Close

Strona 3 z 37 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 364
  1. #21

    Domyślnie

    [QUOTE=koesh;4208790
    Sensor nic nie spłaszcza, to nie wina nawet oprogramowania, a jak chcemy sobie zrobić "symulacje" gorszego sprzętu to można sobie ustawić małe jpg, oczywiście nie o to chodzi ale pozbędziemy sporo tego co idzie razem z zaletami świetnych sensorów.[/QUOTE]

    A sprawdziłeś to, czy tylko sobie tak piszesz.
    Zrobiłem do porównania zdjęcia Z7 i D300. Bardzo ciekawe. i raczej potwierdza to co napisał Jacek.

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zawsze możesz jakieś porównanie wrzucić, sam jestem ciekaw, ja nie widzę różnicy, która ma wpływać na postrzeganie czy coś jest bardziej płaskie czy nie jest, to co napisałem wcześniej raczej przejawia się korzyściami na plus w odbiorze zdjęcia.

  3. #23

    Domyślnie

    Jak możesz widzieć różnicę skoro nie zrobiłeś porównania, i jesteś przekonany że jej nie ma.

  4. #24

    Domyślnie

    Czytam ten wątek z zainteresowaniem od kilku dni oczekując na informacje o praktycznych możliwościach najnowszej techniki zastosowanej w body Z9, ale tego jest niewiele. Wszystko jednak przebił temat o "płaskim" obrazie generowanym przez to body. Temat o subiektywnym odczuciu "plaskości" obrazu też jest bardzo interesujący i chętnie się czegoś dowiem. Jednak póki co, nie bardzo wiem na czym ta "plaskość" polega? Czy jest gdzieś ogólna definicja tego co jest tutaj dyskutowane? Czy też każdy pisze, co subiektywnie mu się wydaje bardziej płaskie albo bardziej przestrzenne z podkreśleniem - wydaje.
    W drugim przypadku należałoby chyba zrobić serię zdjęć w identycznych warunkach różnymi body i poprosić oglądających o wskazanie tych bardziej przestrzennych i bardziej płaskich, bez podawania oczywiście które były robione jakim body. Bez takiego obiektywnego ustalenia, czy któreś body daje bardziej, a któreś mniej "przestrzenny" obraz, dyskusja o technicznych przyczynach "płaskiego" obrazu z Z9 jest chyba dyskusją dla dyskusji, ale może jestem w błędzie.
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

  5. #25

    Domyślnie

    Czy definicja jest czy jej nie ma obrazek jest "płaski" . Siedzę w Nikonie już kilkanaście lat, robiłem zdjęcia przeróżnymi modelami (lustra) i mam porównanie żeby twierdzić że z bezlustra czyli Z9 obrazek nie jest tak przestrzenny jak z lustra. Nie sądzę że to efekt dużej matrycy tylko po prostu urok aparatów bezlusterkowych. Jak już wspominałem miałem do czynienia z Canonem R5 i Sony A1 i jest to samo. @mmluty Co do 9-tki to aparat świetny, AF cholernie szybki i celny, śledzenie oka rewelacyjne, trzyma się go jak przyklejone na super glue. Jak już wspominałem chciałbym żeby szumy w nim były na poziomie D5/D6 ale jak przepuszczałem że przy takiej wielkości matrycy będzie to niemożliwe ale właśnie biorąc pod uwagę jej wielkość jest nieźle. Nie podoba mi się zupełnie punktowy pomiar światła bo nie reaguje zbytnio na to czy punkt jest jasny czy też ciemny a powinien. Bateria w porównaniu do Canona czy Sony jest dużo lepsza, 6h focenia i praktycznie cały czas trzymałem AF na ptaku i uciekła tylko jedna kreska, w Sony padła by już całkowicie. Wizjer o wiele lepszy niż u konkurencji, bardzo jasny i świetnie w nim widać, brak migotania itp. Oczywiście plastyka obrazka piękna, wkurza mnie jedynie ta "płaskość' ale da się z tym żyć. Dla mnie bomba, jestem fotografem przyrody gdzie AF to priorytet a Z9 mi to daje. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez FotoDam ; 02-01-2022 o 16:22
    Nic nie trwa wiecznie. Trzeba cierpliwie czekać na właściwy moment, a prędzej czy później dostanie się wielką szansę. Tak jak w przyrodzie. Najwięksi drapieżnicy są też najbardziej cierpliwi. Peter James

  6. #26
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czy bierzesz pod uwagę że jednak to mogą być jedynie odczucia twoje i nie ma to nic wspólnego z realiami technicznymi, których nie jesteś w stanie pokazać na porównaniu ?
    Nie odbieraj tego jako atak tylko jako wpis osoby, która nie wierzy zarówno w cuda jak i w takie rzeczy jak opisujesz.

    Mogę sobie coś porównywać mając lustrzankę i bezlustro ale nawet nie wiem co porównywać bo to ociera się o voodoo, a nie o fakty.

    Może coś uda się mi sprawdzić ale pytanie czy D850 nie ma "płaskich" zdjęć czy ma bo wtedy może bym porównał do Z7 bo to sprzętowo właśnie porównywalne jest.

  7. #27

    Domyślnie

    @koesh To nie wiara a fakty i to co widzę a widzę bardzo dobrze, obrazek z bezlustra jest "płaski" i nadal to podtrzymuję. Nie wiem czym jest to spowodowane ale jest. Kilku moich znajomych fotografów również to zauważyło i nie są to spacerowi pstrykacze. Nie odbieram tego jako atak, to jest forum dyskusyjne więc dyskutujemy i wymieniamy się spostrzeżeniami i właśnie moje są takie. Pozdrawiam.
    Nic nie trwa wiecznie. Trzeba cierpliwie czekać na właściwy moment, a prędzej czy później dostanie się wielką szansę. Tak jak w przyrodzie. Najwięksi drapieżnicy są też najbardziej cierpliwi. Peter James

  8. #28

    Domyślnie

    Ciekawy jestem tych "plaskosci i wypukłości".moze wreszcie ktos posiadajacy z7,9 i jakiegos fx zrobi kilka zdjec dla porownania.Czytam i czekam na jakie fotki.dzieki.Nie muszą byc z zawodow LA

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Ciekawy jestem tych "plaskosci i wypukłości".moze wreszcie ktos posiadajacy z7,9 i jakiegos fx zrobi kilka zdjec dla porownania.Czytam i czekam na jakie fotki.dzieki.Nie muszą byc z zawodow LA?

  9. #29
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    @FotoDam Ale jakbyś wrzucił coś co można jakoś porównać to ja bym też wtedy mógł to może zaobserwować bo póki co dyskusja jest jak z kimś kto słyszy różnicę w dźwięku po zakupie audiofilskiego kabla zasilającego.
    Dla mnie to jest bardzo ciekawe, nie lubię w technicznych sprawach takich rzeczy jak napisałem że ocierają się o voodoo, a tu nie mamy przecież żadnych dziwnych magicznych rzeczy, fotografia to czysto zero jedynkowa sprawa.
    Oczywiście może być coś niepowtarzalnego wynikającego ze sprzętu ale i z warunków oświetleniowych, zależne od warsztatu fotografującego, jego umiejętności ale i braku umiejętności itp, jednak jeśli coś jest powtarzalne, a chyba o tym piszemy to jestem mocno sceptyczny.

  10. #30

    Domyślnie


    Z9


    D6
    Nic nie trwa wiecznie. Trzeba cierpliwie czekać na właściwy moment, a prędzej czy później dostanie się wielką szansę. Tak jak w przyrodzie. Najwięksi drapieżnicy są też najbardziej cierpliwi. Peter James

Strona 3 z 37 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlustro na co dzień .. Z6 vs X-T4
    By marcin255 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 163
    Ostatni post / autor: 26-10-2021, 19:40
  2. Bezlustro
    By koberek in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-09-2016, 16:18
  3. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26-05-2014, 17:24
  4. skaner płaski
    By bogdi64 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-04-2012, 23:37
  5. [ Przyroda ] Płaski nos
    By andre84 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 22:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •