Close

Strona 11 z 37 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 364
  1. #101

    Domyślnie

    Drugie jest bardziej 3D

  2. #102

    Domyślnie

    Ja stawiam na pierwsze.

  3. #103

    Domyślnie

    Coś czuje, że to moje z D850 jest najbliżej tego waszego 3D.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	1,12 MB
ID:	59188

  4. #104

    Domyślnie

    Na spokojnie śledze wątek i miałem go tylko czytać ale... No właśnie. Nie rozumiem z czym niektórzy mają problem, jeśli osoba, która używa Z9 pisze o "płaskim" obrazku. Tym bardziej, że FotoDam nie pisze o przypadłości Z9 tylko ogólnie bezluster bez podziału na marki. Dość długo obserwuje jegop zdjęcia/porównania sprzętowe i porównania zdjęć z poszczególnych puch i również moim zdaniem obrazek z bezluster (na podstawie testów w ptakofotografii) również jest mniej przyjemny dla oka niż z lustra. Nie wiem czy dlatego, że jest "płaski", zbyt ostry, zbyt przejrzysty czy kontrastowy, ale po prostu zestawiając dwa takie same zdjęcia ptaka lub podobne zawsze bardziej podoba mi się to z lustra. Tak, zaraz ktoś napisze, że mi się podoba to a drugiemu tamto - zgadza się, ale takie są fakty.

    Nie mówimy tutaj o twardych danych czy możliwościach aparatu bo te mogą imponować ale o subiektywnych odczuciach.

    PS. FotoDam, czekam na dwa bliźniacze zdjęcia Z9 i D6.
    d300s, d500 + Nikkor 300 AF-S 300mm f/2.8 G II VR N ED, Nikkor AF-S 300mm f/4 IF ED + Nikon TC 1.4 II E, Nikkor AF-S 70-300mm f/4,5-5,6G IF-ED VR, Sigma 18-50 mm f/2.8 EX DC, Sigma 105 mm f/2.8 Macro EX DG HSM OS

  5. #105
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Otwórzcie sobie te zdjęcia na fonie albo na jakimś przypadkowym laptopie to będzie jeszcze ciekawiej

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomaszek21 Zobacz posta
    Nie rozumiem z czym niektórzy mają problem, jeśli osoba, która używa Z9 pisze o "płaskim" obrazku. Tym bardziej, że FotoDam nie pisze o przypadłości Z9 tylko ogólnie bezluster .
    Bo nie do końca określił o co mu chodzi i poparł to zdjęciami które nie do końca to obrazują (delikatnie rzecz biorąc)

    Ja mam wrażenie że coś jest "na rzeczy" ale żeby to potwierdzić należałoby zrobić test/ zdjęcia pod tym kątem
    Czekam także na te zdjecia

  7. #107
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja uważam ze też jest coś na rzeczy ale nie ma to nic wspólnego z tym czy aparat ma lustro potrzebne do wizjera optycznego czy ma wizjer elektroniczny.

  8. #108

    Domyślnie

    Jak napisałeś, nie wiadomo co jest na rzeczy a coś jest a słowo "płaskie" może najprościej właśnie określa to coś

    Być może jest to kwestia gustu tak jak wcześniej pisałem, ale po zestawieniach podobnych zdjęć z lustra i bezlustra dziwnym trafem zawsze bardziej mi się podobało to z lustra (mówię konkretnie o zdjęciach ptaków).

  9. #109
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Dobrze, że wydzieliłem. Nie sądziłem, że temat okaże się tak emocjonujący

    Cytat Zamieszczone przez Tomaszek21 Zobacz posta
    PS. FotoDam, czekam na dwa bliźniacze zdjęcia Z9 i D6.
    Z9 to 45 Mpx, D6 tylko 20. Byłoby lepiej z Z9 i D850.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    A widzisz -- dla mnie jest dokładnie odwrotnie - pierwsze jest bardziej "3d"
    Całkowicie się zgadzam - zdjęcie pierwsze - m.in. dzięki dodaniu kontrastu - jest zdecydowanie mniej "płaskie".
    Nikon FX i Olympus m4/3

Strona 11 z 37 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlustro na co dzień .. Z6 vs X-T4
    By marcin255 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 163
    Ostatni post / autor: 26-10-2021, 19:40
  2. Bezlustro
    By koberek in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-09-2016, 16:18
  3. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26-05-2014, 17:24
  4. skaner płaski
    By bogdi64 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-04-2012, 23:37
  5. [ Przyroda ] Płaski nos
    By andre84 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 22:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •