Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42
  1. #1

    Domyślnie komputer...hmmm...nieco bardziej uniwersalny:)

    no więc powoli kończy się mój zabytek klasy 0 czyli ADAX Delta i czas na zakup czegoś nowego, a nie tylko leczenie kiły witaminą C
    po paru bezsennych nocach i dniach i przetrząśnięciu znanych mi zasobów netu wymyśliłem sobie jakąś tam konfigurację...
    poproszę Was o ocenę i ewentualne refleksje na temat wyboru...
    założenia:
    • ponieważ i tak nie mam wolnego grosza, to cena jest rzeczą drugoplanową
    • komputer jest przeznaczony do zdjęć, pracy biurowej, ale też żonka lubi film obejrzeć, a ja zagrać w Fighting Still, więc karty muszą być niezintegrowane, a Matrox odpada ze względu na multimedialność
    • kompa kupuję w sierpniu, więc nie będę czekał na nowości
    tam, gdzie zostawiłem kilka wersji mój preferowany wybór jest podkreślony:

    Karta graficzna:
    SAPPHIRE RADEON X1950PRO 256MB PCI-E DDR3
    ASUS EAX1950PRO Radeon X1950PRO 256MB DDR3 BOX
    GAINWARD GEFORCE 8600GT SILENT TV 256MB
    GAINWARD GF-8600GTS PX 256 2DVI/TV
    GAINWARD GeForce 8600GT 256MB HDTV & DVI (PCI-E) GoldenSample
    PowerColor Radeon X1950XT 256MB DDR3

    Karta muzyczna:
    Creative Sound Blaster Audigy SE – 90zł
    Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio – 230zł
    Sound Blaster Audigy 2 – 150zł

    Dysk twardy:
    SEAGATE 250GB 7200OBR.16MB SATA II,NCQ
    WESTERN DIGITAL WD CAVIAR 250 GB 16 MB WD2500KS
    SEAGATE 320GB 7200OBR.16MB SATA II, NCQ
    WESTERN DIGITAL WD3200YS 320GB RAID SATAII

    Procesor:
    Intel Core 2 Duo E6420 2,13GHz Conroe 4MB L2
    Intel Core 2 Duo E6750 – 2,66 GHz
    Intel Core 2 Duo E6550 – 2,33 GHz


    Chłodzenie:
    Scythe Infinity SCINF-1000

    Buda:
    ARCTIC COOLING SILENTIUM T4 PRO (z zasilaczem 500W)
    I-BOX ORION 833 (bez zasilacza)

    Płyta główna:
    Abit AB9 Quad GT
    Asus P5B Deluxe
    Asus P5B-E 965P 514

    RAM:
    DDR2 2x1024MB PC-800 Corsair XMS2 (TWIN2X2048-6400C4) CL 4
    PATRIOT DDR2 LLK DUAL 2x1GB 1000MHz CL5 800MHz CL4

    Nagrywarka:
    NEC AD7170S SATA
    Ostatnio edytowane przez ALF ; 07-07-2007 o 22:29
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  2. #2

    Domyślnie

    Powiem tak:

    odnośnie grafiki:
    "O ile pod względem zdolności w odciążaniu CPU przez GPU Radeon przegrywa sromotnie (ze względu na starszy procesor wideo) to już w grach, zarówno najnowszych jak i tych starszych spuszcza kartom NVIDII manto."

    co do muzycznej, to nie wiem czy jest sens inwestować w Audigy. Na pokładzie płyty masz 8 kanałowy kodek, wiec spokojnie obsłuży ci zestaw 5+1 lub nawet 7+1, wiec "wywalanie" dodatkowej kasy na oddzielną muzę IMO mija się z celem.

    Pamięci wybrałeś naprawdę dobre. Nie miałem do tej pory żadnych problemów z nimi
    Paweł

  3. #3

    Domyślnie

    mam już takową zintegrowaną na 2 kompie i co jakiś czas waży się ze starszymi programami, z SBL nie było problemu, więc nie chcę popełnić podobnego błędu
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  4. #4

    Domyślnie

    Ja od 3 płyt mam integrę, i jeszcze mi się nie zdarzyło, że coś było by nie tak ... ale fakt, to zależy od programu...

    co do płyty, to możesz zastanowić się też nad jakąś Intela na chipsecie 965 lub wyżej, tylko nie bierz 945 bo nie zawsze dual cory chcą poprawnie działać
    Paweł

  5. #5
    Gaduła Awatar timi
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    1 597
    Wpisów
    3

    Domyślnie

    Odnośnie muzycznej audigy dwa (zs) zasadniczo nie rożni sie od Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio- jest tylko troszkę wyraźniejszy (słyszalne) bas. Ale samo brzmienie jest bardzo podobne. Posiadałem adigy 2zs mam X-Fi Xtreme Music. Mam rownierz na płycie zintegrowana 5,1 (asus a8n-sli se) . Tej karty wogole nie używam bo w połowie jakości dźwięku nie dorównuje chociażby starszej audigy 2 zs. Oczywiście aby to usłyszeć i poczuć różnice istotna i ważna kwestia jest dobór odpowiednich głośników.

  6. #6

    Domyślnie

    komp będzie podłączony do wieży yamachy (film i muza), a do normalnego użytkowania głośniki monitora
    ta płyta, którą wybrałem jest właśnie na P965
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Swoop Zobacz posta
    Powiem tak:

    co do muzycznej, to nie wiem czy jest sens inwestować w Audigy. Na pokładzie płyty masz 8 kanałowy kodek, wiec spokojnie obsłuży ci zestaw 5+1 lub nawet 7+1, wiec "wywalanie" dodatkowej kasy na oddzielną muzę IMO mija się z celem.
    Łoj jest sens, jest Panie. To jakby słuchać muzy na pierdzącym radyjku, albo na jakimś sprzęcie Harmanna. Różnica jest zdecydowanie zauważalna (zasłychowalna??? )

    PS. Nie jestem audiofilem

  8. #8

    Domyślnie

    skoro kasa nie gra roli to ciężko doradzać - wybór na pierwszy rzut oka dobry. Ja oczywiście zasugerowałbym zmianę kilku elementów na tańsze a po delikatnym podkręceniu wypadające tak samo lub po większym podkręceniu dużo lepiej ( np zamiast pamięci 800cl4 kup te same ale 675cl4 - to te identyczne kości tylko pracujące na niższym napięciu fabrycznym 1.9V - podnosisz w biosie ręcznie do 2.1V , taktowanie na 800 i 150zł w kieszeni, a w komputerze dokładnie to samo).
    Tym sposobem mógłbyś zaoszczędzić ponad 500zł ale to Twój wybór oczywiście.
    Nie wspomniałeś nic o głośności sprzętu - w poprzednim wątku już o tym pisałem - skoro nie wspominasz domniemywam, że nie zwracasz na to uwagi. A ciche to to nie będzie z przynajmniej pięcioma nie za cichymi wiatrakami na pokładzie... (zamiast serii NCQ wybierz Nearline - dużo cichsze )

    Timi - niestety ale piszesz nie do końca prawdę. X-Fi Audio to najtańszy, wykastrowany na maksa układ Audigy 1. Widać to po samym laminacie, chipsecie a o dźwięku nie wspomnę. Oczywiście będzie dużo lepszy niż jakakolwiek integra a o subiektywnych odczuciach odsłuchowych nie ma co dyskutować ale jedno jest faktem - to lipa za ogromne pieniądze ze sporym szumami itd itp. Nie ma to NIC wspólnego z X-Fi. Audigy2 ZS, lub nowszy 4 to nieporównywalnie lepsze produkty za niższą cenę.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    komp będzie podłączony do wieży yamachy (film i muza), a do normalnego użytkowania głośniki monitora
    ta płyta, którą wybrałem jest właśnie na P965

    Przy podłączeniu do Yamahy usłyszysz wszystie wady toru audio, zintegrowaną sobie daruj. Zostań przy Audigy.
    Kart miałem dużo i jedyna, która naprawdę mi pasuje to EM-U 1820 Creativa (podłączona coaxial'em do Pioneer'a D711 + B&W DM602).

    Jeśli chodzi o resztę, to dobrze wybrałeś. Jedynie to dokupiłbym drugi dysk (większa wydajność zapis-odczyt-kopiowanie) i zmieniłbym tego Seagate'a na wersję Nearline (szybszy, większy MTBF a różnica w cenie mała).
    Grupa GRYF | D300s | MB-D10 | N12-24/4 G DX AF-S | N17-55/2.8 G DX AF-S | SB-800 | and ...

  10. #10

    Domyślnie

    A ja sie wypowiem w sprawie obudowy. Miałem z nią styczność i pierwsze co mi w niej nie pasowało to zasilacz. Bardzo nietypowa konstrukcja. Jak nie daj boże padnie to możesz mieć problemy z zakupem takiego wynalazku.
    Kable zasilające do płyty głównej były za krótkie i trzeba było dokładać przedłużkę(zależy gdzie oczywiście jest gniazdo). W środku nie ma za wiele miejsca i ten kto będzie to składał trochę sie nagimnastykuje. To tylko takie moje wrażenia po kontakcie z tym cudem
    D50 | S 24-70 EX | SB-800

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •