Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 74

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Nikon d70 na co zamienić - lustrzanka czy bezlusterkowiec

    Witam, od 15 lat jestem posiadaczem nikona d70 z obiektywem kitowym 24-70 3,5-4,5.

    Mam potrzebę na coś nowego, ale że już długo nie śledziłem tego co zmienia się na rynku w sprzęcie potrzebuje wskazówek.

    W d70 bardzo lubiłem łatwy dostęp zmiany balansu bieli, eksopzycji i ISO- przycisk i pokrętło, chciałbym to zachować. Był to dla mnie szybki aparat, ale nie mam porównania bo to pierwsza i jedyna lustrzanka cyfrowa.

    To co nie lubiłem to spore szumy, za mały LCD, potrzebowałbym odchylany z live view, oraz tryb automatyczny wg mnie bardzo słaby- zawsze musiałem manualnie ustawiać, a chciałbym mieć możliwość czasem zrobić szybko w miarę dobre zdjecie z trybu automatycznego.

    Lubię robić zdjęcia krajobrazów i ludzi, reporterskie, teraz jeszcze chciałbym dodać sport z odległości tak 50-80 metrów.

    Budżet nie wiem jaki mam do końca, moze 5000 zl, jak warto to 8000, jak cos by mnie zadowoliło za 4000 zl to tez super.

    Myślę pomiędzy jakas lustrzanka nikona aps-c (że względu na mniejszy rozmiar),

    albo jakimś bezlusterkowcem nikona - tu nie wiem czy lepiej pełna klatka czy aps. Z aps-c w sumie nie ma wyboru, jak patrzylem na zdjęcia to chyba trudno szybko zmieniać wartosc wb czy eskpozycji. Większy wybór jest z5/6.

    albo nad bezlusterkowcem sony.

    Obiektyw na początek jakiś uniwersalny zoom. Docolowo chciałbym mieć wlasnie 24-70 (rozumiem, że dla aps-c to będzie 18-50), stały 50 i kiedyś jakis większy zoom.

    Zastanawiam się jak z tym trzymaniem baterii w bezlusterkowcach. W d70 było na prawdę ekstra, mam 3 akumulatory i w ogóle nie musiałem martwić się o prąd.
    Ostatnio edytowane przez mswieb ; 10-01-2022 o 01:27

Podobne wątki

  1. Aparat na początek. Lustrzanka czy bezlusterkowiec?
    By adamu in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 18:07
  2. Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 13-02-2019, 23:10
  3. Lustrzanka lub bezlusterkowiec z obiektywem 5000zł
    By FelTom in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 14-06-2018, 07:49
  4. Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 28-03-2018, 15:45
  5. Bezlusterkowiec/Lustrzanka ze szkłem do 5000zł
    By explorexxx in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 04-04-2016, 13:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •