Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 74
  1. #21

    Domyślnie

    Nie ma już w sprzedaży nowej Sigmy 17-50/2.8? Za około 1,5k zł miałeś zawsze długą gwarancję i możliwość skalibrowania obiektywu. Ten obiektyw nie jest mistrzem trwałości, gwarancja jest warta dopłacenia kilkuset złotych, natomiast zawsze wypadał lepiej optycznie od Tamrona.

    Obejrzyj taki zestaw na żywo, bo to jest spory klocek. Bezlustra są jednak mniejsze, obiektywy do nich zaprojektowane często są również mniejsze i lepsze jakościowo. Wchodząc dziś w lustrzanki, wchodzisz w optykę sprzed jakichś 10 lat. Nie mówię że złą, ale jednak nie lepszą od tej nowo projektowanej do ML.

  2. #22

    Domyślnie

    Chyba nie ma.
    Dzisiaj dzwoniłem do sklepu sigmy, ale też pisałem do serwisu, bo mój tulipan od zakładania, zdejmowania poluzował się i nie mogłem znaleźć nowego nigdzie w polsce LH 825-03. A chciałem wymienić przed sprzedażą swojej sztuki, bo nie używam już.
    Gość w sklepie powiedział mi, że raczej nie będą mieli, bo sam produkt też już wycofany...
    kazał szukać po amazonach niemieckich Cóż...
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  3. #23

    Domyślnie

    Luźna osłona PS to klasyka w tej Sigmie

    Ostatnia szansa
    https://www.amazon.pl/Sigma-Obiektyw...s%2C111&sr=8-1

  4. #24

    Domyślnie

    Nooo Fajny obiektyw, polecam od siebie również.
    Chociaż odkąd mam sigmę 18-35, to nie wyciagnąłem go z szafy
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  5. #25

    Domyślnie

    D7500 to bardzo dobry wybór jeżeli nie myśli o przesiadce na na system bezusterkowy, co do Sigmy 17-50 2,8 to bardzo fajny obiektyw używałem go z 4 różnymi body (obecnie pracuje na dwóch) i nigdy nie miałem problemów
    z celnością i koniecznością kalibracji, należę do gatunku co nie ogląda pojedynczych pikseli w 1:1.

  6. #26

    Domyślnie

    No właśnie patrzylem na wymiary tego obiektywu i porównywałem z nikon Z 28-75mm 2.8 do pełnej klatki i ta sigma ma mniejsze wymiary i waga ta sama albo ciut mniejsza. A jak patrzyelm na wymiary body to jest po 1 cm w każdym wymiarze d7500 większy od Z5 i wazy jakieś 100 gram więcej.

    Bo jeśli nie d7500 to brałbym z5 najpierw z kitowym obiektywem kitowym, a za rok kupił sobie tego nikona z 2.8.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Luźna osłona PS to klasyka w tej Sigmie


    Ostatnia szansa
    https://www.amazon.pl/Sigma-Obiektyw...s%2C111&sr=8-1

    Nigdy nie kupowałem nic przez Amazon, jak tam jest z gwarancją?, odsyłam na ich adres jak cos jest nie tak? Czy tam się cos moze zepsuć? I o co chodzi z tą kalibracja? Jest różnica w kalibracji jeśli jest nowy obiektyw I używany?

  7. #27
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Gwarancja, a raczej ochrona na amazon to dwa lata, zazwyczaj masz też normalnie serwis lokalny ale łatwiej i wygodniej załatwiać z Amazon, do 30 dni oddajesz bez podania przyczyny.

  8. #28

    Domyślnie

    Obiektyw to precyzyjne urządzenie, a trwałość poszczególnych elementów jest nie zawsze idealna, różne są też warunki pracy i podejście użytkowników Moim zdaniem ta Sigma trochę się rozjeżdża po jakimś czasie, ale to raczej tylko moje wrażenie na podstawie jednego egzemplarza, którego używałem dość długo i w miarę intensywnie. Po jakimś czasie dobrze jest skalibrować tę Sgmę. Nie zrozum mnie źle, to naprawdę świetne optycznie szkło w przystępnej cenie. Niestety, skoro nie widać nowych egzemplarzy z gwarancją polskiego dystrybutora (przeczytaj temat o tej Sigmie na forum, to był b. popularny obiektyw) to może warto pomyśleć o Nikkorze 16-80/2.8-4? Kiedyś to było dość drogie szkiełko, przy cenie około 5k ludzie oczekiwali więcej, stąd opinie były różne. Dziś można znaleźć w cenie bliżej 2,5k (ostatnio nie interesowałem się) może warto, jeśli ma być solidnie i na dłużej?

    Ps.Popatrz na Nikkora 24-200 do Z. Kiedyś takie superzoomy to była mydlarnia, dziś niektóre są całkiem fajne i przyzwoite optycznie. Taki obiektyw plus jasna stałka załatwia większość sytuacji fotograficznych przy takim ogólnym, amatorskim fotografowaniu. Jeśli myślisz o rozbudowie zestawu, w Nikonie Z niestety szybko napotkasz na spore bariery finansowe albo zwyczajnie braki.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Obiektyw to precyzyjne urządzenie, a trwałość poszczególnych elementów jest nie zawsze idealna, różne są też warunki pracy i podejście użytkowników Moim zdaniem ta Sigma trochę się rozjeżdża po jakimś czasie, ale to raczej tylko moje wrażenie na podstawie jednego egzemplarza, którego używałem dość długo i w miarę intensywnie. Po jakimś czasie dobrze jest skalibrować tę Sgmę.
    Pytanie czy to rozjeżdżanie i kalibracje obejmuje gwarancja?

  10. #30

    Domyślnie

    Tak. Do końca gwarancji możesz wysłać na bezpłatną kalibrację obiektyw z polskiej, oficjalnej dystrybucji.

    Ps. Chyba nie warto liczyć, że sprzęt za 1,5k będzie miał trwałość jak taki za 10k.

    - - - - - - - - - -

    Nie wiem czy doczytałeś, ale bezlusterkowce generalnie nie mają problemów z kalibracją obiektywów.

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Aparat na początek. Lustrzanka czy bezlusterkowiec?
    By adamu in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 18:07
  2. Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 13-02-2019, 23:10
  3. Lustrzanka lub bezlusterkowiec z obiektywem 5000zł
    By FelTom in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 14-06-2018, 07:49
  4. Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 28-03-2018, 15:45
  5. Bezlusterkowiec/Lustrzanka ze szkłem do 5000zł
    By explorexxx in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 04-04-2016, 13:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •