Close

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 74
  1. #51
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Jeśli ktoś ma z jakichś względów 2 systemy, to rozumiem. Ale kupowanie Nikona Z i do niego obiektywów Sony FE wydaje mi się trochę dziwne, delikatnie mówiąc Trochę dziwny wątek do takich rozważań.
    Ma sens, dobre promocje były na Sony, 50-tka za 450zł, 85-tka za 1400zł, no i jak ktoś ma upatrzonego Tamrona zoom f/2.8 to czemu nie ?

  2. #52

    Domyślnie

    To już lepiej korpus Sony kupić i machnąć ręką na adaptery.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #53
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tylko nie bardzo jest jaki ten korpus kupić.

  4. #54

    Domyślnie

    Chyba odpuściłbym lustrzanke. Jasne, że dalej robia zdjęcia, i jeszcze długo będą je robić, ale tak jak koledzy wcześniej pisali, powoli lustrzanki są wygaszane na rzecz bezluster.
    Myśle, że lepiej wejść w system Z jeśli padnie na Nikona. Nie masz obiektywów które warto zachować, wiec FTZ Ci niepotrzebny. Zerknij na obiektywy jakie Ci potrzebne na początek, i do tego dobierz puszke.
    W zeszly weekend robiłem zdjecia z50 z kitem, i jest to bardzo przyjemny aparat, szklo niby ciemne, ale naprawde nie ma sie czego wstydzić. Zestaw jest mały i poreczny, do hobbystycznego focenia krajobrazu, jakiegos repo, streeta zupełnie wystarczy i to z dużą nawiązką. Do tego masz jeszcze 50-250, który mozna uzupełnic stałką 28/40 za jakiś czas i robi sie ladny zakres.
    A jak chcesz troche lepiej, to bierz z5 z kitem. Na cyfrowe jest jest teraz za 6500,-

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Matthias Zobacz posta
    W zeszly weekend robiłem zdjecia z50 z kitem, i jest to bardzo przyjemny aparat, szklo niby ciemne, ale naprawde nie ma sie czego wstydzić. Zestaw jest mały i poreczny, do hobbystycznego focenia krajobrazu, jakiegos repo, streeta zupełnie wystarczy i to z dużą nawiązką. Do tego masz jeszcze 50-250, który mozna uzupełnic stałką 28/40 za jakiś czas i robi sie ladny zakres.


    A jak chcesz troche lepiej, to bierz z5 z kitem. Na cyfrowe jest jest teraz za 6500,-
    Co do z50, to w niepełnej klatce w Nikonie nie widać rozwoju z obiektywami ze stabilizacja czy nowszym body. To z5 jest bardzo fajny aparat, ale żeby dokupić lepszy obiektyw to musiałbym z dwa lata odczekać.

    Rozpatruje jeszcze taka opcje, żeby kupić sony a6000 za 1500 zl używkę z małym przebiegiem, do tego ta sigme 17-50. Jest też tani sony e 55-210 f/4.5-6.3 za 1200 zł.
    Z rok się pobawić i jak siądzie to przejść na a6600, a jak nie to sprzedać i wrócić do nikona.
    Ostatnio edytowane przez mswieb ; 15-01-2022 o 01:33

  6. #56
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale takie manewry będą kosztowne, a wchodzenie w tak stary sprzęt jak A6000 może być troszkę irytujące, zdecyduj się na system i w nim zostań bo zakup obiektywów jest istotniejszy jak zawsze.
    A co do Z50 to masz już przecież podstawowy komplet obiektywów.
    Tylko nie ma co na siłę, jak nie masz przekonania do Z50 to bierz Sony ale model, który ciebie nie rozczaruje.

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mswieb Zobacz posta
    Jest też tani sony e 55-210 f/4.5-6.3 za 1200 zł.
    Mam i nie polecam. Jak chcesz tani i dobry telezoom, to albo w Nikonie AF-P, albo w Canonie STM.

    Te szkła widziałeś?
    https://www.bhphotovideo.com/c/produ...2%3Acanon-ef-m

  8. #58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    .
    Tylko nie ma co na siłę, jak nie masz przekonania do Z50 to bierz Sony ale model, który ciebie nie rozczaruje.
    Docelowo to bym chciał Nikkor Z 28-75mm F/2.8 za 4800 i np. Z5 body za 5500 zł, ale to musiałbym się wstrzymać z tym zakupem z pół roku, moze trochę mniej.

  9. #59

    Domyślnie

    Tego Tamrona do Sony masz obecnie w cenie ok. 3k. Jest też trochę używanych od kiedy pojawiła się wersja G2, podobno sporo lepsza. Ponieważ G2 to jest nowość, kosztuje ponad 4k. Zestaw A7III (można jeszcze upolować za ~8k) z Tamronem G1 kosztuje podobnie do zestawu Z5, który wymieniłeś. Oczywiście Z5 jest dobrym aparatem w bardzo konkurencyjnej cenie, ale nie interesowałem się nigdy porównaniami z 7M3.

    Jak widzę Sony ma spore braki w ofercie, sprzęt wyprzedany, zimowa promocja się kończy, więc trudno polecać obecnie zakup. Dla mnie wygląda że zaczynają się spekulacje na sprzęcie, używany jest w cenie nowego. Kiepski czas na zakupy. Ewentualnie można sprawdzać Amazon.de.

    Ps. Do dziś jest cashback na Sony, A7III minus 900 zł.
    Ostatnio edytowane przez poste ; 15-01-2022 o 11:10

  10. #60

    Domyślnie

    Witam ponownie w tym wątku,
    Chyba to już pisałem, ale powtórzę: 1.Celność af na bezlustrze i na lustrzance to niebo a ziemia (nawet na bezlustrze typu Sony a7 pierwsza wersja) 2. Ilość optyki do Sony to ilość optyki do Nikona Z z "1" z przodu.
    Mnie te dwie rzeczy przekonały, z tym, że na początku kupiłem najtańszy możliwy zestaw (a7+kit 28-75) żeby zobaczyć, czy dam w ogóle radę się przesiąść (ergonomia). Potem jak wiedziałem, ze da się to ogarnąć, to dokupiłem parę innych zabawek z tego systemu.
    Niestety dobre promocje na Sony chyba się skończyły lub kończą, ale jest kwestia czasu, kiedy będą następne. Cały czas mówię o fx....
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Aparat na początek. Lustrzanka czy bezlusterkowiec?
    By adamu in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 18:07
  2. Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 13-02-2019, 23:10
  3. Lustrzanka lub bezlusterkowiec z obiektywem 5000zł
    By FelTom in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 14-06-2018, 07:49
  4. Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 28-03-2018, 15:45
  5. Bezlusterkowiec/Lustrzanka ze szkłem do 5000zł
    By explorexxx in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 04-04-2016, 13:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •