Close

Strona 30 z 37 PierwszyPierwszy ... 202829303132 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 364
  1. #291

    Domyślnie

    Na moje oko oba są jednakowo płaskie a może jednak 3D. Chyba ten przykład pozbawia tej mitologi o płaskości bezluster, chyba że dotyczy to tylko Z9, którego nigdy na oczy nawet nie widziałem.
    Ale za chwilę będą tacy co powiedzą że jest różnica i oni to widzą. Może trzeba woreczek z lodem na głowę, żeby nikogo nie urazić sam sobie położę.

  2. #292
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No to jeszcze pora na uszczelnienie zestawu żeby stworzyć próżnie miedzy optyką i sensorem

    Dla mnie te zdjęcia są tak identyczne że nie śmiem nawet twierdzić czy są z różnych aparatów czy nie.

    Mimo wszystko czekam na takie porównanie na dużym dystansie, jakieś 200mm czy 400mm bo to raczej pogłębia przestrzenność, a każdy detal może zostać uwypuklony na plus i na minus.
    Pamiętajmy też że porównanie sensora o dużej rozdzielczości to zwykłego może to zakłócić.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 15-01-2022 o 22:31

  3. #293

    Domyślnie

    Może się mylę, ale chyba nikt nie napisał, że wszystkie zdjęcia zrobione bezlustrem są płaskie... @FotoDam robi określony typ zdjęć i o takowych pisał, że On widzi różnicę.
    Ostatni przykład pod tym względem jest totalnie bez sensu i nic w ten sposób się nie udowodni.
    Na obydwu zdjęciach jest tak wiele płaszczyzn ostrości, że nie ma siły aby coś tu się dało zauważyć. Do tego jeszcze generujący cienie flash i skala powiększenia.
    Weź takiego jednego żołnierzyka Lego, ustaw go w odległości kilku metrów od aparatu a do tego z metr, dwa od tła, zrób zdjęcie na maksymalnym otworze przesłony, najlepiej jeszcze jakimś teleobiektywem i może wtedy to będzie jakoś miarodajne...
    Nikon FX i Olympus m4/3

  4. #294

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Najpierw 35mm vs >35mm
    Tu był chyba remis?

  5. #295

    Domyślnie

    Skoro ten przykład niczego nie wnosi, to w takim razie aby uniknąć płaskości zdjęć trzeba teraz aby robić różne ekspozycje nie tylko zadbać o odpowiednią kolekcję szkieł czyli szeroki kąt uniwersalny i zoom albo superzoom, ale jeszcze kupić kilka body dla różnych ujęć. Wtedy będzie OK i tylko część okaże się płaska a reszta będzie do zaakceptowania.

  6. #296
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Od początku dyskusji jest wrzucony przykład z dużego dystansu i z tego co "widzący" piszą dotyczy to właśnie dużego dystansu, więc nie ma się co zastanawiać, postawić jakiego pluszaka albo puszkę piwa na 100-200 metrów od aparatu i niech jakieś tło będzie też w odległości 50-100m, tyle.

  7. #297

    Domyślnie

    Chciałem ostatecznie rozwiać tytułową wątpliwość. Coś jest na rzeczy.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plask.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	59568
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #298
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Było i jednak nie przekonałem "widzących" ale pojawiły się pytania o inne zdjęcia tej modelki jak i żeby pokazała nawet exif.

    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...=1#post4209948
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 16-01-2022 o 13:51

  9. #299

    Domyślnie

    Cała ta płaskość rozbija się o jedno, że aparatem za mniej da się zrobić takie same zdjecia. Miał być efekt wow, ale go nie ma a za tyle kasy to powinien nawet oblodzić.

  10. #300

    Domyślnie

    Takie "płaskie" byle co, a nigdzie tego kupić nie można, bo Nikon nie wyrabia się z produkcją - ot taka Polska w pigułce.
    Jacek

Strona 30 z 37 PierwszyPierwszy ... 202829303132 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlustro na co dzień .. Z6 vs X-T4
    By marcin255 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 163
    Ostatni post / autor: 26-10-2021, 19:40
  2. Bezlustro
    By koberek in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-09-2016, 16:18
  3. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26-05-2014, 17:24
  4. skaner płaski
    By bogdi64 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-04-2012, 23:37
  5. [ Przyroda ] Płaski nos
    By andre84 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 22:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •