Close

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 74
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Ps.Popatrz na Nikkora 24-200 do Z. Kiedyś takie superzoomy to była mydlarnia, dziś niektóre są całkiem fajne i przyzwoite optycznie. Taki obiektyw plus jasna stałka załatwia większość sytuacji fotograficznych przy takim ogólnym, amatorskim fotografowaniu. Jeśli myślisz o rozbudowie zestawu, w Nikonie Z niestety szybko napotkasz na spore bariery finansowe albo zwyczajnie braki.
    W ogóle to nie widzę dostępnego d7500 w podstawowej cenie 4500 zl, a body chciałem wziąć na raty. Trudny czas na zakupy. Dam sobie jeszcze trochę czasu na decyzję.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta

    Nie wiem czy doczytałeś, ale bezlusterkowce generalnie nie mają problemów z kalibracją obiektywów.
    Tak, to wiem. Wiec dam sobie jeszcze trochę czasu na decyzję, może faktycznie jest sens od razu wchodzić w nowsza technologie. Zwłaszcza że jak wybiorę body to na co najmniej 10 lat .

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta

    Nie wiem czy doczytałeś, ale bezlusterkowce generalnie nie mają problemów z kalibracją obiektywów.
    Tak, to wiem. Wiec dam sobie jeszcze trochę czasu na decyzję, może faktycznie jest sens od razu wchodzić w nowsza technologie. Zwłaszcza że jak wybiorę body to na co najmniej 10 lat .

    Na pewno muszę w sklepach pooglądać, bo ważna dla mnie ergonomia i to jak się trzyma w ręce.

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mswieb Zobacz posta
    W ogóle to nie widzę dostępnego d7500 w podstawowej cenie 4500 zl, a body chciałem wziąć na raty. Trudny czas na zakupy. Dam sobie jeszcze trochę czasu na decyzję.
    To może być błąd, bo za chwilę cena podstawowa to będzie nie 4500, tylko 5500 albo więcej.

    A tak w ogóle, to przemyślałeś ten zakup? Bo z tego co widzę liczysz na to, że szkła F będą wyprzedawane przez ludzi i będzie ich dużo na rynku. To jest prawda, tylko ile tak naprawdę będziesz ich kupował? Szkła to nie bułki w spożywczaku, żeby brać je co chwila. Obiektyw kupuje się jeden, dwa, może trzy i tyle, jeśli ktoś nie kolekcjonuje.

    Moim zdaniem większy sens miałoby wejście od razu w system Z bez kombinacji z przejściówkami, albo potworkami typu Sigma, czy Tamron, które będą działać, albo i nie. Wziąć raz a dobrze, albo inaczej - oszczędny dwa razy traci. Sorry...

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta

    Moim zdaniem większy sens miałoby wejście od razu w system Z bez kombinacji z przejściówkami, albo potworkami typu Sigma, czy Tamron, które będą działać, albo i nie. Wziąć raz a dobrze, albo inaczej - oszczędny dwa razy traci. Sorry...
    No właśnie im dłużej myślę, tym bardziej jednak rozpatruje ten system Z. Najbliżej mi do z6, ewentualnie z50, ale póki co nie ma dobrego obiektywu 17-50 fx, szkoda że nie ma aparatu aps-c ze stabilizacja w korpusie. Czytałem też w internecie, ze sigma ma plany produkcji obiektywów do nikon Z.

  4. #34

    Domyślnie

    O 17-50, które by kryło FX będzie ciężko kiedykolwiek, ale masz 24-70/4 z mocowaniem Z, bardzo przyzwoity ponoć, który z grubsza ma takie same kąty widzenia jak 17-50 na DX.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mswieb Zobacz posta
    No właśnie im dłużej myślę, tym bardziej jednak rozpatruje ten system Z. Najbliżej mi do z6, ewentualnie z50, ale póki co nie ma dobrego obiektywu 17-50 fx, szkoda że nie ma aparatu aps-c ze stabilizacja w korpusie. Czytałem też w internecie, ze sigma ma plany produkcji obiektywów do nikon Z.
    Wrzuć jakiegoś linka do tych planów, więcej osób się ucieszy.
    Moim zdaniem w obecnej sytuacji na rynku ciężko liczyć na jakieś odważniejsze ruchy producentów, niedobór procesorów i popyt na elektronikę nie skończy się prędko.

    W mojej opinii, jeśli chcesz trochę bardziej zaawansowany zestaw niż aparat plus kit:
    - daruj sobie DX Nikona i z50, popatrz na Sony lub Fuji;
    - poluj na Z5 plus 24-70/4, ewentualnie 24-200 plus jaka stałka Nikkor S.

    Podpowiem jeszcze, że z takiego "trzymania w sklepie" niewiele wynika, poza zniechęceniem. Kupisz inny system, poustawiasz sobie przyciski pod siebie i po paru dniach nie ma problemu z ogarnięciem aparatu. Przynajmniej tak było u mnie, mam jednocześnie Nikona (którego używałem od czasów analoga, pierwsza cyfra to był d80) i Sony. Obsługuje się trochę inaczej, pewne rzeczy są lepsze, pewne gorsze, ale zdjęcia da się robić, parametry sprawnie ustawić. Najważniejsze, że jest co podpiąć do aparatu, dla mnie to istotniejsze niż głębokość gripa czy położenie przycisków.

    Przy aktualnych cenach luster nawet bym nie popatrzył na nowe, używane jak najbardziej.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Wrzuć jakiegoś linka do tych planów, więcej osób się ucieszy.
    https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...n-rf-i-nikon-z

  7. #37

    Domyślnie

    Każdy widzi to co chce

    Proponuję jednak przeczytać oryginalny artykuł powstały z tego wywiadu, link na dole przytoczonej strony. Od przełomu 2020/21 sporo się zmieniło, ale wciąż Sigma nie ma problemów z wolnymi mocami produkcyjnymi, raczej przeciwnie. Oczywiście możesz liczyć na odpowiednią Sigmę, czemu nie. Sam wolę kupić to co jest dostępnego i robić zdjęcia, ale to niekoniecznie jedyna i słuszna droga zaspokajania swojego hobby

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta

    , mam jednocześnie Nikona (którego używałem od czasów analoga, pierwsza cyfra to był d80) i Sony. Obsługuje się trochę inaczej, pewne rzeczy są lepsze, pewne gorsze, ale zdjęcia da się robić, parametry sprawnie ustawić. Najważniejsze, że jest co podpiąć do aparatu, dla mnie to istotniejsze niż głębokość gripa czy położenie przycisków.
    A jaki używasz sony?

    Jest fajny obiektyw sigmy 18-50 2.8 za 2200 do sony aps-c

  9. #39
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja ewoluowałem od entuzjasty obiektywów firm tzrecich do pozostania jednak w obiektywach firmowych.
    Oczywiście jak ruszał system Z to nie było wyjścia i cieszyłem się że mogę podpinać tanie obiektywy od lustrzanek, nadal polecam Tamrona 17-35 i 35-150, ewentualnie adaptery do obiektywów Sony gdzie działają przecież Sigmy ( wspomniana Sigma 18-50 do Sony, czy do pełnej klatki 24-70 i inne ), Tamrony 14-28, 28-75, 75-180 itd, to wszystko działa poprawnie na Nikon Z, tak samo adaptery do lustrzankowych Canonów, to są najprostsze metody adaptacji.
    Nowe wersje adapterów działają też poprawnie na Z50/Zfc, nawet nowy TechArt Sony-Nikon.

    Podsumowując mimo wszystko myślałbym zawsze o tym haki finalnie obiektyw firmowy chcę podpinać, a nie mają na niego kasy można przejściowo używać przez adapter coś co tanio można kupić czy nowe czy używane.

    Do Nikon Z50 można podpiąć stare Nikkory 18-105, 18-140 ale i Sigme 17-50, 17-70, Tamrona 17-50 itd.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 14-01-2022 o 12:55

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mswieb Zobacz posta
    A jaki używasz sony?

    Jest fajny obiektyw sigmy 18-50 2.8 za 2200 do sony aps-c
    A7RII. Napisałem ci o tym obiektywie w #4, szkoda że nie przeczytałeś

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Aparat na początek. Lustrzanka czy bezlusterkowiec?
    By adamu in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 18:07
  2. Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 13-02-2019, 23:10
  3. Lustrzanka lub bezlusterkowiec z obiektywem 5000zł
    By FelTom in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 14-06-2018, 07:49
  4. Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 28-03-2018, 15:45
  5. Bezlusterkowiec/Lustrzanka ze szkłem do 5000zł
    By explorexxx in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 04-04-2016, 13:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •