Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 74
  1. #11

    Domyślnie

    Ps. Zfc to taka bardziej zmiana opakowania.

  2. #12

    Domyślnie

    Inna opcja - Panasonic G7 z obiektywem 14-140, czyli wszystko w jednym, a nawet dużo więcej - 4K, pre-burst, czyli zdjęcia z przeszłości itp. Weź go w sklepie do ręki i zobacz, jak to wszystko działa, a działa świetnie i to bez kombinacji. Mam różne sprzęty, ale to mój ulubiony. Dawałem tutaj sporo zdjęć z niego. I nawet WB ma na wierzchu.

  3. #13

    Domyślnie

    Witam,
    Jak nie chcesz mieć kłopotów z WB to niezłe jest Sony. Przynajmniej w fx problem dla mnie znikł. Automatyczny WB wyrabiał w a7, teraz w a7r3a jest tak samo, a dobrze działających szkieł jest parę razy więcej, niż w Nikonie ze względu na otwarty protokół komunikacyjny dla obiektywów a nie barykady dla niezależnych producentów takie jak w Nikonie. Choćby z Samyangów da się ukompletować fajny zestaw. Jedyny minus przy przejściu z Nikona na Sony to ergonomia....
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Inna opcja - Panasonic G7 z obiektywem 14-140, czyli wszystko w jednym, a nawet dużo więcej - 4K, pre-burst, czyli zdjęcia z przeszłości itp. Weź go w sklepie do ręki i zobacz, jak to wszystko działa, a działa świetnie i to bez kombinacji. Mam różne sprzęty, ale to mój ulubiony. Dawałem tutaj sporo zdjęć z niego. I nawet WB ma na wierzchu.
    Gdzie szukać fotek z tego G7?

  5. #15

    Domyślnie

    Choćby tutaj, wszystkie moje są z G7:
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...gnet-micro-4-3

    Albo tu:
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/299248-Trucks
    Jak najedziesz myszką na zdjęcie, to wyskakuje okienko z nazwą pliku i końcówką .jpg. Tam gdzie jest na początku litera P, to jest z Panasonica. Praktycznie wszędzie są Exif-y.

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale bez przesady z tym że obecnie jakiś aparat ma problemy z WB, nawet od wielu lat takich problemów nie ma.

    Jak zawsze polecam zastanowić się nad gabarytami zestawu i co taki zestaw oferuje, Nikona Z50/Zfc obecnie można ładnie zmniejszyć obiektywami zarówno z kitem 16-50 jak i stałkami 28mm czy 40mm.
    m4/3 czyli Panas/Olympus jest mniejszy ale jest daleko daleko za tym co oferują nowoczesne sensory aps-c zwłaszcza w Nikonie ( tu Canon i Sony lekko odstaje na niekorzyść ).

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Inna opcja - Panasonic G7 z obiektywem 14-140, czyli wszystko w jednym, a nawet dużo więcej - 4K, pre-burst, czyli zdjęcia z przeszłości itp. Weź go w sklepie do ręki i zobacz, jak to wszystko działa, a działa świetnie i to bez kombinacji. Mam różne sprzęty, ale to mój ulubiony. Dawałem tutaj sporo zdjęć z niego. I nawet WB ma na wierzchu.
    A nie za ciemny ten obiektyw?
    I dzięki jeszcze za kolejną opcje do poczytania.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mswieb Zobacz posta
    A nie za ciemny ten obiektyw?
    Jak wszystkie inne tego typu konstrukcje.
    Tyle, że akurat ten ma gabaryty przeciętnego kita 18-55 w DX-ie, czyli naprawdę mały i lekki jak na zoom, a poza tym jest szybki, cichy, z bardzo sprawną stabilizacją, co ważne - ostry na całym zakresie, no i kryje w przeliczeniu 28-280mm, więc nie trzeba go często odpinać od puszki i brudzić matrycy. Sprawdzone.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    m4/3 czyli Panas/Olympus jest mniejszy ale jest daleko daleko za tym co oferują nowoczesne sensory aps-c.
    W ekstremalnych warunkach pewnie tak, przy normalnym foceniu różnica jest niewielka, albo i wcale. Zresztą matryce m4/3 też nie stoją w miejscu i nowsza 20Mpix jest jeszcze lepsza.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jeszcze co do jasności/ciemności tego zooma - oprócz niego mam do G7 również Leikę 25/1.4. Daje piękny obrazek, ale w sumie rzadko podpinam, bo ten zoom też robi fajne zdjęcia, a jest bez porównania wygodniejszy.

  9. #19

    Domyślnie

    I jeszcze coś - nie sprzedaję ani G7, ani 14-140.
    Żeby nie było.

  10. #20

    Domyślnie

    Coraz bardziej utwierdzam się w d7500
    I myślę nad oboektywem, mam trzy do wyboru:
    - uzwana sigma 17-50 2.8 os za około 900 zl
    - używany tamron 17-50 2.8 VC za około 900 zl
    - Nowy tamron 17-50 bez stabilizacji za 1330 zl
    - Nowy tamron 17-50 ze stabilizacja za za 1850 zł

    Jak czytam to wszystkie mają jakieś wady, jeśli chodzi albo o prędkość, albo o ostrzenie na niskiej przesłonie lub gdy jest ciemno, albo rozmydlenie za duże.

    Ktoś testował te obiektywy i jest w stanie cos poradzić?

    A może Sigma C 17-70 mm F2.8-F4.0 DC MACRO OS HSM?
    Ostatnio edytowane przez mswieb ; 13-01-2022 o 10:30

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Aparat na początek. Lustrzanka czy bezlusterkowiec?
    By adamu in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 18:07
  2. Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 13-02-2019, 23:10
  3. Lustrzanka lub bezlusterkowiec z obiektywem 5000zł
    By FelTom in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 14-06-2018, 07:49
  4. Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 28-03-2018, 15:45
  5. Bezlusterkowiec/Lustrzanka ze szkłem do 5000zł
    By explorexxx in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 04-04-2016, 13:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •