Close

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 74
  1. #61

    Domyślnie

    No to zdecydowałem się na ten sony a6000 używany. Kupiłem z przebiegiem 3000 zdjęć za 1500 zł. I dokupiłem do niego obiektyw sigmy 17-50 2.8.

    Wcześniej pojechałem oglądać aparaty do sklepów stacjonarnych, za dużo ich tam nie było. Ale obejrzałem nikon z6 i z7 i był świetny. Dobrze wyważony, dobrze się go trzymało. Oglądałem też sony 6400, który trzymało się gorzej, ale była to dla mnie nowość, że aparat może być lekki.

    Nadal mam wątpliwości czy podjąłem dobrą decyzję, ale z tego sony też jestem zadowolny. Ma wszystkie funkcje co potrzebuje, każdy przycisk można zaprogramować po swojemu. Wg mnie ma większe możliwości niż lustrzanka d70. Faktycznie automatyczny balans bieli działa dobrze. Można też go zmodyfikować - czyli żeby automat był bardziej cieplejszy lub zimniejszy. Brakuje mi możliwości nazywania katalogów po swojemu, co w nikonie było użyteczną opcją. Ten rozmiar jednak sporo mi wnosi, częściej go ze sobą zabieram i nie odczuwam wagi i rozmiaru.

    W ogóle jeśli chodzi o ergonomie, to nawet ten nikon z6 ma ja mniejszą w porównaniu z lustrzankami.

    I zobaczę za rok dwa lata co zrobię dalej, albo kupię właśnie lepszy aparat sony, albo ten Z6 najchętniej od razu mk2. A może pojawi się nikon np. Z60 ze stabilizacją i obiektywy sigmy do niego.


    Także dziękuje wszystkim za zaangażowanie. Łatwiej przechodzić przez proces myślowy jak można poczytać Wasze uwagi, komentarze.

  2. #62

    Domyślnie

    @mswieb Pamiętaj, że wolne działanie tego aparatu to nie jest kwestia tego, że to bezlustro albo Sony tak mają. To jest kwestia tego modelu Nowsze są dużo szybsze.

    Ps. Obiektyw to ta nowa Sigma 18-50/2.8?

  3. #63
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    A6000 to nadal dobry sprzęt ale chciałoby się mieć dobry ekran, dobry wizjer, lepszy sensor... i nagle okazuje się że cena 3x wyższa

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mswieb Zobacz posta
    Nadal mam wątpliwości czy podjąłem dobrą decyzję.
    Dobrą.
    Ja cały czas mam jeszcze starszego Nex-6 i ten sprzęt da się lubić.


    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    mieć dobry ekran, dobry wizjer, lepszy sensor...
    To się nigdy nie kończy...

  5. #65

    Domyślnie

    Dzięki, widzę że póki co łatwiej ostrość łapało mi się w D70, ale poza tym to bardzo fajnie mi się robi zdjęcia nim. Może kwestią nauczenia się nowego aparatu. Rozumiem ze w a6600 ten autofokus szybszy i lepiej sobie radzi przy słabym świetle?

  6. #66

    Domyślnie

    Co to dokładnie masz za obiektyw? Sigma 17-50/2.8 na bagnet Sony E?

  7. #67

    Domyślnie

    Sigma C 18-50mm f2.8C DC DN (Sony E) za 2300 zl nowy

    - - - - kolejny post - - - - - -

    No i z szumami znacznie lepiej niż w d70, co dla mnie przyjemnym zaskoczeniem jest. Pewnie wyższe modele maja jeszcze lepiej.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    @mswieb

    Ps. Obiektyw to ta nowa Sigma 18-50/2.8?
    Tak, trudno mi coś o nim powiedzieć, bo to mój pierwszy nie-kitowy obiektyw i nie mam porownania

  8. #68

    Domyślnie

    Wygląda nieźle, ciekawe jak będzie się sprawował?

    Tu jest wątek Nex-owy, można wrzucać do oporu...

    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...y-NEX/page2395

  9. #69

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00138.JPG
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	3,22 MB
ID:	59711

    Moja dzisiejsza fotka w słabym świetle w kawiarni nowym sprzętem .

  10. #70

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o matryce, to czy w a6000 czy a6600 są na podobnym poziomie patrząc z grubsza. Największa różnica będzie w autofocusie i ogólnie responsywności i szybkości działania. A6600 (i a6500) ma stabilizację matrycy, to spora wartość.

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Aparat na początek. Lustrzanka czy bezlusterkowiec?
    By adamu in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 18:07
  2. Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 13-02-2019, 23:10
  3. Lustrzanka lub bezlusterkowiec z obiektywem 5000zł
    By FelTom in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 14-06-2018, 07:49
  4. Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 28-03-2018, 15:45
  5. Bezlusterkowiec/Lustrzanka ze szkłem do 5000zł
    By explorexxx in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 04-04-2016, 13:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •