Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49
  1. #21

    Domyślnie

    Gratuluję podjęcia decyzji, szybko poszło Choć jedyne co budzi moje wątpliwości termin zakupu, po 15 latach czekania, może warto było zaczekać do wiosny na jakieś promocje? przy zestawie takiego zestawu myślę, ze z 1000 zł dałoby się urwać. Jeśli ma to dla Ciebie znaczenie to możesz w sumie 10 dni popstrykać, zgłosić zwrot i po 14 dniach odesłać, to będziesz mieć 3 tygodnie na darmowe testy sprzętu. No chyba, że pieniądz aż tak nie cisną, to pozostaje tylko się cieszyć, bo wierzę, że będziesz zachwycony po przesiadce
    @lukasz_kk ja z kolei nie interesowałem się parametrami 50-250 i choć wierzę, że optycznie są dobre to jednak AF-P ma natychmiastowy AF (przejechanie pełnej skali trwa ułamek ułamek sekundy), drobne przeostrzenia są trudne do zauważenia, nie przeszkadzają w niczym (choć trzeba zauważyć, że nie filmuję). Z ostrością też jest rewelacyjnie (oczywiście w odniesieniu do jego pułapu cenowego). Sam obiektyw został odświeżony raptem 3, czy 4 lata temu. Waga i gabaryt robią swoje, wiadomo. Pisałem głównie z perspektywy oszcędności finansowych: FTZ + upgrade 70-300 można ogarnąć w granicach 1600zł, a poza wspominanymi wadami dostajemy bonusowe 75mm dłużej ogniskowej przy lepszej światłosile. No ale te dywagacje już są niebyłe, główny zainteresowany podjął decyzję i pozostaje tylko życzyć udanych fotek

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ty tak serio z tym pstrykaniem i zwrotem ?
    Ktoś przyjmuje sprzęt bez obniżenia wartości po takim czymś ?

    Okres na zakup najgorszy fakt ale czekać kto wie ile trzeba będzie, najlepszy okres to październik/listopad i jak jest akcja jakaś ze zwrotami, promocjami itp.
    Dodatkowo 18-140 póki co nie jest w zestawach i ma chorą cenę, na to warto by czekać.

  3. #23

    Domyślnie

    Nie wiadomo co będzie w kraju i na świecie jesienią a sprzęt będzie mi potrzebny już pod koniec zimy. Teraz jest dostępny a za miesiąc może być z tym problem (choć nie musi). Po drugie temat nowego sprzętu za dużo mi w głowie zawraca i nie mogę się skupić na innych rzeczach, więc dla świętego spokoju im szybciej tym lepiej. Te utracone 75mm ciągle mi chodzi po głowie. Ale nowy sprzęt będzie dla mnie sporym skokiem technologicznym i wydaje mi się że lepsze parametry ową stratę zrównoważą.

    Tak więc dziękuję wszystkim za pomoc i na pewno wrzucę tu jakieś zdjęcia, szczególnie z obiektywu 18-140.

  4. #24

    Domyślnie

    Jakie promocje? Brakuje wszystkich materiałów, dostawy premierowych urządzeń są opóźniane o rok a Wam się promocje marzą?
    Będzie można się cieszyć, jeśli towar nie zacznie drożeć.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  5. #25

    Domyślnie

    Są ostatnie dni promocji na część Zetek.
    Z 70-200/2.8 S na polskim amazonie skoczył już z 12kpln na 14 kpln (choć na niemieckim jest tańszy). Ja bym na nic nie czekał, zwłaszcza jak sprzęt jest potrzebny teraz.
    Co najwyżej można zaryzykować polowanie na Allegro na mniej potrzebny obiektyw, choć rynek wtórny na część obiektywów (np. 24-200 lub zoomy 2. w zasadzie nie istnieje .
    Autorowi gratuluję szybkiej decyzji i obstawiam, że będzie baaaaardzo zadowolony z zakupu.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #26
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    W Niemczech już jest zapowiedź wielu dystrybutorów rtv agd że będą kolejne podwyżki 15-25% spowodowane brakami surowców, elektroniki, cenami energii i transportu, więc pewnie branża foto też to przejmie, a jeśli nie podwyższy to nie będzie promocji albo jakieś w stylu foto torba -10%.

  7. #27

    Domyślnie

    No właśnie to też było jedną z przyczyn tak szybkiej decyzji, bo jednak nie wierzę że będzie taniej. Przeglądałem od nowego roku mnóstwo stron i albo sprzęt (różny, niekoniecznie z50) był niedostępny, albo kosztował o 500-1000zł więcej niż najtańsze oferty w innych sklepach.

  8. #28

    Domyślnie

    Szkoda, że nie wziąłeś w pakiecie z 16-50 bo z nim gabarytowo Z50 jest jak większy kompakt. Szkło super pod względem wagi, wielkości, ostrości i VR. Do Twoich zastosowań dokup z 2 akumulatory bo bezlustro zjada dużo więcej baterie zwłaszcza zimą. Patona jest na poziomie oryginałów.

  9. #29

    Domyślnie

    Szkło fajne ale z mojej perspektywy mało użyteczne więc nie widziałem potrzeby wydawania tysiaka więcej na nie. Dodatkowe aku wziąłem w pakiecie.

  10. #30

    Domyślnie

    Sprzęt dotarł. Ogarnięcie instrukcji i ustawień zajęło mi parę godzin. W sumie większość rzeczy jest intuicyjna a do tego na YT jest sporo filmików wspomagających ogarnięcie ustawień.

    Wczoraj zorientowałem się że te obiektywy nie mają osłon przeciwsłonecznych. Do 50-250 kupiłem zamiennik JJC bo oryginał jest z 5x droższy. Do 18-140 jeszcze nie stworzyli a oryginał jest niedostępny. Lipa trochę że nie są razem z obiektywem.

    Co do samego sprzętu to na razie pozytywnie. Popstrykałem trochę w domu dzieci i zdjęcia wychodzą fajne. Idę w teren jak się tylko słońce wyjdzie

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] kolejne
    By darek_d in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-02-2014, 22:28
  2. [ Przyroda ] Kolejne
    By uomatko in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-03-2011, 20:46
  3. [ Portret ] kolejne
    By J4R in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-03-2010, 18:29
  4. [ Krajobraz ] Kolejne
    By Sebastianito in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 00:48
  5. [ Krajobraz ] Kolejne?
    By bandzior in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 23:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •