Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49
  1. #11

    Domyślnie

    Kij w mrowisko:
    Fuji XS10
    Fuji 15-45
    Fuji 55-200
    Samyang 12mm (AF lub MF w zależności od budżetu)
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  2. #12

    Domyślnie

    Telekonwerter jest kompatybilny tylko z Nikkorami Z 70-200/2.8 oraz Z 100-400/4.5-5.6.

    Kup Z50 z dwoma kitami (16-50 i 50-250), a te co masz, sprzedaj (Tamron, jeśli to pierwsza wersja, może zadziała z Zetkami, ale nie musi, nie nastawiałbym się). Ogarniesz spokojnie 99% swoich potrzeb.

    A, co do Z5 - brak mu wbudowanej lampy.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LeonardZelig Zobacz posta
    Używałeś do tej pory 18-55 i 70-300 a teraz piszesz, że 16-50 jest za krótki? 300 mm na 10 MPix matrycy było ok, a 250 mm na 20 MPix, to już za mało? Czyżbyś poszukiwał św. Graala obiektywów?
    Używam tego zestawu od kilkunastu lat i od dawna przy wymianie body chciałem kupić nowy, szerszy standardowy zoom. Po prostu od kilku lat miałem inne wydatki i robiłem tym co miałem. Z doświadczenia wiem że optymalnym kitem dla mnie byłby zakres 16-20 do około 70-90.

    @koesh Nie wszystko mi na raz potrzebne więc te 10-20 może poczekać.

    @Teu

    @lukasz_kk Chyba tak trzeba będzie zrobić.
    Ostatnio edytowane przez Behaviour ; 10-01-2022 o 21:51

  4. #14

    Domyślnie

    A jeszcze inna opcja z Z50 na początek:

    NIKKOR Z DX 18-140mm f/3.5-6.3 VR + NIKKOR Z DX 50-250mm f/4.5-6.3 VR + 10-20 jak wyjdzie

    Szkoda tych 2mm z przodu no i spory zakres ogniskowej się pokrywa jednak w terenie często nie mam czasu na zmianę obiektywu na dłuższy.

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Z tej matrycy w Z50 wytnie lepszą jakość na 140mm niż z D80 na 300mm.

  6. #16

    Domyślnie

    W takim razie chyba wiem co kupić, dzięki

  7. #17

    Domyślnie

    Jeśli dużo fotografujesz ludzi, zwłaszcza dzieci to ML jest bezcenny, będziesz bardzo zadowolony. Do motyli też pewnie przyda się błyskawiczne i intuicyjne przełączanie widoku z wizjera na ekran, co jest super przy niewygodnych pozycjach i nietypowych perspektywach. Co do obiektywów zdecydowanie nie zgodzę się z tezą "sprzedaj co masz razem z jedną nerką i kupuj natywne szkła". Jest ich mało (zwłaszcza DX), a te pełnoklatkowe są drogie (fakt, że świetne). Nie rozumiem czemu nie miałbyś używać 70-300 na FTZ, będzie działać po tysiąckroć lepiej w trybie ciągłym autofokusa niż z Twoim obecnym korpusem (przy pojedynczym też będzie dużo lepiej). Sprawdziłem to ma własnej skórze. Do tego później wymieniłem 70-300 AF-S na AF-P, kosztowało mnie to 600zl, a obiektyw jest świetny (nie mydli wcale na maksymalnej ogniskowej). Jest też tańszą wersję DX, ale nie wiem jak wypada optycznie. Także na razie polecalbym skupić się na Z50+FTZ, jeśli będzie z kitem to spoko, jeśli nie, też git: luzem ten obiektyw kosztuje ~600zl.

  8. #18

    Domyślnie

    Dzięki za opinię

  9. #19

    Domyślnie

    Napisałem posta, po czym wszystko się samoczynnie skasowało jak kliknąłem "Odpowiedz", ehh...

    W każdym razie @odzio nie mam powodów, żeby nie wierzyć Ci w to co piszesz o AF-S 70-300, wszak nigdy go nie miałem, w przeciwieństwie do Ciebie. Nie miałem też Z 50-250, ale jestem przekonany, że kultura pracy tego drugiego będzie o kilka klas lepsza niż lustrzankowej wersji przez adapter. Nie wspominając o wadze i rozmiarze (razem z FTZ w przypadku wersji AF-S), a więc i ergonomii całego zestawu. Co do własności optycznych to nie znajduję sensownego porównania w internetach, ale sądzę, że lepiej jednak wypadnie wersja pod Z, w końcu konstrukcyjnie jest kilkanaście lat młodsza. Widziałem testy obu na PhotographyLife, i nominalnie wersja AF-S ma trochę wyższe MTF na dłuższym końcu, ale to było testowane na 12 mpx matrycy D700, a ta w Z50 to ekwiwalent 45 mpx na FX.

    @Behaviour w przypadku Z 18-140 weź pod uwagę, że ten obiektyw póki co nie występuje w zestawach z aparatem, a solo kosztuje 3000 zł. W praktyce, gdybyś chciał go kupić, to i tak musiałbyś nabyć zestaw Z50 plus dwa kity, bo nie ma też zestawów Z50 z samym teleobiektywem. Chyba, że wszystko osobno bez kita 16-50, wyjdzie podobnie cenowo.

  10. #20

    Domyślnie

    @lukasz_kk Wiem, dzięki

    Już zamówiłem Z50 + 18-140 + 50-250 za 8500zł. Jak zmieniać to już wszystko, T90 i N70-300 sprzedam więc zwróci mi się ~2000zł, D80 z kitem zostawię dla córki która za parę lat pewnie będzie się foto interesować. Tak jak piszesz ergonomia, nowsza technologia i rozmiar obiektywów przeważyły. Jakbym chciał używać starych obiektywów to i tam bym musiał dopłacić do FTZ. Do tego nie lubię kombinowania, im prościej tym lepiej.

    W planach Nikona widziałem wydanie Nikkor Z Dx 12-28 który będzie dobrym dopełnieniem zakresu ogniskowych. A może do tego czasu Sigma czy Tamron wydadzą coś konkurencyjnego z bagnetem Z zarówno w szerokim kadrze ~10-20 ale i standardowym zoomie w zakresie ~16-80 na lepszym świetle niż 18-140.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] kolejne
    By darek_d in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-02-2014, 22:28
  2. [ Przyroda ] Kolejne
    By uomatko in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-03-2011, 20:46
  3. [ Portret ] kolejne
    By J4R in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-03-2010, 18:29
  4. [ Krajobraz ] Kolejne
    By Sebastianito in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 00:48
  5. [ Krajobraz ] Kolejne?
    By bandzior in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 23:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •