Close

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 119
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja idę o zakład że pierwsze symboliczne wbicie łopaty do wydobycia surowców na Księżycu to jednak będzie Tajkonauta
    Co do podróżowania do gwiazd to obawiam się że pozostanie to na zawsze historiami sci-fi.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja idę o zakład że pierwsze symboliczne wbicie łopaty do wydobycia surowców na Księżycu to jednak będzie Tajkonauta
    No nie wiem. Jednak jest w planach amerykanski Artemis, baza na ksiezyciu, zimna fuzja idzie coraz bardziej do przodu a na ksiezycu jest przypadkiem hel 3 w duzej ilosci.
    Bardzo dobrze ze jest taka rywalizacja USA vs Chiny w tym wyscigu - to przyspieszy ewentualna ekpolaracje ksiezyca.


    Co do podróżowania do gwiazd to obawiam się że pozostanie to na zawsze historiami sci-fi.
    Jak mozna byc tak malej wiary. Dobra inaczej napisze, jak mozna byc tak krotkowzrocznym. A co gdybys powiedzial czlowiekowi ze sredniowiecza ze mozna bedzie przesylac glos i obraz na odleglos i odbierac je w specjalnych magicznych pudelkach i o internecie. Bys splonal na stosie.
    Tymczasem teraz to jest rzeczywistosc...

    P.s Po ulicach jezdza karety bez koni, nawet pewnei taka masz - nazywaja sie samochody.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 26-12-2021 o 02:46
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #13
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Wiesz, jest jednak coś takiego jak prędkość światła, więc nie ma jak się za bardzo dostać do innych układów słonecznych.
    No chyba, że dzisiejszą fizykę można sobie ... w buty wsadzić
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wiesz, jest jednak coś takiego jak prędkość światła, więc nie ma jak się za bardzo dostać do innych układów słonecznych.
    No chyba, że dzisiejszą fizykę można sobie ... w buty wsadzić
    A relatywistyka, jako czesc teori Einsteina to slyszal?
    Po za tym przez 500 lat mozna odkryc nowe inieznane dostychczas prawa fizyki otaczajacego nas wszechswiata.

    Tutaj w dosyc luzny sposob o realtywistyce, ale jednak populanonaukowo a nie tylko fiction. Do obejrzenia miedzy schabowym a sledzikiem.





    A po co wogole marzyc, myslec i planowac podroz do innych gwiazd? Tutaj tez fajnie jest to pokazne w przystepny popularnonaukowy sposob. Ofc nie jest to jedyna odpowiedz - jedna z wielu.



    Takze jest to kwestia, tylko czasu. A 500-1000 lat rozwoju technologi, coz znaczy w skali kosmosu

    P.S A tak mysle ze 200-300 lat i bedziemy popylac po ukladzie slonecznym jak maly samochodzik
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 26-12-2021 o 03:58
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Jak mozna byc tak malej wiary...
    Może dlatego że w dzieciństwie oglądałem serial Kosmos 1999 ( co przyczyniło się pewnie do tego że wciągam do tej chwili wszystkie filmy, seriale sci-fi i dokumenty ) ale to też rozczarowanie bo to już 23 lata minęły

    Jednak przełamywanie praw fizyki to też tylko sci-fi co mnie bardzo smuci.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 26-12-2021 o 04:07

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Może dlatego że w dzieciństwie oglądałem serial Kosmos 1999 ( co przyczyniło się pewnie do tego że wciągam do tej chwili wszystkie filmy, seriale sci-fi i dokumenty ) ale to też rozczarowanie bo to już 23 lata minęły

    Jednak przełamywanie praw fizyki to też tylko sci-fi co mnie bardzo smuci.
    Przez wiele lat byłem wielkim fanem Science-fiction. Teraz jestem już tylko fanem .
    Za to nadal zachwycam się science i dla tego, wierzę, że jeszcze bardzo dużo przed nami do odkrycia.

    Nauka nie rozwija się w stałym tempie. Co jakiś czas pojawia się nowe odkrycie, które przyspiesza rozwój danej dziedziny. Jeśli chodzi o astronomię obserwacyjną to kiedyś obserwowano gołym okiem i stosowano przyrządy pozwalające określać położenie ciał niebieskich względem siebie. Potem patrzono przez lunety, teleskopy zwierciadlane, wreszcie radioteleskopy. Teraz sprzęt obserwacyjny wysyłamy w kosmos. To wszystko dzięki odkryciu nowych praw fizyki.
    Nie wiem czy dożyję powstania stałych kolonii na Marsie, lub Księżycu, ale sądzę że one powstaną. Bazy badawcze/eksploatacyjne będą tam jeszcze wcześniej. Podróże do innych układów planetarnych wymagają gigantycznych ilości energii i dopóki nie opanujemy metody jej wytwarzania w olbrzymich ilościach, to możemy jedynie o tym myśleć.
    Ale od myślenia zaczynają się wszystkie wielkie odkrycia naukowe.

    ---

    Pisząc przypomniałem sobie wykład z TED, który kiedyś wysłuchałem/obejrzałem. Warto posłuchać, choć ma już kilka lat.

    https://www.ted.com/talks/boguslaw_p..._space_journey

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta

    P.S A tak mysle ze 200-300 lat i bedziemy popylac po ukladzie slonecznym jak maly samochodzik
    Mówisz o 200-300 latach w przyszłość.
    Mnie się wydaje, że przy tak postępującej bezmyślności ludzkiej rasy to za 20-30 lat nie będzie na Ziemi skrawka nadającego sią do życia.
    Ogrom śmieci, kilka następnych epidemii i będzie po wszystkim. Jeśli np. Nipah stanie się pandemią przy śmiertelności 75% to już z tym sobie nie poradzimy.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Co "sprytniejsi" naukowcy twierdzą że powinniśmy bardziej obawiać się nadejście ery małego lub nawet dużego zlodowacenia niż ocieplenia długoterminowego co potwierdzają dane historyczne.

    Z tym popylaniem po układzie słonecznym to może być problem bo jeśli na lotnictwo pasażerskie chce się już w przyszłym roku nałożyć 150-200% podatków to obawiam się że coś co może wyskoczyć poza naszą ziemską grawitacje szybko eko nie będzie

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    No chyba, że dzisiejszą fizykę można sobie ... w buty wsadzić
    Nie, ale można nagiąć.
    Wormhole to jedna sprawa ale...
    Zostaje jeszcze napęd Alcubierre'a.
    NASA niby coś przy tym robi, ale mają niski budżet i priorytet.
    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Tutaj w dosyc luzny sposob o realtywistyce, ale jednak populanonaukowo a nie tylko fiction. Do obejrzenia miedzy schabowym a sledzikiem.

    https://youtu.be/ImkCDnCQbKw
    Akurat w Mass Effect mieli napęd FTL, zły przykład.
    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    P.S A tak mysle ze 200-300 lat i bedziemy popylac po ukladzie slonecznym jak maly samochodzik
    Dobrze by było, ale niestety czarno to widzę...
    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Co "sprytniejsi" naukowcy twierdzą że powinniśmy bardziej obawiać się nadejście ery małego lub nawet dużego zlodowacenia niż ocieplenia długoterminowego co potwierdzają dane historyczne.
    Gdzieś czytałem opinie, że kolejna epoka lodowcowa już jest spóźniona o kilka tysięcy lat.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #20

    Domyślnie

    Są opinie, że dzięki efektowi cieplarnianemu (jaki sobie zafundowaliśmy) nie mamy obecnie kolejnego zlodowacenia...
    Dużo jest różnych takich "teorii" - które okazują się lub nie okazują słusznymi - po iluś tam -dziestu lub -sięciu latach.
    I wtedy jedni uchodzą za proroków, a inni za głupców.
    Jest też teoria, że jesteśmy już którąś tam kolejną cywilizacją o podobnym stopniu zaawansowania na Ziemi - wcześniejsze same się zniszczyły a powrót do mniej więcej ich poziomu trwa miliony lat - dlatego tak mało zostaje widocznych śladów z ich działalności. Po nas po kilku tysiącach lat też by pewnie wiele nie pozostało.

    A co do wędrowania "między gwiazdami" - będzie trudno, jednak kosmos jest koszmarnie wielki i pusty, trudno się będzie z niego wyrwać - no chyba że jednak wymyślimy "skok w nadprzestrzeń" albo zaczniemy tą czaso-przestrzeń wyginać...
    Ale też jestem małej wiary i jakoś słabo to widzę.
    Nikon FX i Olympus m4/3

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] James
    By psychopulse in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-03-2015, 12:58
  2. [ Krajobraz ] James Bond island
    By k_florek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-04-2012, 19:44
  3. [ Reportaż ] James Blunt (Oświęcim 18/06/11)
    By downandout in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-06-2011, 12:18
  4. Grip MB-D80 solucja by James Mitchell
    By norbibxl in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-10-2009, 18:47
  5. James Nachtwey
    By Floyd Rose in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 10-04-2009, 00:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •