konfiguracja itp.??
    Amator fotografii. Z zawodu pracownik banku specjalista leasingu samochodów
    blog

  5. #5

    Domyślnie

    Jak widzę "Chorzów" i "lokalna firma" w jednym zdaniu to od kopa wiem że chodzi o Telpol :P

    Mesh robiony na TP-Linku to taka sieć w której wszystkie accesspointy rozgłaszają jednego BSSID, a co za tym idzie masz "jedno wifi w domu". Dla klienta (telefonu, laptopa) przełączanie się między węzłami sieci mesh jest transparentne, różnica dzieje się na poziomie karty sieciowej, ale w praktyce Ty jako uzytkownik nie zauważasz tego co sie dzieje w tej warstwie.

    Z drugiej strony, niewiele zawodowej styczności miałem z meshami, natomiast skutecznie instalowałem kolejne accesspointy rozgłaszające tę samą sieć, oczywiście z tym samym hasłem. Warunkiem było wymuszenie trybu bridge na kazdej z takich "końcowek" i posiadanie routera ktory utworzy faktyczną sieć w warstwie trzeciej.

    Generalnie nie chcesz brać żadnego sprzętu od operatora ;p. Uwierz mi że dostaniesz najgorszy chłam dostępny na rynku za cenę w najlepszym wypadku rynkową.
    Odpowiadając na pierwotne pytanie: metraż lokalu niewiele wnosi do dyskusji. Trzymając sie nomenklatury forum "jaki obiektyw do krajobrazu". Nie wiesz jaki krajobraz, jaka pora dnia, czy pacjent chce stałkę czy zooma, czy zależy mu na bokehu i tak dalej (bardziej ogarniam sieci niż fotografowanie, więc jeśli plotę bzdury to proszę mnie korygować ;p)

    Także jeśli naprawdę potrzebujesz porady o kupno routera, to przynajmniej potrzebować będę układu pomieszczeń w docelowym lokalu, informacji o typie zabudowy (dom/ blok z wielkiej płyty/ kamienica) i planowanym umiejscowieniu zarówno routera jak i wszystkich klienckich urządzeń.
    Nikon D7100 + Nikkor 18-105 KIT

  6. #6

    Domyślnie

    Nie pleciesz
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

Podobne wątki

  1. Zestaw stacjonarny - tani ale dobry
    By ksh in forum Komputery
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-06-2019, 14:55
  2. Tani ale czy dobry? Filtr UV do 50 1.8G
    By aklu03 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 31-05-2014, 03:01
  3. Tani, dobry analog.
    By M.Szabelski in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 23-11-2013, 20:34
  4. Jaki dobry Router wi-fi?
    By Woland in forum Komputery
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-09-2011, 14:56
  5. Tani nocleg w Brukseli ... czy to możliwe?
    By downunder in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-10-2010, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •