Close

Strona 16 z 46 PierwszyPierwszy ... 6141516171826 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 460
  1. #151

    Domyślnie

    Jak nie ma? Jeśli rzeczywiście podpisali umowy o współpracy, to wszystkim będzie zależało na takich ograniczeniach. Na promowaniu jednych i blokowaniu starego sprzętu innych producentów. Jest nowa profi-puszka, to jest okazja, żeby wytworzyć popyt dla nowych "wspólników". Kasa musi się zgadzać.
    Jacek

  2. #152
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Tymczasem sporo ludzi ma cały system Strobossa/QL i byłoby szkoda, gdyby nagle to wszystko przestało działać.
    Quadralite to brand chińskiego Godox, są jeszcze przynajmniej dwie inne nazwy tego sprzętu, składają to nie tylko w Chinach ale i w Rosji, myślisz że Nikon przejmuje się firmą tworzącą elektrośmieci ?

  3. #153

    Domyślnie

    No nie. Ligo przejmuje się tylko zbieraczami tych "elektrośmieci". Producenci nie są ważni.
    Jacek

  4. #154

    Domyślnie

    Dałem, jako przykład popularnego sprzętu firmy trzeciej.

    Swoją drogą Nikon też potrafi robić "elektrośmieci" - patrz SB-500.

  5. #155

    Domyślnie

    Ale bardzo dobrze trafiliście. Kiedyś, jeden raz, zmówiłem taką małą lampkę Quadralite RGB. Dostałem nówkę, pudełko fabrycznie oklejone, tylko akumulator nie chciał się ładować - taki drobiazg. Odesłałem. Wymienili na nową , ale znów to samo. Odesłałem ponownie i poprosiłem, żeby sami sprawdzili i przysłali mi dobrą sztukę. Po dwóch dniach telefon, że sprawdzili wszystkie, jakie mieli, kilka sztuk, ale żadna nie działa. Zwrócili kasę i na tym się skończyło. Jak tego czegoś nie nazywać "elektrośmieciem"?
    Jacek

  6. #156

    Domyślnie

    Pytanie dot. softu. Czym czytacie i obrabiacie pliki z Z9 poza NXStudio ? Czy poza NXStudio inne programy czytają też ustawienia np. Picture Control z aparatu?

  7. #157

    Domyślnie

    Na dziś to chyba tylko NX-Studio. Wstępnie obrabiam NEF-y w NX-Studio (WB, ekspozycja, podstawowe korekty, ...) i zapisuję to jako 16-to bitowy TIFF, a dalej to już można wszystko. Próbowałem jeszcze Capture One i NEF-y z Z9 dają się otwierać, ale można używać tylko bezstratnego trybu zapisu (może kiedyś będzie reszta trybów zapisu). Jak ktoś, potrafi to można też w pliku NEF z Z9 zamienić binarnie tekst "Z9" na "Z7" i wtedy można otwierać te pliki we wszystkim, co otwiera NEF-y z Z7, ale też tylko kompresowane bezstratnie (mogą być drobne przebarwienia), ale się da.
    Jacek

  8. #158

    Domyślnie

    Adobe Camera Raw otwiera pliki z Z9 od wersji 14.0, która była w listopadzie, jak dobrze kojarzę.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #159

    Domyślnie

    A w C1 v12 da się jakiś upgrade zrobić, aby Z9 otwierać, czy tylko ta wersja 22 może to zrobić.

  10. #160

    Domyślnie

    Jeśli ktoś się obawia migawki elektronicznej w Z9, to niepotrzebnie. Tu: https://www.youtube.com/watch?v=grqjuVp6YYs jest krótkie porównanie z Z7II.
    Jacek

Strona 16 z 46 PierwszyPierwszy ... 6141516171826 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 w praktyce forumowiczów
    By Mr.Pietrek in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 235
    Ostatni post / autor: 23-03-2023, 21:03
  2. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  3. Nikon Z6 w praktyce forumowiczów
    By HYPER in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 3908
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:04
  4. Nikon Z 7II w praktyce forumowiczów
    By wel in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-01-2022, 16:44
  5. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •